jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۳۳۰۶۷   ۱۷ دی ۱۳۹۲  |  ۰۸:۵۲

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید « کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد یا حیاط خلوت متهم فتنه؟!

منافع آمریکا در تقویت میانه‌روهای ایرانی است

کیهان نوشت : یک اندیشکده آمریکایی هشدار داد تصویب تحریم‌های جدید از سوی کنگره مرگ توافق ژنو است و دولت آمریکا را مانند 8 سال قبل دچار شکست سیاسی در مقابل ایران خواهد کرد.

کالین کال معاون وزیر دفاع آمریکا در فاصله سال‌های 2009 تا 2011 در تحلیلی که از سوی «مرکز امنیت آمریکای جدید» منتشر شده نوشت: توافق موقت ژنو، برنامه هسته‌ای ایران را در قبال تخفیف مختصری در تحریم‌ها به حال تعلیق درمی‌آورد تا به این ترتیب امکان گفت‌وگوهای بیشتر برای حل و فصل جامع یکی از دشوارترین چالش‌های جهان فراهم شود. با این حال و به رغم دستیابی به توافق شاخص اخیر، ده‌ها تن از سناتورها در اواخر دسامبر طرح جدیدی را برای اعمال تحریم‌های نفتی و مالی جدید علیه ایران ارائه کردند.

سنا می‌تواند خیلی زود و بعد از تعطیلات ماه ژانویه در این خصوص رأی خود را صادر کند. لابی‌های قدرتمند در حمایت از این لایحه به تکاپو افتاده‌اند و امکان دارد که لایحه مذکور تصویب شود.

وی می‌افزاید: این کار با بررسی‌های اطلاعاتی غیر طبقه‌بندی شده‌ای که نشان می‌دهند اعمال تحریم‌های جدید احتمال دستیابی به یک توافق هسته‌ای موفقیت‌آمیز و جامع با ایران را از بین خواهد برد، مغایرت دارد.

هواداران این لایحه خاطرنشان می‌کنند که تحریم‌های پیشنهادی جدید در صورت نقض مفاد توافقنامه ژنو از سوی ایران یا تداوم نیافتن مذاکرات برای دستیابی به توافق نهایی اجرا خواهند شد اما کاخ سفید هشدار داده که وضع تحریم‌های جدید در زمان حاضر با روح تعهدنامه ژنو مغایرت دارد. از سوی دیگر، این لایحه معیارهایی را ارائه می‌کند که تمامی کارشناسان مسایل ایران به اتفاق آنها را دست نیافتنی می‌دانند. از جمله اینکه باید تمامی برنامه غنی‌سازی ایران به طور کامل برچیده شود.

معاون سابق وزارت دفاع آمریکا خاطرنشان کرد: طرفداران تحریم‌های جدید از جمله سناتور «رابرت مندز»، اعتقاد دارند «تحریم‌های کنونی ایران را پای میز مذاکره کشانده است و تهدید به اعمال تحریم‌های بیشتر ایران را به همکاری و حسن رفتار بر سر میز مذاکره ملزم خواهد کرد.» این برداشت از تأثیر تاریخی تحریم‌ها بر رفتار ایرانی‌ها نادرست است.

بررسی دقیق رفتار ایرانی‌ها در طول چند دهه اخیر حاکی از آن است که تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی زمانی که در کنار ارجحیت‌ها و پویایی خاصی در سیاست داخلی قرار گرفته‌اند، مؤثر واقع شده‌اند اما اکنون یک امر روشن است و آن اینکه اعمال تحریم‌های جدید مسیر مذاکرات را منحرف می‌کند.

کالین کال معتقد است: فشار آمریکا در سال‌های 2003 تا 2005 باعث شد سازش هسته‌ای در ایران و از سوی میانه‌روها قابل دفاع نباشد و منطق مقاومت حاکم شود. اکنون هم ایران به جای چند سانتریفیوژ از 19 هزار سانتریفیوژ پیشرفته برخوردار است و غنی‌سازی زیر زمینی فردو و 20 درصد را راه انداخته است.

استاد دانشگاه جرج تاون ادامه می‌دهد: رفتار ایران به روشنی نشان می‌دهد که هیچ رابطه جبری یا خطی بین «اعمال فشار بیشتر» و «امتیاز گرفتن بیشتر» از این کشور وجود ندارد. تحریم‌ها قطعاً بر تمایل ایران به توافق هسته‌ای تأثیر گذاشته اما شواهد تاریخی حاکی از آن هستند که مهم‌تر از فشارهای اقتصادی تعادل بین نیروهای سیاسی در داخل ایران است و تعامل بین این نیروها نقش تعیین کننده دارد.

رهبر عالی ایران فراتر از غوغاهای سیاسی به نظاره می‌نشیند و تصمیم می‌گیرد. او تا زمانی مذاکره را می‌پذیرد که خط قرمزهای ایران رعایت شود. سنای آمریکا و اعضای کنگره باید این را بفهمند که منافع ملی کنونی آمریکا در این است که میانه‌روهای ایران بتوانند موقعیت حساس و شکننده‌ای را که در فضای سیاسی داخلی ایران به دست آورده‌اند، برای خود حفظ کنند. اصولگرایان در ایران معتقدند که سازش مقدمه امتیازگیری‌های بیشتر آمریکاست و آیت‌الله خامنه‌ای نیز با آنها هم‌عقیده است. وضع تحریم‌های جدید بلافاصله بعد از توافق معنادار ایران بعد از سه دهه، مهر تأییدی بر سوء ظن آنها خواهد بود

تحلیلگر اندیشکده آمریکایی در پایان تأکید کرد: لایحه پیشنهادی سناتورها برای تحمیل خواسته‌هایی مانند برچیدن کامل برنامه غنی‌سازی که آیت‌الله خامنه‌ای و اکثریت مردم ایران با آن مخالفند آن هم قبل از لغو تحریم‌های ضد ایرانی از سوی آمریکا، کار میانه‌روهای ایرانی را در جلب موافقت برای سازش بیشتر شدیداً سخت خواهد کرد.

عربستان در دامی افتاد که برای ایران گذاشته بود

کیهان ابراز کرد : رژیم سعودی در چاهی افتاد که دو سال پیش برای ایران کنده بود.داریوش  سجادی با اشاره به رسوایی عملیات تروریستی چندی پیش عربستان در لبنان که پای رئیس استخبارات این رژیم را نیز به میان کشیده نوشت: از مهرماه سال 1390 که کاخ سفید در یک هماوائی و هماهنگی کامل با دولت ریاض پروژه مبتذل و ساده‌لوحانه «مهدی ارباب سیار» مبنی بر قصد ایران جهت ترور سفیر عربستان در واشنگتن توسط یک دلال خرده پای خرید و فروش خودرو را کلید زد تنها دو سال زمان لازم بود تا در یک تغییر فاز یکصد و هشتاد درجه‌ای اکنون ریاض در همان دامی بیفتد که پیشتر برای ایران کنده بود.

وی خاطر نشان می‌کند: بدون تردید افشای عاملیت ریاض در حمله تروریستی به سفارتخانه ایران در لبنان با محوریت «ماجد الماجد» فرمانده سعودی گروه «عبدالله عزام» و آشکار شدن نقش مافیایی شاهزاده بندر در تجهیز مالی این سازمان تکفیری وابسته به القاعده  و نهایتا «مرده شدن» قابل توقع و «بموقع»(!) وی در بیمارستان را مجموعا می‌توان با بیان  قائم مقام فراهانی تفهیم و مفهوم کرد که؛ روزگار است آنکه گه عزت دهد گه خوار دارد چرخ بازیگر از این بازیچه‌ها بسیار دارد! همه شواهد موید آن است که کاخ‌های شنی عربستان در آستانه زوال و فروپاشی است.وی در عین حال زمزمه گاه به گاه سفر هاشمی به عربستان در شرایط تخاصم علنی و رفتارهای انتحاری رژیم سعودی را ناپختگی توصیف کرد. 

گفته می‌شود  پسر بندربن سلطان جزو دستگیرشدگان عملیات تروریستی چندی پیش لبنان است.گفتنی است اتمام تلاش ایران برای ترور سفیر عربستان در آمریکا، یک دروغ شاخدار بود که حتی سر و صدا و اعتراض بسیاری از رسانه‌های آمریکایی را هم درآورد. اما دخالت عربستان در عملیات تروریستی لبنان و سوریه و عراق، یک واقعیت تلخ است که اسناد فراوانی از آن حکایت می‌کند.

دیپلمات فرانسوی: غرب انحصار منافع تجاری غنی‌سازی را می خواهد

کیهان گفت : سفیر سابق فرانسه در تهران فاش کرد بخشی از مخالفت کشورهای غربی با غنی‌سازی در ایران به انحصارطلبی اقتصادی و تجاری غرب باز می‌گردد.فرانسوا نیکولا در تحلیلی برای فارین پالیسی تأکید کرد: معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای در سال 1968 بنیانگذاری شد.این معاهده بین فعالیت‌های هسته‌ای قانونی و غیر قانونی خط‌کشی می‌کند. اما همچنان اعضا- شامل ایران- در مورد استفاده غیر صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای مورد تردید هستند و این در حالی است که این اعضا در کنار برخی دیگر از کشورهای عضو ان‌پی‌تی هستند که هسته‌ای شده‌اند.

از سوی دیگر 6 کشوری که با ایران در حال مذاکره هسته‌ای هستند، در مجموع بیشترین ذخایر اورانیوم غنی‌شده جهان را در اختیار دارند و احتمالاً تلاش‌های آنها برای محدود کردن ظرفیت غنی‌سازی ایران در واقع کوششی برای حفظ منافع تجاری خود است.وی در بخش دیگری از این تحلیل تصریح کرد: این یک هدف مشروع است که برنامه هسته‌ای ایران را به نحوی محدود کنیم که نتواند در جهت تولید سلاح هسته‌ای حرکت کند. در نظر گرفتن محدودیت‌هایی برای تأسیسات غنی‌سازی فردو و نطنز و تأسیسات آب سنگین اراک که می‌تواند پلوتونیوم تولید کند، در این رده‌بندی جای می‌گیرد.

اما فرمول‌هایی که رئیس جمهور آمریکا و لورن فبیوس ارائه می‌کنند، نمی‌تواند مقامات تهران را قانع کند. به بیان دیگر اظهاراتی از این دست در توافقنامه 24 نوامبر ریشه ندارند که مبنای مذاکرات بعدی را تشکیل می‌دهد.

بی‌بی‌سی: خالی بسته بودیم توافق ژنو هیاهو برای هیچ است

کیهان اعلام کرد : شبکه بی‌بی‌سی در چند هفته پس از انتشار بیانیه ژنو تلاش کم‌سابقه و زاید‌الوصفی را به همراه برخی رسانه‌های جریان فتنه و شبه‌اصلاح‌طلب به کار بست تا بیانیه ژنو را تابوشکنی بزرگ، توافق بی‌سابقه در سه دهه گذشته و ... معرفی کند اما اکنون می‌نویسد: توافق ژنو هیاهوی بسیار برای هیچ است.

یک عبارت دو بار در متن توافق تکرار شده است. هیچ موضوع و یا مفهوم دیگری در این سطح از اهمیت نبوده است که دو بار در متن سند تکرار شود. در عین حال، این مطلب هم در شروع (در مقدمه) و در پایان متن توافق به صورت روشن ذکر شده است. در مقدمه توافق آمده است؛ «... این راه‌حل جامع به مثابه یک مجموعه منسجم خواهد بود که هیچ بخشی از آن مورد توافق قرار نمی‌گیرد مگر آنکه در تمامی بخش‌های آن توافق حاصل شود.» و در آخر توافق آمده است؛‌«در خصوص گام نهایی و هر یک از گام‌های میانی، این اصل اساسی که تا در مورد همه چیز توافق نشود، در خصوص هیچ چیزی توافق حاصل نمی‌شود اعمال می‌شود

بهمن آقایی‌دیبا کارشناس بی‌بی‌سی ادامه می‌دهد: برای پی بردن به معنای این عبارت، من بیش از چهارصد معاهده، سند، متن مذاکراتی، اعلامیه و اسناد بین‌المللی مربوط به سازمان ملل و نهادهای وابسته به آن را بررسی کردم. (هر کس می‌تواند عبارت مزبور را گوگل کند و بلافاصله همه این منابع را ملاحظه کند). در اسناد مزبور از این عبارت با عناوینی چون‌«اصل»، «اصل حقوقی»، «عبارت مقدس (مانترا)»، «قاعده طلائی» و نظیر آن یاد شده است. ولی چیزی که مهم‌تر از این عناوین است، نحوه شرح و معنی کردن این عبارت در اسناد مورد بررسی است.

بی‌بی‌سی می‌افزاید: این اصل در بسیاری از موارد ناظر بر این است که متن یا توافق مربوطه یک مجموعه است و این بدان معنی است که نقض یا عدم اجرای هر قسمت باعث نقض یا ابطال همه سند است. سند مربوطه یک مجموعه یکپارچه یا منسجم است که نمی‌توان روی قسمت‌های جداگانه آن به صورت جداگانه انگشت گذاشت و به آن جداگانه استناد کرد. بیرون آوردن هر قسمت از سند به معنی بی‌معنی شدن کل سند است. تا موقعی که توافق روی همه چیز صورت نگیرد، در هیچ موردی توافقی وجود ندارد.

بر طبق اصل مربوط، همه توافقات در حالت اولیه و مقدماتی باقی می‌ماند تا زمانی که روی همه این مجموعه یا سند کلی توافقی حاصل شود. هیچ توافقی درباره هیچ قسمتی حاصل نمی‌شود تا زمانی که همه طرفها راجع به کل قضیه مربوطه به نقطه رضایتبخش برای همه آنها برسند.این تحلیل در پایان خاطرنشان می‌کند: با توجه به این نکات، می‌توان نتیجه گرفت که آنچه در ژنو بین ایران و دول دیگر «توافق» شده است، چیزی نیست جز قراری برای ادامه مذاکرات درباره مطالبی که همه آنها برای توافق بعدی باز است.

دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد یا حیاط خلوت متهم فتنه؟!

کیهان در خبری دیگر منتشر کرد : مهدی هاشمی از متهمان فتنه 88،‌تردد مکرر و روزانه‌ای به دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد در میدان شهید باهنر (نیاوران) تهران دارد.ندای انقلاب با انتشار این خبر نوشت: او روزگاری در طبقه ششم این ساختمان مسئولیت رئیس دفتری هیات امنای دانشگاه آزاد را بر عهده داشت که امروز این مسئولیت بر عهده برادر کوچکش یاسر است.در گذشته از طبقه ششم این ساختمان که امروز محل تردد وی است اسناد مهمی درباره برخی قراردادهای نفت و گاز، اسناد مالی غیرمرتبط با دانشگاه آزاد، اسناد محرمانه دولتی و نیز گزارش‌های مرتبط با یکی از متهمان فتنه 88 به دست آمده است.

این سایت در خبر دیگری نوشت: عمار، ک، بازداشتی فتنه 88 و از گردانندگان سابق سایت‌های بدنام وابسته به فتنه‌گران که پدر وی از استانداران زمان خاتمی بوده، قرار است به زودی به عنوان سردبیر خبرگزاری دانشگاه آزاد منصوب شود. پیش از این (نسرین.و) بازداشتی دیگر فتنه 88 به عنوان دبیر سیاسی روزنامه ایران منصوب شده بود.دانشگاه آزاد از مراکزی است که فتنه‌گران در گذشته در پوشش آن به برخی اقدامات ضدقانونی نظیر پولشویی و راه‌اندازی سایت و رسانه‌های مختلط جهت دروغ‌پراکنی علیه نظام استفاده کرده‌اند.

دردسر جدید رانندگان ایرانی در کشور همسایه

خراسان نوشت : بر اساس نامه چندی پیش مسئولان یکی از کشورهای همسایه به مدیران اجرایی کشورمان، رانندگان ایرانی که قصد دارند با عبور از شهرهای مرزی این کشور به خارج از مرزهای این همسایه شمالی تردد کنند، الزاما باید نام منطقه مرزی و شهر مرزی مورد تردد در روادید آنها ذکر شود وگرنه دچار مشکلات در تردد خود خواهند شد.

دستور فوری تهیه سوابق توزیع برخی داروهای خاص

خراسان ابراز کرد : بر اساس دستور مسئولان وزارت بهداشت به تعدادی از مسئولان دولتی و بخش خصوصی، مقرر شده آمار مربوط به توزیع داروهای مربوط به برخی بیماری های خاص همچون هموفیلی، تالاسمی و ام اس و توزیع مواردی چون فاکتورهای خونی در 5 استان مهم کشور طی سالهای 1380 تا 1386 جمع آوری و در اسرع وقت در اختیار مسئولان وزارت بهداشت قرار بگیرد.

بهمنی:زنجانی زمانی به ما بدهکار بود

جام جم نوشت : یک هفته پس از بازداشت بابک زنجانی، میلیاردر مشهور، حالا خیلی‌ها درباره ابعاد مسائل اقتصادی وی اظهارنظر می‌کنند.در همین رابطه دیروز رئیس کل سابق بانک مرکزی در رابطه با پیشینه فعالیت‌های زنجانی به مهر گفت: بابک زنجانی زمان ما بدهی نداشت و اصلا نمی‌دانم با کجا ارتباط داشت.وی تاکید کرد: من به هیچ عنوان وارد این مساله نشده‌ام. محمود بهمنی درباره ماجرای بدهی زنجانی به وزارت نفت اظهارکرد: بانک مرکزی نمی‌تواند دستوری را در مورد پول نفت به وزارت نفت صادر کند. هر کسی خود، خوب و بدش را تشخیص می‌دهد و در مورد مسائل خود تصمیم‌گیری می‌کند.

وی اضافه کرد: در زمانی که نفت تحریم شد، پول نفت از راه‌های دیگری به حساب‌ها بازگردانده می‌شد. او این را هم افزود که وزارت نفت پول فروش نفت را به حساب خزانه واریز می‌کرد و اگر چیزی نمی‌فروخت، بانک مرکزی نمی‌توانست مدعی باشد.

این اظهارنظر در حالی است که حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان، نماینده تهران با اشاره به ریشه عمیق فساد بابک زنجانی به فارس گفت: از دم و دستگاه زنجانی یک رئیس بانک مرکزی بیرون آمده است.سایت الف هم در گزارشی از پشت پرده فعالیت‌های اقتصادی بابک زنجانی نوشت که او نه تنها در جهت دورزدن تحریم‌ها اقدام نکرده، بلکه خود عاملی بوده برای تحریم‌های جدید غرب علیه کشور.

پیشنهاد نامگذاری ۲۹ بهمن به عنوان «روز احزاب«

جام جم اظهار کرد: دو روز پس از آن‌که در نشست مشترک احزاب و وزیر کشور، نامگذاری یک روز به نام روز احزاب مطرح شد، دیروز دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی در نامه‌ای به وزرای کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیشنهاد کرد شورای فرهنگ عمومی کشور بیست‌ونهم بهمن را به عنوان روز احزاب نامگذاری کند.به گزارش تسنیم، دلیل محمدرضا راه چمنی برای انتخاب این روز، سالروز تاسیس حزب جمهوری اسلامی ایران به عنوان اولین حزب فراگیر پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

آغاز سفرهای استانی روحانی از چهارشنبه هفته بعد

جام جم گفت : پس از مطرح شدن بحث‌های فراوان در خصوص انجام سفرهای استانی رئیس‌جمهور و چگونگی آن، تصمیم قطعی سرانجام در این خصوص اتخاذ شد و بر این اساس اولین سفر استانی روحانی چهارشنبه هفته آینده (بیست‌وپنجم دی) به‌خوزستان انجام خواهد شد.این در حالی است که گفته می‌شود هرمزگان مقصد دومین سفر استانی دولت است. آن‌گونه که مهر گزارش داده است، پیش از این رئیس دفتر رئیس‌جمهور تعداد سفرهای مقامات دولتی به استان‌ها از ابتدای آغاز به کار دولت را بیش از 225 مورد عنوان کرده بود، اما در نوع جدید سفرهای استانی قرار است مشکلات استان‌ها در چارچوب جلسات شورای اداری استان‌ها و با حضور نمایندگان مجلس، استاندار و چهره‌های استانی بررسی شود.

ویژگی‌های مشترک صفویه و انقلاب اسلامی از نگاه رحیم‌صفوی

جام جم اعلام کرد: دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: ایجاد حکومتی یکپارچه و دارای وحدت ملی از ویژگی‌های مشترک دوران صفویه و انقلاب اسلامی است.به گزارش ایرنا، ســـردار سرلشکر پاسدار سیدیحیی رحیم‌صفوی در نخستین همایش بین‌المللی شیخ صفی‌الدین اردبیلی اظهار کرد: بروز و ظهور شیخ صفی‌الدین اردبیلی با بروز و ظهور حکومت شیعی و تشکیل حکومت جمهوری اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره)، قابلیت تطبیق دارد و این انطباق نکات مهمی را برای ما بازگو می‌کند.

وی گفت: از سوی دیگر توسعه فرهنگ ژئوپلتیک و به‌اصطلاح توسعه نرم‌افزاری مکتب تشیع از منطقه خاورمیانه تا شمال آفریقا و هند و چین، از جمله دستاوردهای مهم دو حکومت شیعی صفویه و جمهوری اسلامی است.دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با پراهمیت خواندن مساله حفظ تمامیت ارضی از سوی صفویه و جمهوری اسلامی، تاکید کرد: دولت صفویه در سه جبهه با توسعه‌طلبی عثمانی‌ها، یورش ازبک‌ها و حمله پرتغالی‌ها مواجه شد و از پس همه آنها برآمد. نظیر آنچه در دفاع مقدس هشت ساله رخ داد و این مساله از نظر ژئوپلتیک اهمیت بسیاری دارد.

دم خروس سنای آمریکا در پایبندی به توافق ژنو

جام جم در خبری منتشر کرد : با وجود مخالفت کاخ سفید با تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران به دنبال امضای توافق ژنو، آسوشیتدپرس گزارش داد: سنای آمریکا قصد دارد پیش از فوریه (بهمن ماه) تحریم‌های جدیدی را علیه ایران تصویب کند.به گزارش نسیم، 26 نماینده سنای آمریکا پیش‌نویس تحریم‌های جدیدی را علیه ایران امضا کرده‌اند. تلاش تندروها در واشنگتن برای به شکست کشاندن توافق هسته‌ای ژنو درحالی است که گفته می‌شود این توافق قرار است پایان ماه جاری اجرایی شود.

ادعای انیمیشنی برای مقابله با شهاب 3

جام جم گفت : رژیم صهیونیستی با استناد به «چند تصویر انیمیشن» مدعی شد موشک حیتس 3 را برای مقابله با موشک‌های «شهاب 3» ایران با موفقیت آزمایش کرده و نتانیاهو هم به این خبر واکنش نشان داد.به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از شبکه تلویزیونی الاقصی، یائیر رمتی رئیس اداره سیستم دفاعی رژیم صهیونیستی به شبکه 10 تلویزیون این رژیم گفت: ما همه اهداف این آزمایش را محقق ساختیم.

مرتضوی در دادسرا حاضر شد

ایران نوشت: خبر اول این که وکیل سعید مرتضوی خبر داده که چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده شکایت مرتضوی و فاضل لاریجانی علیه همدیگر عصر یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام منصوری در دادسرای کارکنان دولت بدون حضور لاریجانی برگزار شد و پنج ساعت به طول انجامید. سعید ایوبی به ایرنا گفته علت حضور نیافتن فاضل لاریجانی سفر کاری‌اش به انگلستان عنوان شده بود که این حضور نداشتن باعث اعتراض مرتضوی شد. به گفته وی شکایت مرتضوی مربوط به مسائل بعد از پخش سی‌دی در مجلس شورای اسلامی است که فاضل لاریجانی ادعا کرده هیچ مراجعه‌ای به سازمان تأمین اجتماعی نداشته و صدایش جعلی است.

تغییر رویکرد رسانه‌های غربی به ایران

ایران ابراز کرد : خبر دیگر این که سایت عصر ایران در گزارشی به تغییر رویکرد رسانه‌های غربی نسبت به ایران پرداخته و با اشاره به تصویر غلطی که از ایران در این رسانه‌ها وجود داشت، نوشته: کافی است تنها در زمینه تبلیغ برای گردشگری یا معرفی ایران به عنوان یکی از مقاصد مهم و جالب گردشگران در سال 2014 به مطالب رسانه‌های جهان نگاه کنیم.

در روزهای گذشته سه روزنامه معتبر بریتانیایی یعنی گاردین، فایننشیال تایمز و دیلی تلگراف در گزارش‌هایی که به مناسبت تعطیلات سال نو میلادی منتشر کرده‌اند نام ایران را به عنوان یکی از اصلی‌ترین و جذاب‌ترین مقاصد گردشگری سال جدید اعلام کرده‌اند.

وثیقه ملکی بابک زنجانی فاقد ارزش ‌اعلام شد

ایران در خبری منتشر کرد: شنیدیم که از زمان بازداشت بابک زنجانی، هر روز بعد جدیدی از پرونده وی در رسانه‌ها افشا می‌شود. آخرین خبر در این باره حاکی است که وثیقه ملکی او در وزارت نفت، ارزشش را از دست داده است.

سعید سلطانی، نماینده مجلس و یکی از اعضای تحقیق و تفحص از پرونده زنجانی به افکارنیوز گفت: وی زمینی را به عنوان وثیقه در رهن وزارت نفت گذاشته بود که آن زمان چون زمین کاربرد تجاری داشت و چندین طبقه بود مبلغی بسیار بالا به عنوان وثیقه محسوب می‌شد اما بعد از اختلاف بابک زنجانی با شهرداری، پروانه و مجوز ساخت زمین لغو می‌شود. همین موضوع نیز کاهش فاحش ارزش زمین موردنظر را به دنبال داشت. در واقع همان وثیقه هم دیگر ارزشی ندارد.

خاطره گویی جواد‌لاریجانی از ناطق نوری

ایران گفت: با خبر شدیم که محمدجواد لاریجانی مؤسس مرکز پژوهش‌های مجلس گفته است که در زمان ریاست آقای ناطق نوری بر مجلس توانستیم 200 میلیون تومان از ایشان تیغ بزنیم و مرکز پژوهش‌های مجلس را راه‌اندازی کنیم. به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس پاتوقی برای نمایندگان مجلس خواهد بود.

هزینه 30 هزار میلیاردی انتقال پایتخت

ایران اظهار کرد : دست آخر این که عضو کمیسیون عمران در مجلس گفت: برای انتقال پایتخت 20 سال زمان و 30 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است. از این رو انتقال پایتخت در شرایط فعلی امکانپذیر نیست.

به گزارش خانه ملت، کمال علیپور خنکداری نماینده مردم قائمشهر، گفت: مشکل ترافیک و آلودگی هوای تهران با انتقال پایتخت حل نمی‌شود، چرا که در شهرهای صنعتی دیگر که با تجمع واحدهای صنعتی و جمعیت در خود مواجه‌اند نیز این مشکل وجود دارد. برای ساماندهی پایتخت باید موضوع تمرکز‌زدایی در دستور کار قرار گیرد و برای شروع کار می‌توان انتقال دانشگاه‌های معتبر به سایر نقاط کشور و همچنین انتقال سازمان‌ها و ادارات کل به مراکز استان‌های مرتبط را مورد بررسی قرار داد.

لاریجانی در دادگاه حاضر نشد

تهران امروز در خبری نوشت : سعید ایوبی وکیل مدافع سعید مرتضوی در ارتباط با دادگاه مربوط به شکایت مرتضوی و لاریجانی علیه یکدیگر گفت: چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده شکایت لاریجانی و مرتضوی علیه هم به ریاست حجت‌الاسلام منصوری در دادسرای کارکنان دولت بدون حضور لاریجانی برگزار شد و پنج ساعت به طول انجامید.

وی ادامه داد:علت حضور نیافتن فاضل لاریجانی سفر کاری‌اش به انگلستان عنوان شده بود که این عدم حضورباعث اعتراض مرتضوی شد. وی حضور فاضل لاریجانی را در این جلسه ضروری دانست و تصریح کرد: حضور وی در این جلسه به منظور کشف حقیقت و روشن شدن پاره‌ای از موضوعات ضروری بود و به نظر من تشکیل جلسه فاقد موضوعیت بود و باید دوباره تشکیل شود.

کسالت روحانی و لغو جلسه

تهران امروز در خبری منتشر کرد : حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری عضو مجمع نمایندگان استان گلستان گفت: جلسه مجمع نمایندگان استان گلستان با رئیس‌جمهور که قرار بود دیروز برگزار شود، به زمان دیگری موکول شد. وی افزود: در ساعات پایانی روز یک‌شنبه از سوی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به ما اطلاع داده شد که دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان گلستان با رئیس‌جمهور به دلیل کسالت حجت‌الاسلام روحانی لغو و به زمان دیگری موکول شده است.

بازگشت بهشتی به زندان

تهران امروز منتشر کرد : سیدعلیرضا بهشتی شیرازی که دوره محکومیتش بابت پرونده مربوط به حوادث 88 را می‌گذراند، پس از یک دوره مرخصی، روز یک‌شنبه به زندان اوین بازگشت.

دولت از من دعوت نکرده است

تهران امروز اعلام کرد: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که آیا دولت جدید از شما برای همکاری دعوت کرده است گفت: چیزی از من نخواستند اما حتما به آنها کمک خواهم کرد.

وقتی وزیرارشاد آقازاده خطاب شد!

تهران امروز در خبری ابراز کرد:مراسم تجلیل از دکتر رضا داوری‌اردکانی که با حضور وزیر ارشاد،وزیر آموزش و پرورش،محمدرضا عارف و آیت‌الله مصطفی محقق داماد برگزار شد با حاشیه‌های جالبی همراه بود. آیت‌الله محقق‌داماد در سخنرانی خود با اشاره به حضور وزیر ارشاد در جلسه وی را آقازاده خطاب کرد و گفت:آقازاده محترم جناب وزیر ارشاد، در فرهنگ مملکت حداقل کاری کنید حکومت مردم بر مردم در این حوزه نمایان شود.

روحانی را ما رئیس‌جمهور کردیم!

تهران امروز اعلام کرد : رسول منتجب‌نیا، قائم‌مقام حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با روزنامه وطن امروز گفت: بیش از دو سوم رای او مال اصلاح‌طلب‌ها بود. مردم به روحانی رای دادند یعنی به اصلاحات رای دادند. شعارهای او و آرمان‌های او اصلاح‌طلبی بود. الان هم مورد حمایت اصلاح‌طلب‌هاست و ما اصلاح‌طلب‌ها پشت سر او هستیم.

سر مسلمان ها کلاه می گذارند؟

جمهوری اسلامی در خبری نوشت : مفتی عربستان می‌گوید: کشورهای غربی سر مسلمانان کلاه می‌گذارند. به گزارش پایگاه روزنامه "البشایر" شیخ عبدالعزیز آل الشیخ، مفتی اعظم عربستان گفت: "سکوت کشورهای غربی از بیان حق و حمایت آنان از ستمگران نشان از این حقیقت دارد که آنان "سر مسلمانان کلاه می‌گذارند". وی با طرح این سؤال که کشورهایی که دم از حقوق بشر می‌زنند چرا در برابر کشتارها ساکت هستند؟

گفت: این کشورها چشم خود را در برابر ستم بسته‌اند و تنها به دنبال منافع و مصلحت‌های خود هستند. وی با اشاره به تعدادی از کشورهای اروپایی افزود: آنان با دادن اسلحه به برخی از رهبران و مجموعه‌ها در تلاش هستند ملت‌های اسلامی را نابود کنند، آنها نمی‌توانند مصلحت کشورهای دیگر را بر مصلحت خود ترجیح دهند و قصد دارند فساد را در میان جوامع اسلامی ترویج دهند.

احساس مسئولیت سازمان ملل در برابر منافقین!

جهوری اسلامی اعلام کرد : دبیرکل سازمان ملل هم در مقابل گروهک تروریستی منافقین احساس مسئولیت می‌کند! بان کی‌مون، با تعیین معاون اسبق وزیر امنیت داخلی آمریکا به سمت مشاور ویژه خود در امور جابجائی منافقین، عملاً جنایات این گروهک تروریستی در دو کشور ایران و عراق را نادیده گرفت.

وی به "جین هال لوت" مأموریت داده برای منافقین مکان‌یابی کند و آنها را در جای جدیدی مستقر نماید. گروهک تروریستی منافقین، چندی قبل توسط دولت عراق از این کشور اخراج شد. این گروهک به رژیم صدام در سرکوب مردم عراق کمک کرده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر