jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۲۱۸۹۶   ۱۲ آذر ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۸

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید « کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

مگر می‌شود ساختمان دولت مفقود شود؟

مشاور اوباما: آمریکا هم‌پیمانان خود را به ایران نمی‌فروشد

کیهان همچنین منتشر کرد : مشاور سابق اوباما گفت: آمریکا هم‌پیمانان خود را به توافق با ایران نمی‌فروشد.دنیس راس در مصاحبه با روزنامه الحیات چاپ لندن گفت: توافقنامه چند مرحله‌ای ایران با گروه 5+1 در مورد برنامه هسته‌ای‌اش به معنای نقض اساسی قراردادهای قبلی آمریکا نیست بلکه این مکانیزمی است که شش ماه، ساعت هسته‌ای ایران را متوقف می‌کند تا طی این مدت، مذاکره برای راه‌حلی همه‌جانبه و فراگیر ادامه داشته باشد.دنیس راس افزود: اگر توافقنامه فراگیر و همه‌جانبه‌ای حاصل نشود، گزینه حمله نظامی به ایران به روی میز بازمی‌گردد و اوباما از سیاست جلوگیری به سیاست مهار ایران پناه نمی‌برد.

مشاور صهیونیست اوباما گفت: در این میان طی شش ماه آینده، زمان خریده می‌شود و تدابیر شفاف‌سازی در این توافقنامه مرحله‌ای قدرتمندتر از هر زمانی است زیرا هر روز سایت‌های اصلی ایران رصد می‌شود و برای نخستین بار برای ما تسهیلاتی برای وارد شدن به اماکنی که دستگاه‌های سانتریفیوژ و انواع مختلف موتورها تولید می‌شود، وجود دارد و کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که تا زمانی که فکر می‌کنیم می‌توانیم به توافقنامه بزرگی با آنان دست یابیم می‌توانیم ساعت هسته‌ای ایران را متوقف یا به صورت جدی کُند کنیم.

وی افزود: در حال حاضر هدف این است که برنامه هسته‌ای ایران متوقف شود تا مشخص شود آیا توافق همه‌جانبه با ایران امکان‌پذیر است یا نه و اگر این توافق امکان‌پذیر باشد، در آن صورت ما در جایگاه متفاوت‌تری خواهیم بود و این یعنی این که برنامه هسته‌ای ایران کاملا محدود می‌شود اما اگر امکان توافق همه‌جانبه با ایران فراهم نشود، ما باید گزینه‌های دیگر و از جمله متوسل شدن به زور را بررسی کنیم.

این دیپلمات صهیونیست می‌گوید: تحریم‌های اساسی هنوز پابرجاست و با دوراندیشی و قدرت و با همکاری متحدان آمریکا اجرایی می‌شود زیرا این تحریم‌ها اهرم فشار و برگ برنده ما برای موفقیت این مذاکرات است.دنیس راس خاطرنشان کرد: ممکن است توافق شش ماهه کنونی بنا بر توافق طرفین شش ماه دیگر نیز تمدید شود و به نظر من رسیدن به توافق همه‌جانبه مستلزم مذاکرات یکساله است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که آمریکا ممکن است زمینه را برای تسلط ایران بر منطقه فراهم کند یا این که آمریکا ممکن است از متحدان خود دست بکشد، گفت: این ترس و بیم‌ها از مدت‌ها قبل و پیش از توافق با ایران و پیش از بحران سوریه نیز وجود داشته است و علت آن هم ترس از نقش‌آفرینی ایران در عراق، یمن، لبنان، سوریه و بحرین بوده است و به همین دلیل واشنگتن سعی می‌کند یک ساختار امنیتی، نظامی و سیاسی‌ای برای برخورد با این مسئله با متحدان خود ایجاد کند، آمریکا همکاری در حوزه امنیت دریایی و امور دفاعی با این کشورها را گسترش داده است و به همین دلیل است که می‌گوییم واشنگتن متحدان خود را نخواهد فروخت و توافقنامه‌ای که به ضرر متحدانش باشد، امضا نخواهد کرد، چیزی که واشنگتن سعی می‌کند بگوید این است که موضع‌گیری‌اش در مورد رفتار ایران تغییر نمی‌کند بلکه در پی راه‌حلی برای پرونده هسته‌ای ایران است اما برخی اینگونه برداشت می‌کنند که رابطه ما با ایران همانند زمان شاه خواهد شد اما این امکان‌پذیر نیست مگر اینکه ایران رفتارهایش را به طور کامل و 180 درجه در منطقه تغییر دهد.

دنیس راس گفت: مذاکرات با ایران تنها در مورد برنامه هسته‌ای این کشور است.جملات اخیر این دیپلمات منتقد آمریکایی نشان می‌دهد رژیم استکباری آمریکا فقط توقع دارد ملت ایران از انقلاب اسلامی دست بکشند و رژیم نوکرمآب پهلوی اعاده شود!

توافق ژنو شکننده است آمریکا حق ایران را نخواهد پذیرفت

کیهان نوشت : «توافق هسته‌ای ژنو یک توافق تاریخی اما بی‌ثبات و شکننده است. هیچ کس توهم ندارد که این پایان بحران است.»روزنامه فرانسوی لیبراسیون در تحلیلی به قلم مارک سمو و زان پیرپرن نوشت: توافق 6 ماهه ژنو، شکننده است. در ازای کاستن از تحریم‌ها، تهران باید غنی‌سازی اورانیوم را به میزانی که برای استفاده نظامی کاربرد دارد، متوقف کند؛ یک توافق تاریخی اما بی‌ثبات. موضوع، فقط یک قرارداد موقتی است.

 نکته بارز این توافق توقف فعالیت‌های غنی‌سازی اورانیوم به میزان بیش از 5 درصد برای جمهوری اسلامی، در ازای تعلیق یا امکان تجدیدنظر بخشی از تحریم‌های نفس‌گیر اقتصاد ایران است.لیبراسیون می‌افزاید: باراک اوباما با گفتن این‌که «برای اولین بار در طول حدود ده سال، ما پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کردیم.» ابراز رضایت کرده است.

توافق چه چیزی را پیش‌بینی می‌کند؟ نویسندگان لیبراسیون در پاسخ به این پرسش خاطرنشان می‌کنند: این توافق گذر زمان را متوقف می‌کند. این توافق موقتی در مورد تعهدات تهران بسیار دقیق است. یک دیپلمات با لحنی طعنه‌آمیز می‌گوید‌«متنی است با کمربند و تسمه.» ایران وعده داده که تمام فعالیت غنی‌سازی اورانیوم را تا بیش از 5 درصد به مدت شش ماه متوقف کند. به علاوه، متعهد است که اورانیوم غنی شده تا 20 درصد را که در اختیار دارد، خنثی‌سازی کند. ایران سانتریفیوژ اورانیوم جدید نمی‌سازد، جلوی پیشرفت راه‌اندازی رآکتور آب سنگین اراک را می‌گیرد، همچنین اجازه تولید پلوتونیوم غنی‌شده را نمی‌دهد. این نکته یکی از حساس‌ترین نکات توافق‌نامه است.

به علاوه، تهران باید دسترسی روزانه سایت‌های هسته‌ای خود- غیر از اراک- را برای متخصصان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فراهم کند. در مقابل، اعضای «1+5» متعهد می‌شوند که تحریم‌ها را به ارزشی معادل 7 میلیارد دلار ( یا 1/5 میلیارد یورو) کاهش دهند اما «به صورتی محدود، موقتی و هدفمند که قابل انحلال است.» به نظر برونو ترتره عضو مؤسسه تحقیقات استراتژیک « این یک پیشرفت مسلم است؛ چرا که توافق، هیچ کدام از خطوط قرمزی را که کشورهای غربی در فرآیند مذاکره تدوین کرده بودند، با ملاحظه خطوط اصلی آنچه که می‌تواند به یک توافق نهایی برسد، زیر پا نمی‌گذارد.»

لیبراسیون ادامه می‌دهد: حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران می‌گوید «حق غنی‌سازی اورانیوم در خاک ایران پذیرفته شده است.»، چیزی که جان کری با لحنی خشک آن را رد می‌کند. در واقع، به رسمیت شناختن حقوقی «حق غنی‌سازی» مفروض، الگوی خطرناکی به وجود خواهد آورد و متن هم به هیچ وجه به آن اشاره‌ای نکرده است.روزنامه فرانسوی در پاسخ این پرسش که آیا این پایان بحران اتمی ایران است؟ تصریح کرد: هیچ کس چنین توهمی ندارد. کار سخت از همین حال و مذاکره برای رسیدن به توافق نهایی آغاز شده است. به نظر کنت پولاک کارشناس مسائل ایران در مؤسسه بروکینگز در واشنگتن «این مرحله سخت‌تر از این توافقی است که بر سر آن مذاکره شده و امتیازاتی که هر یک از دو طرف باید بپردازد.»

در پایان این تحلیل آمده است: همچنین برای غربی‌ها هم خیلی سخت خواهد بود که به تعهدات خود پایبند باشند، مخصوصاً در مورد مدت زمان کم کردن تحریم‌های ضربه زننده به ایران که دلایل تکنیکی هم دارد. تهران تا این لحظه از جانب خود، چیزی را نگسیخته و از فریز کردن آن چه که موفق شده بود در طول ده سال گذشته به انجام برساند، راضی است. در واقع، تبدیل شدن به کشوری که حدوداً می‌توان گفت «در آستانه» قرار گرفته است، یعنی توانایی علمی و صنعتی برای دستیابی به بمب هسته‌ای را دارد.(!)

یک اثر کاملا خودجوش از عضو هیئت مدیره منطقه آزاد کیش!

کیهان ابراز کرد : کلیپ تعریفی صد روزگی دولت، تقلبی از آب درآمد و آوازه این کپی‌برداری مبتذل به آمریکا هم رسید!«حسین- د» سازنده کلیپ تبلیغاتی موسوم به «نوسفر» مقارن با انتشار این کلیپ از سوی اسحاق جهانگیری به عضویت هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش درآمد. کلیپ نوسفر با تقلید کامل از یک کلیپ تبلیغاتی اوباما ساخته شده است.

نشریه آمریکایی فارین پالیسی در همین زمینه نوشت: تیم رسانه‌ای رئیس جمهور ایران از نماهنگ اوباما تقلید کرد. تولیدکننده تبلیغات انتخاباتی حسن روحانی ویدیویی منتشر کرد تحت عنوان «نوسفر» که تا حد زیادی تحت تاثیر لحن کلیپ باراک اوباما در سال 2008 است.

در این نماهنگ به جای استفاده از جمله «آیا می‌توانم» و حضور 30 تن از هنرمندان حامی اوباما که بر روی زمینه یکی از سخنرانی‌های الهام‌بخش او آواز می‌خوانند، از سخنرانی روحانی استفاده شده است.فارین پالیسی می‌افزاید تولیدکننده این نماهنگ، اثر مذکور را «خودجوش» توصیف کرده است، اما کاملا مشخص است که این نام از واقعیت به دور است. نماهنگ مذکور کاملا با کمپین روحانی و مشاورانش مطابقت دارد.

گلایه یک سایت زنجیره‌ای از تیم رسانه‌ای دولت

کیهان در خبری دیگر نوشت: مسئول ساماندهی سیستم رسانه‌ای دولت مشخص نیست و همین امر خود را در گزارش صد روزه دولت نشان داد.سایت انتخاب درباره این تحلیل خود با اشاره به اینکه دولت نتوانسته کار رسانه‌ای خود را سامان دهد، می‌نویسد: از یک سو بخش‌های مختلف رسانه‌ای دولت در صف نظیر ایرنا، ایسنا، برنا، پانا، مؤسسه ایران و سایر روزنامه‌های دولتی و نشریات روابط عمومی با بحران در تولید محتوای مناسب در جهت ارائه خدمات دولت مواجهند و از سوی دیگر بخشهای ستادی رسانه‌ای دولت، نظیر معاونت ارتباطات نهاد ریاست جمهوری، معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و شورای اطلاع‌رسانی دولت نیز نتوانسته‌اند در حوزه ساماندهی رسانه‌ای جریان حامی دولت موفق عمل کنند و اکثریت قریب به اتفاق فعالان رسانه‌ای حامی جریان اعتدال و اصلاح‌طلب، از این سردرگمی و فقدان توجه و راهبری ناراضی هستند.

 از سوی دیگر، نبود دانش و توانمندی رسانه‌ای مناسب در فعالیت‌های رسانه‌ای دولت که بخشی از آن در گفتگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با ضعف در ایجاد ارتباط رسانه‌ای میان مسئولان دولتی با افکار عمومی نمودار گردیده است، نشان می‌دهد که هنوز دولت اعتدال فاقد راهبرد رسانه‌ای است.

انتخاب می‌افزاید: «به نظر می‌رسد این شرایط، بیش از هر مسئله دیگری معلول تعدد مدیریت درحوزه رسانه است و مشخص نیست از میان مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور، رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت (رئیس دفتر رئیس جمهور)، مشاور فرهنگی رئیس جمهور، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد و معاون ارتباطات نهاد ریاست جمهوری و دستیار ویژه رئیس جمهور، چه کسی مسئولیت ساماندهی و مدیریت سیستم رسانه‌ای دولت را برعهده دارد».

گفتنی است برخی خبرها از رقابت شدید در میان گروه‌های مدعی حمایت از دولت برای تصدی رسانه‌های دولتی حکایت می‌کند. در عین حال شماری از نشریات زنجیره‌ای به شدت در تلاشند که عملاً به دولت خط بدهند و با فضاسازی و قالب‌بندی، آنها را در کانال‌های پیش‌ساخته راه ببرند.

هشدار دولت به دستگاه های اجرایی

خراسان نوشت:بر اساس بخشنامه ای که طی روزهای اخیر از سوی دولت به همه وزارتخانه ها، مؤسسات و شرکت های دولتی ارسال شده، با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی مکلف به ارایه پاسخ قانونی و مستند به مراجع و دستگاه های نظارتی هستند، آمده است که در برخی موارد پاسخ های ارایه شده به مراجع مذکور به دلیل عدم رعایت ملاحظات حقوقی، مشکلاتی را برای بالاترین مقام دستگاه اجرایی موجب شده است، لذا مسئولان دولتی باید قبل از ارایه پاسخ به مراجع یاد شده هماهنگی لازم را با واحدهای حقوقی یا معاونت حقوقی ریاست جمهوری انجام دهند.

بیانیه عجیب اعضای شورای یک شهر علیه نماینده مجلس!

خراسان ابراز کرد : تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر یکی از مناطق غرب کشور در اقدامی عجیب با انتشار بیانیه ای نسبت به برخی اقدامات نماینده شهر خود در مجلس اعتراض کرده و ضمن انتساب اقداماتی مانند اخراج برخی کارمندان ادارات این شهر توسط این نماینده، از اینکه نماینده مذکور در تلاش است اجرای پروژه ها و فعالیت‌های اقتصادی در منطقه را به نام خود جلوه دهد، انتقاد کرده اند.

ارجاع پرونده دانشگاه احمدی‌نژاد به دادستان تهران

خراسان در خبری نوشت : خبر دیگر این کهرئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: پرونده‌ دانشگاه ایرانیان از سوی دادستانی دیوان محاسبات به دادستان عمومی و انقلاب تهران و رئیس مجلس ارجاع شده است. به گزارش عصر ایران محمد علی پور مختار با بیان این که در حال حاضر منتظر پاسخ دستگاههای مربوط هستیم و پس از پاسخ این استعلامات ما می‌توانیم گزارش خود را جمع‌بندی و نهایی کنیم همچنین پس از شفاف شدن موضوع، تکلیف 16 میلیارد هم روشن می‌شود.

تکذیب نقش‌آفرینی فرزندان هاشمی در انتصابات دانشگاه آزاد

خراسان اظهار کرد : شنیدیم که علی عسگری معاون پارلمانی دانشگاه آزاد با بیان اینکه هر کس می‌گوید فرزندان آیت‌الله هاشمی در انتصابات دانشگاه آزاد نقش دارند بی‌خود می‌گوید، گفت: این‌ها همه خبرسازی‌های دروغین برخی رسانه‌هاست. آقای میرزاده بیشترین اختیارات را در چارچوب قانونی در دانشگاه آزاد دارد و به دور از موضوعات جناحی و سیاسی، اختیارات خود را اعمال می‌کند.

فضا‌سازی سودجویان درباره انباشت کیسه‌های خون در گمرک

خراسان ابراز کرد : با خبر شدیم که علی‌اکبر پورفتح‌الله، رئیس سازمان انتقال خون به شبکه ایران گفته: اخباری که درباره انباشت کیسه‌های خون منتشر می‌شود؛ این تصور را در اذهان به‌وجود آورده که کیسه‌های موجود در گمرک کیسه‌های حاوی خون است در صورتی که این تصور کاملاً اشتباه است و خلاف آنچه مطرح می‌کنند کیسه‌ها حاوی خون نیست که قابلیت خراب شدن داشته باشد.

آزادی کویتی بازداشت شده در ایران

خراسان منتشر کرد : خبر رسیده کهروزنامه «الرای» کویت از آزادی یک شهروند بازداشتی این کشور در ایران خبر داد. به گزارش عصر ایران به نقل از این روزنامه «عادل الحوال» چند هفته پیش برای درمان به شیراز سفر کرده بود و در این سفر به دلیل «توهین به مقامات ایران »بازداشت شد اما با پیگیری‌های وزارت خارجه کویت و پاسخ مثبت دولت ایران، این شهروند کویتی، آزاد و روز یکشنبه به کشورش برگشت.

احضار مجدد مرتضوی به دادسرا

خراسان نوشت : یک خبر دیگر این کهوکیل مدافع شاکیان سعید مرتضوی (دادستان سابق تهران) در پرونده معروف به پالیزدار گفت: مرتضوی درخصوص اتهام بازداشت غیرقانونی موکلانم طی روزهای آینده به دادسرا احضار و تفهیم اتهام خواهد شد.

حمایت مجله تایم از توافق هسته‌ای

خراسان در خبری دیگر ابراز کرد : مطلع شدیم کهمجله تایم در گزارشی با اشاره به توافق بین ایران و گروه 1+5 در ژنو گفت ترسی که این توافق موقتی در بسیاری کشورها به وجود آورده است نشان می‌دهد که آن‌ها به داشتن ایران به عنوان یک دشمن دائمی که می‌تواند علیه آن دست به انتقاد بزنند، توجه جمعیت داخلی را به آن معطوف کنند و به اختلافات فرقه‌ای و ایدئولوژیک دامن بزنند، عادت کرده‌اند.

حکم تازه برای شکوری راد

خراسان نوشت : دست آخر این که شکوری راد قائم مقام دبیرکل انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران شد. علی تاجرنیا دبیر تشکیلات انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به برگزاری بیستمین مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران و انتخاب مجدد آقای ظفرقندی به عنوان دبیرکل این تشکل، آقای علی شکوری‌راد نیز به عنوان قائم مقام دبیرکل با انتخاب اکثریت اعضای شورای مرکزی انتخاب شدند. به گفته وی بقیه ارکان انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران نیز در جلسه آینده شورای مرکزی انتخاب خواهند شد.

مگر می‌شود ساختمان دولت مفقود شود؟

تهران امروز در خبری نوشت : خبر گم شدن 930 ساختمان دولتی در تهران خبری بود که در روزهای گذشته حساسیت فراوانی را ایجاد کرد. معاون اجرایی رئیس دولت دهم در نامه‌ای که نه تاریخ آن مشخص است و نه مخاطبش، از عدم اظهار ساختمان‌های متعلق به دولت در شهر تهران توسط دستگاه‌های مختلف اجرایی خبر داده بود.

فارس برای مشخص شدن این موضوع با مرتضی، بانک معاون کل سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری تماس گرفت تا حقیقت موضوع را از وی جویا شود، ولی بانک ترجیح داد درباره این موضوع سکوت کند و سرانجام حمید بقایی نویسنده نامه مربوطه،‌ موضوع930ساختمان دولتی گم شده را مشخص کرد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور سابق در گفت‌وگویی با بیان اینکه معنای مکاتبه من تاخیر در اعلام املاک دولتی بود، گفت: خیلی از دستگاه‌های دولتی اموال خود را در آن زمان اظهار نکرده یا با تاخیر این کار را انجام دادند. بقایی ادامه داد: «بسیاری از ساختمان‌های دولتی اجاره‌ای بوده و در اختیار دولت نیست. مگر می‌شود ساختمانی که متعلق به دولت است مفقود شود؟»

هاشمی سرلیست می‌شود؟

تهران امروز منتشر کرد : «در جریان برگزاری نشست مجمع روحانیون مبارز در تهران با محوریت مجلس خبرگان رهبری، آنها به این جمع‌بندی رسیده‌اند که در این انتخابات هاشمی رفسنجانی را به عنوان لیدر خود قرار دهند. یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود، گفت: روحانیون مبارز در این جلسه گفته‌اند از آنجا که فرد شاخصی برای مجلس خبرگان نداریم، چاره‌ای نیست جز اینکه پشت سر هاشمی حرکت کنیم.

 آنها در همین زمینه تصمیم گرفته‌اند روی فرزندان برخی علما و آیت‌الله‌زاده‌ها سرمایه‌گذاری کنند. مجمع روحانیون در این جلسه ضمن اذعان تلویحی به نداشتن پایگاه مردمی، با تاکید بر اینکه قرار نیست اکثریت مجلس خبرگان را تصاحب کنیم، گفته‌اند: همین که بتوانیم یک اقلیت قوی به دست آوریم خیلی خوب است!»

زمزمه همکاری پایداری و پیروان

تهران امروز ابراز کرد : سیدامیرحسین قاضی‌زاده، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه دو جبهه پایداری و جبهه پیروان خط امام و رهبری سابقه همکاری‌شان با یکدیگر بیشتر از سابقه رقابتشان است، گفت: «زمزمه‌ها و صحبت‌هایی برای نزدیکی این دو طیف اصولگرا به یکدیگر مطرح شده، اما هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است.»

حامی جلیلی و رفیق جهانگیری نیستم

آرمان در خبری نوشت : شنیده شد که در پی انتشار خبری مبنی بر نامه اعتراضی جمعی از فعالان سیاسی ساوجبلاغ درباره احتمال انتصاب مجتبی پالیزگیر به سمت فرمانداری این منطقه و عنوان کردن نزدیکی او به جلیلی و همچنین ارتباط نزدیکش با اسحاق جهانگیری، پالیزگیر در تماسی با آرمان با رد صحت این نامه عنوان داشت که در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری بنده رئیس انتخابات فرمانداری شهرستان ساوجبلاغ بودم که قانونا و شرعا نه برای کاندیدایی کار و نه حمایت کردم لذا انتساب من به آقای سعید جلیلی کاملا کذب است.

همچنین انتساب بنده به آقای جهانگیری هم اشتباه و دروغ است چراکه هیچ‌گاه این موضوع را بر زبان نیاورده‌ام و اساسا طرح آن بیهوده است. وی گفت: فرماندار باید از مسیر قانونی و اداری تعیین شود نه با این اقدامات که در نامه ادعا شده است.

تخلف بزرگ بانکی در اراک

آرمان منتشر کرد : شنیده شد که رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی از آغاز کار رسیدگی به یک پرونده تخلف بزرگ مالی بانکی در این استان خبر داد. حجت‌الاسلام حکمت‌علی مظفری گفت: «پیرو وعده دستگاه قضایی درخصوص مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی، شناسایی و رصد مقدماتی یک پرونده تخلف بانکی شامل معوقات 750میلیارد ریالی از محل پرداخت تسهیلات بانکی با همکاری مراجع ذی‌ربط اطلاعاتی و قضایی در دستور کار قرار گرفت».

نبود بودجه و استمرار سفرهای خارجی مدیران تئاتر؟

آرمان اظهار کرد : شنیده شد که با وجود اینکه معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نبود بودجه و بدهی چند میلیاردی باقیمانده از مسئولان دولت قبلی را عامل اساسی در کندی بهبود وضعیت تئاتر اعلام کرده است، اما سفرهای خارجی مدیران تئاتر کمافی‌السابق استمرار دارد، به‌طوری که اخیرا تنی چند از این مسئولان در سفری چند روزه راهی باکو پایتخت کشور آذربایجان شده‌اند.

گفتار نوشت؛ اگر به زعم مسئولان اداره کل هنرهای نمایشی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این نوع سفرها در اولویت امور است و برای تئاتر فواید مهمی دارد، چرا در بین این عده معمولا هنرمندان حضور ندارند یا حضور موثر و تعیین‌کننده‌ای ندارند؟

عضوگیری انجمن‌ موسوم به «دعوت به اصلاح»!

آرمان در خبری منتشر کرد : شنیده شد که اخیرا اصلاح‌طلبان در سطح جامعه اقدام به تشکیل گروه‌هایی کرده‌اند. جهان نوشت؛ بر اساس این گزارش اصلاح‌طلبان در اکثر دانشگاه‌های کشور سعی در جذب هرچه بیشتر دانشجویان و جوانان دارند.

در برخی مناطق کشور شنیده شده که یکی از این گروه‌ها به نام «انجمن دعوت به اصلاح» از گروه‌های مختلف سیاسی، انجمن‌ها و گروه‌های کارگری در شهر‌های مختلف کشور عضوگیری می‌کند.

 این گروه جهت روشن کردن مواضع و اهداف سازمانی خود، بروشور‌هایی را با عنوان‌های مختلف ازجمله «راهکارهای اصلاح وضع کنونی»، «معرفی اسلام ناب» و... در بین اعضای خود توزیع و جلسات متعددی با اعضای اصلاح‌طلب در شهرهایی همچون تهران و سایر نقاط کشور برگزار کرده است.

بعیدی‌نژاد مسئول تیم کارشناسی ایران می‌شود؟

آرمان ابراز کرد : شنیده شد که احتمالا حمید بعیدی‌نژاد مسئولیت تیم کارشناسی ایران را در جریان مذاکرات وین عهده‌دار خواهد بود. تسنیم نوشت؛ احتمالا حمید بعیدی‌نژاد مسئولیت تیم ایرانی را در جریان مذاکرات وین عهده‌دار خواهد بود. قراراست نشست اجرای توافق هسته‌ای ژنو ۱۸ و ۱۹ آذر در وین برگزار شود. حمید بعیدی‌نژاد، دیپلمات ارشد کشورمان و از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در ژنو است.

 بعیدی‌نژاد همچنین، مدیرکل سیاسی بین‌المللی وزارت امور خارجه محسوب می‌شود. قرار است که نشست مشترک کارشناسی ایران، آژانس و 1+5 در سطح مدیران کل وزارت خارجه ایران و 1+5 و نیز معاون مدیرکل آژانس در امور پادمان‌ها برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۱۸ و ۱۹ آذر) در وین برگزار شود.

بدترین شکنجه برای ظریف

آرمان اظهار کرد : شنیده شد که محمدجواد ظریف که معمولا هر روز یا یکی دو روز یک‌بار در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک به مردم گزارش می‌دهد، هفته گذشته پس از برگشت از ژنو به تهران، نتوانست به این فعالیت خود در فضای مجازی بپردازد که در تازه‌ترین مطلب خود در فیس‌بوک، دلیل این موضوع را برنامه‌های کاری فشرده در هفته قبل عنوان کرده است.

وی که به کویت و عمان رفته، در بخشی از این مطلب، بدترین شکنجه را برای خود اینچنین تشریح کرده است: بعد از شام (یعنی حدود ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه شب) تازه مذاکرات دوجانبه با وزیر امورخارجه ترکیه شروع شد و دور اول تا ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه ادامه یافت. این شب‌بیداری‌ها برای بنده که ساعت ۵ صبح بیدار می‌شوم و عادت دارم شب‌ها ساعت ۱۱-۱۰:۳۰ بخوابم از هر شکنجه‌ای بدتر است؛ ولی چاره‌ای هم نیست.

صدای مهیب سقوط شیء نامعلوم در فسا

آرمان در خبری ابراز کرد : شنیده شد که ظهر دیروز وقوع یک صدای مهیب در شهرستان فسا سبب ترس مردم این شهرستان شد. بی‌باک نوشت؛ حوالی ساعت 13:30بعدازظهر دوشنبه صدای مهیب در شهر فسا سبب وحشت مردم و حضور آنها به سمت خیابان شد. برخی از اهالی این منطقه سقوط شیء که از عقب آن دود غلیظ خارج می‌شد را در جریان این صدای مهیب مشاهده کردند. هنوز از علت این صدای مهیب از طریق مراجع رسمی گزارشی اعلام نشده است.

هشدار به وزیرنیرو

قدس در خبری نوشت : شکر خدا موسوی، نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: اگر وزیر نیرو با موضوع انتقال آب سرشاخه کارون به اصفهان موافقت کند، وی را استیضاح می‌کنیم.

آزادی شهروند کویتی از سوی ایران

قدس در خبری منتشر کرد : خبرگزاری کویت گزارش داد عادل الحوال، شهروند کویتی روز یکشنبه گذشته بعد از آزادی از سوی نیروهای امنیتی شیراز به همراه سعد الهاجری، سرکنسول کویت در ایران به کشورش بازگشت.

هجوم300هزارکارگر خارجی جدید به ایران

قدس اظهار کرد: در حالی رئیس جمهور در گزارش 100 روزه خود از بیکاری 6 میلیون نفر خبر داده است که از زمان آخرین سرشماری رسمی کشور در سال 90 تاکنون بیش از 300 هزار کارگر خارجی جدید از طریق مرزها وارد کشور شده‌اند.

کرزی به ایران می‌آید

قدس منتشر کرد: ابراهیم رحیم‌پور، معاون وزارت خارجه در امور آسیا و اقیانوسیه از سفر حامد کرزی رئیس‌جمهور افغانستان در آینده‌ای نزدیک به تهران خبر داد.

واکنش ظریف به یک خبر

قدس ابراز کرد :  وزیرخارجه درباره نقل قول منتشر شده از وی در رسانه ها درباره جزیره ابوموسی گفت: بنده دقیقاً موضع معمول کشور را گفته ام که ما آماده گفت‌وگو با امارات برای رفع سوء تفاهمات درباره ابوموسی هستیم.

توصیه‌ وزارت خارجه برای سفر به تایلند

قدس در خبری نوشت : پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه کشورمان با درج اطلاعیه‌ای از هموطنان خواست تا از انجام سفر غیرضروری به کشور تایلند خودداری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر