jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۲۹۰۹۰   ۰۳ دی ۱۳۹۲  |  ۱۰:۰۳

هافبک نفوذی پرسپولیس گفت: «این که خلعتبری در بازی‌ها سرم داد و فریاد می‌کند چندان خوشایند نیست.»

از داد و فریادهای خلعتبری اصلا خوشم نمی آید!

مصاحبه محمدرضا خلعتبری علیه پیام صادقیان باعث ناراحتی بیش از حد بازیکن جوان پرسپولیس‌ شده است. خلعتبری گفته صادقیان زیاد تکروی می‌کند و به کسی پاس نمی‌دهد. حتی همین موضوع باعث درگیری لفظی دو بازیکن در دیدار با سایپا شده بود. اما صادقیان در حالی که بسیار از دست هم تیمی‌اش ناراحت بود جواب خلعتبری را داد و مسائلی را مطرح کرد که در زیر می‌آید:

* گویا از دست خلعتبری خیلی ناراحتی؟

- در یکی از مصاحبه‌های خلعتبری خواندم که گفته بود صادقیان تکروی می‌کند و به کسی پاس نمی‌دهد. باور کنید وقتی متوجه حرف‌های محمدرضا شدم تعجب کردم. چرا که آمار بازی‌هایم نشان می‌دهد که من پاس می‌دهم یا خیر. ضمن این که بازیکنان پرسپولیس‌ به خوبی می‌دانند که من عاشق پاس گل دادنم. بنابراین نمی‌دانم چرا خلعتبری چنین حرفی زده؟

* مقابل سایپا برای دومین بار خلعتبری بر سر تو داد و فریاد کرد؟ دلیلش چه بود؟

- واقعا نمی‌دانم دلیل داد زدن‌های محمدرضا برای چیست.

* دفعه قبل هم به خاطر حرکت او خیلی ناراحت بودی و می‌گفتی جلوی دوربین تلویزیون این طور فریاد زدن‌ها قشنگ نیست؟

- من هم از این حرکات تعجب می‌کنم. همیشه سعی کردم بازی خودم را انجام بدهم و همه دیدند که خیلی تلاش می‌کنم برای تیمم مثمرثمر باشم و کاری به کار کسی هم ندارم. تمام بچه‌ها می‌دانند عملکردم از لحاظ فنی چه طوری است. همچنین آمار پاس‌هایی که از ابتدای فصل تاکنون دادم نشان می‌دهد که در این مورد در پرسپولیس‌ نفر اولم. بنابراین دلیل صحبت‌های خلعتبری را نمی‌دانم و این که او در بازی‌ها سرم داد و فریاد می‌کند چندان خوشایند نیست.

* فکر می‌کنی چرا بازیکن باتجربه‌ای مانند خلعتبری باید چنین مصاحبه‌ای کند؟

- باور کنید اصلا صحبت‌های خلعتبری برایم مهم نیست. باید در بازی‌ها و میادین جواب این طور حرف‌ها را بدهم. در تمام بازی‌ها سعی کردم کاری که به ذهنم می‌رسد و می‌دانم درست است را انجام بدهم. اتفاقا علاقه زیادی به ارسال پاس گل دارم و در بازی‌ها سعی می‌کنم بچه‌ها را صاحب موقعیت گل کنم.

* با خود خلعتبری راجع به این موضوع حرف زدی؟

- فعلا که خیر، اما خودم در روزنامه‌ها مصاحبه خلعتبری را خواندم. فقط از محمدرضا یک سئوال دارم، در کدام صحنه من پاس ندادم؟ همه توپ‌ها که نباید به خلعتبری برسد. مگر در تیم بازیکن دیگری وجود ندارد؟! همه در پرسپولیس‌ بازیکن یک تیم هستیم و باید به یکدیگر پاس گل بدهیم. شاید در یک بازی شرایط مثل گذشته نبود و بالا و پایین زیاد وجود داشته باشد. باید موقعیت برای بقیه بچه‌ها هم مهیا شود و در تمام بازی‌ها نباید موقعیت‌های گلزنی صرفا به خلعتبری ختم شود که این طوری حرف زده اما همانطور که گفتم این حرف‌ها برایم مهم نیست و من فقط کار خودم را انجام می‌دهم.

* یعنی این انتقادات که از تو شده که صادقیان تکروی می‌کند را قبول نداری؟

- من کجا تکروی کردم؟! در بازی‌های قبلی هم گل زدم، هم پاس گل دادم و یک پنالتی هم برای تیم گرفتم. فکر می‌کنم عملکردم خوب بوده و بازی‌‌های بدی انجام ندادم. نمی‌دانم چرا چنین بحث‌هایی در موردم مطرح شده. اگر من تکروی کردم پس این همه آمار را چطور بر جا گذاشتم؟ آیا خوب است من هم مصاحبه کنم و بگویم خلعتبری تکروی می‌کند؟! محمدرضا یک بازیکن فوق‌العاده تکنیکی و دریبل‌زنی است که من خودم به شخصه خیلی فوتبالش را قبول دارم اما بعضی اوقات که او هم نمی‌تواند به موقع پاس بدهد ما هم باید بگوییم تکروی می‌کند؟ این صحبت‌ها اصلا درست و قشنگ نیست.

* بگذریم، مقابل سایپا یکی از بهترین‌های پرسپولیس‌ بودی و توانستی یک پاس گل زیبا به مسلمان بدهی؟

- خدا را شکر در این بازی شرایطم خیلی خوب بود. در صحنه گلزنی همه‌چیز ایده‌آل و خوب پیش رفت. بچه‌ها هم کمک کردند تا این گل زیبا به ثمر برسد. خودم هم بازی خوبی انجام دادم. خوشحالم از این که تیم محبوبم دوباره برنده شد و توانست موقعیتش را درصدر جدول مستحکم‌تر کند.

* فکر می‌کردی در آن شرایط پاست به مسلمان برسد؟

- بله، من خودم در آن صحنه می‌دانستم مشغول چه کاری هستم و فکرش را می‌کردم توپم به محسن برسد و او هم آن را تبدیل به گل کند. قبلا هم ثابت کرده بودم می‌توانم چنین پاس‌هایی را ارسال کنم.

* در این بازی عملکردت خیلی خوب بود و دو توپت هم به تیر دروازه خورد، افسوس نمی‌خوری؟

- من کار خودم را می‌کنم اما هر چه قسمت باشد همان می‌شود. آن دو ضربه‌ای که زدم و به تیر خورد باید بگویم که خیلی بدشانس بودم، خیلی افسوس خوردم که چرا آن دو توپ تبدیل به گل نشدند. البته فوتبال همین است نمی‌توان کاری کرد.

* مسلمان کلی از پاست تقدیر کرده؟

- من و محسن مدت‌ها کنار یکدیگر بازی کردیم و می‌توانیم به راحتی یکدیگر را در زمین پیدا کنیم.

* دوباره به عنوان فنی‌ترین بازیکن میدان انتخاب شدی، نظرت چیست؟

- بله، در دو بازی قبلی کارشناسان لطف کردند و مرا به عنوان بازیکن برتر میدان انتخاب کردند. نظر لطف‌شان است و از آنها بابت این محبتی که نسبت به بنده داشتند تشکر می‌کنم.

* در مصاحبه‌ات گفتی آنهایی را که باعث شدند کروش مرا نبیند نمی‌بخشم؟

- من نگفتم آنهایی که باعث چنین اتفاقی شدند را نمی‌بخشم بلکه گفتم اگر کسی باعث شود به تیم‌ملی راه پیدا نکنم را به خدا واگذار می‌کنم.

* با این بازی‌هایی که انجام دادی، قبول داری باید جزو گزینه‌ها باشی؟

- تمام تلاشم را می‌کنم تا جزو گزینه‌های تیم‌ملی باشم. بقیه‌اش به سلیقه سرمربی تیم‌ملی بستگی دارد. اگر آقای کی‌روش صلاح بداند به تیم‌ملی دعوت خواهم شد.

* مقابل ملوان انزلی هم گل می‌زنی؟

- همیشه گفتم، باز هم می‌گویم من درتمام بازی ها مصمم هستم برای پرسپولیس‌ گلزنی کنم یا پاس گل بدهم. ما یک بازی بسیار سخت را در انزلی پیش رو داریم. باید بتوانیم هر ۳ امتیاز را کسب کنیم.

* احتمال دارد ملوان را هم ۶ تایی کنید؟

- (می‌خندد) مگر قرار است در هر بازی ۶ گل بزنیم؟ بازی با مس استثنا بود. حتی شده یک گل بزنیم باید این کار را بکنیم و ببریم.روزنامه 90

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر