آماده باش مراکز درمانی و بهداشتی

کیفیت هوای تهران بسیار ناسالم است

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور اعلام کرد: کیفیت امروز هوای تهران (سه شنبه 3 دیماه) بسیار ناسالم گزارش شده است.
کد خبر: ۶۲۹۱۴۲
کیفیت هوای تهران بسیار ناسالم است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دکتر کاظم ندافی گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در شهر تهران که در ساعت هشت امروز دریافت شده است، شاخص کیفیت هوا 225 و آلاینده اصلی ذرات معلق (PM2.5) است.

وی افزود: در این شرایط کیفیت هوا بسیار ناسالم می باشد و افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از هرگونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند. افراد دیگر باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند.

دکتر ندافی اظهار کرد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی احتمالا در ساعات آینده نیز کیفیت هوا در همین شرایط باقی خواهد ماند.

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور افزود: در این شرایط ضروری است استانداری تهران اقدامات مربوط به ماده هفت قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا را به مورد اجرا بگذارد. شرایط مصوبات کمیته اضطرار باید به گونه ای باشد که زمینه اجرای توصیه های بهداشتی توسط مردم فراهم شود.

بنا بر این گزارش، وزارت بهداشت همچنین به مراکز بهداشتی درمانی تهران ابلاغ کرده است که با توجه به قرار گرفتن وضعیت هوا در شرایط بسیار ناسالم و احتمال افزایش  مراجعه بیماران قلبی، ریوی و نیز سالمندان به این مراکز، آمادگی لازم  را برای پذیرش این بیماران داشته باشند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها