jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۲۵۹۶۸   ۲۳ آذر ۱۳۹۲  |  ۲۲:۱۴

فائو از تولید ۲۱ میلیون تن غله در ایران طی سال ۲۰۱۳ و افزایش صد هزار تنی این رقم نسبت به سال قبل خبر داد.

به گزارش تسنیم، سازمان جهانی خواربار و کشاورزی در جدیدترین گزارش خود موسوم به «دورنمای محصولات و وضع غذایی»، کل غلات تولیدی آسیا در سال 2013 را 1114 میلیون تن اعلام کرد.

بر این اساس تولید غلات آسیا در این سال نسبت به سال قبل 2.3 درصد رشد داشته است. سهم ایران از کل تولید غلات آسیا در سال 2013 فقط 1.9 درصد بوده است.

بر اساس این گزارش، تولید غلات ایران در سال 2013 با رشد 0.7 درصدی نسبت به سال قبل مواجه شده و به 21 میلیون تن رسیده است. تولید غلات ایران سال گذشته 20.9 میلیون تن اعلام شده بود. گندم مهم‌ترین غله تولیدی ایران است که تولید آن سال 2013 نسبت به سال قبل 200 هزار تن افزایش داشته و به 14 میلیون تن رسیده است.تولید شلتوک برنج ایران نیز سال گذشته 2.4 میلیون تن بوده که این رقم با افزایش صد هزار تنی به 2.5 میلیون تن در سال جاری رسیده است.تولید دیگر غلات ایران امسال 4.5 میلیون تن اعلام شده که نسبت به سال قبل کاهش 200 هزار تنی داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر