جانشین معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس‌جمهور گفت: طبق قانون، به‌کارگیری افراد بازنشسته در دولت جز در موارد خاصی که باید به تصویب هیات دولت برسد، ممنوع است.
کد خبر: ۶۲۸۳۳۸
شرایط  به‌کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست ‌جمهوری، محمود عسگری آزاد افزود: در برنامه پنجم توسعه تصریح شده وزرا، استانداران، فرزندان شهدا و ایثارگران، معاونان رئیس‌جمهور و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از قاعده ممنوعیت به‌کارگیری مجدد بازنشستگان مستثنا هستند.

وی گفت: با این حال در دولت یازدهم، بکارگیری مجدد این افراد نیز با مصوبه هیات وزیران انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در دولت دهم 300 مصوبه برای به‌کارگیری مجدد افراد بازنشسته صادر شده، در حالی که در دولت یازدهم 54 مورد درخواست وصول شده است.

جانشین معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی ریاست جمهوری گفت: اگر دستگاهی در به‌کارگیری افراد بازنشسته خلاف قانون عمل کند، دستگاه‌های نظارتی با آن برخورد خواهند کرد.

وی درباره حقوق افراد بازنشسته نیز گفت: یا حکم بازنشستگی آنها لغو و براساس شغل جدید حقوق تعریف می‌شود یا حکم بازنشستگی به قوت خود باقی است و با آنها قرارداد مدت‌دار منعقد و حقوق در آن قالب مشخص می‌شود.

عسگری آزاد درباره آن دسته از افرادی که در گذشته با مشوق‌هایی به شهرهای دیگر مهاجرت کرده‌اند، اما اکنون به دلیل دریافت نکردن آن مشوق‌ها قصد بازگشت به محل نخست را دارند، گفت: این افراد اگر براساس نیاز دستگاه متبوع خود استخدام نشده باشند، کار غیرقانونی در مورد آنها صورت گرفته است، ضمن آن‌که اگر دستگاهی به آنها نیاز دارد، نباید مهاجرت صورت می‌گرفت و باید در همان محل استخدام کارشان را انجام می‌دادند.

جانشین معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی ریاست جمهوری ادامه داد: حتی در مواردی شاهد بودیم که دستگاه از یک سو نیروهایش را تشویق به مهاجرت و از طرف دیگر نیرو استخدام می‌کرد.

عسگری‌آزاد گفت: بازگشت افراد به محل استخدام اولیه منوط به دریافت مجوز از دستگاه استخدام‌کننده و درباره شهر‌های کلان نیز نیاز به کسب مجوز از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
خسرو
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۱
۰
۰
طبق ماده 95 قانون خدمات كشوری كه در تاریخ24/7/1386جهت اجرا به دولت ابلاغ شده و تحت شماره18271 درتاریخ 29/8/1386 در روزنامه رسمی چاپ شده از دخالت هیئت وزیران در موضوع موافقت با بكار گیری بازنشستگان سخنی به میان نیامده است.
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها