jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۲۷۶۰۳   ۲۷ آذر ۱۳۹۲  |  ۲۱:۲۲

دو مرد که با تخریب قفل مغازه‌های فروش مواد غذایی و نوشت‌افزار در شهرستان شهریار در غرب استان تهران، پول و اموال سرقت می‌کردند، تحت تعقیب قرار گرفتند و یکی از آنها از سوی پلیس دستگیر شد.

به گزارش جام‌جم، چندی پیش مردی با حضور در شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار از سرقت اموال و پول از مغازه‌اش خبر داد و گفت، هنگام ظهر مغازه‌اش را تعطیل و پس از بازگشت مشاهده کرده، قفل مغازه تخریب و دو‌میلیون تومان پول و بخشی از اموال سرقت شده است.

با تشکیل پرونده به دستور بازپرس برجسته، تحقیقات کارآگاهان اداره پلیس آگاهی غرب استان تهران برای دستگیری سارق آغاز شد.

در ادامه افراد دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی، از تخریب قفل مغازه‌هایشان ـ که اغلب فروش مواد غذایی و نوشت‌افزار بوده ـ و سرقت اموال شکایت کردند.

با افزایش شکایت‌ها، ماموران در بررسی محل‌های سرقت متوجه شدند شیوه دزدی‌ها یکی است.

دستگیری سارق

جستجو در این باره ادامه داشت تا این که دو روز پیش ماموران انتظامی شهریار هنگام گشتزنی مشاهده کردند کرکره یک مغازه نیمه باز است و سروصداهایی از داخل آن شنیده می‌شود و قفل در نیز تخریب شده است. ماموران با اطمینان از این که دریافتند سارقی داخل مغازه است، کرکره را بالا زده و مشاهده کردند مردی در حال سرقت اموال است.

ماموران با هماهنگی قضایی متهم را دستگیر و همراه اموالی که سرقت کرده بود، به پلیس آگاهی غرب استان تهران منتقل کردند. متهم در بازجویی به سرقت سریالی از مغازه‌های شهرستان شهریار با همدستی یکی از دوستانش اعتراف کرد.

اعتراف متهم

متهم درباره نحوه دزدی‌هایشان گفت: من و همدستم که متواری است، ماده مخدر شیشه مصرف می‌کنیم و چندی پیش هم به اتهام سرقت زندان افتادیم و پس از آزادی، سرقت از مغازه‌ها را از سر گرفتیم. ابتدا با شناسایی مغازه‌های فروش مواد غذایی و نوشت‌‌افزار، آنها را زیرنظر می‌گرفتیم و وقتی مغازه‌داران هنگام ظهر مغازه‌هایشان را تعطیل می‌کردند، قفل در مغازه‌ها را تخریب و پول، کارت شارژ تلفن همراه، انواع مواد غذایی و نوشت‌افزار را سرقت می‌کردیم که در این سرقت، همدستم بادیدن پلیس از محل فرار کرد.

بنا بر این گزارش، با صدور قرار قانونی برای متهم، تحقیقات تکمیلی از وی و جستجو برای دستگیری دیگر متهم فراری ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر