jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۶۲۶۶۶۶   ۲۵ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۷:۱۲

از قلم هوشمند و جهت یاب ویژه نابینایان، با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران رونمایی شد.

رونمایی از قلم هوشمند و جهت یاب ویژه نابینایان

به گزارش واحد مرکزی خبر، این قلم به فناوری خواندن لیبل ها مجهز است و می تواند اشیاء مختلف را برای جانبازان معلول شناسایی کند.

دستگاه جهت یاب هوشمند که قابل نصب در سر در منازل ، مراکز دولتی و متروها است قادر است به فرد نابینا بلوتوث بدهد و وی را از محل موردنظر آگاه می کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه این مراسم در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر با اشاره به ایجاد تشکل مرکزی دانش پژوهان برای فعالیت سازمانهای مردم نهاد گفت: این مرکز برای شناسایی نخبگان و ساماندهی فعالیت آنان تشکیل شده است .

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی افزود: مرکز دانش پژوهان، مخترعان را شناسایی و به آنان کمک می کند بتوانند فعالیت  ها و اختراعات خود را به سازمان های مربوط ارائه کنند.

وی با اشاره اهمیت فناوری در بخش جانبازان و نیازهای آنان گفت: در نشست با معاونت فناوری ریاست جمهوری، قرار است، درباره حمایت از ابداعات و اختراعات همکاری خواهیم داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها