jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۱۸۰۳۳   ۰۱ آذر ۱۳۹۲  |  ۲۲:۳۲

فرو ریختن سقف یک فروشگاه بزرگ در ریگا، پایتخت لتونی دست‌کم 43 کشته بر جای گذاشت.

بنابر گزارش‌ها، عملیات امداد و نجات تا شامگاه دیروز ادامه داشت و به گفته یک خبرنگار محلی، احتمال افزایش قربانیان وجود دارد. به گفته ویکتوریا سمبل، سخنگوی نیروهای امدادی لتونی، سه نفر از کشته‌شدگان از امدادگران بودند که بر اثر فروریختن بخش دیگری از سقف فروشگاه، قربانی آوار شده‌اند. بر اساس گزارش‌های اولیه ۳۵ نفر در این حادثه مجروح شده‌اند که هشت نفر آنها از ماموران آتش‌نشانی هستند. علت حادثه هنوز روشن نیست، اما گفته می‌شود بر بام این فروشگاه یک باغچه زمستانی در دست ساخت بوده است و احتمال می‌رود وزن خاک باغچه، سقف فروشگاه را پایین آورده باشد.

واسلیس دومبوروفسکیس، نخست‌وزیر لتونی که از محل حادثه دیدن کرده، گفته است تحقیقات جنایی پلیس درباره تخلف از مقررات ساخت و ساز آغاز شده است. تصاویر تلویزیونی نشان می‌دهد نیروهای امدادی با استفاده از دستگاه‌های برش و جرثقیل سعی در بریدن و برداشتن قطعات بتون دارند.

این ساختمان یک طبقه، دو سال پیش از بتون و شیشه ساخته شد و بنا بر گزارش‌ها ۵۰۰ متر مربع از سقف فروشگاه فرو ریخته است. در این حادثه نخست بخشی از سقف این فروشگاه ساعت ۱۶ به وقت محلی روز پنجشنبه (سی‌ام آبان) زمانی که فروشگاه پر از مشتری بود، فرو ریخت. 20 دقیقه بعد، هنگامی که امدادگران مشغول کمک بودند، قسمت دیگری از سقف فرو ریخت. به گفته شاهدان عینی پس از فرو ریختن سقف، مردم سعی کردند از فروشگاه فرار کنند، اما درهای خودکار فروشگاه بسته شد ه بود./ بی‌بی‌سی

زنده شدن نوزاد چینی پس از مرگ

دو روز پس از اعلام مرگ یک نوزاد در یکی از بیمارستان‌های چین، این نوزاد که جسدش برای خاکسپاری به قبرستان فرستاده شده بود، مقابل چشمان بهت‌زده یکی از کارگران قبرستان زنده شد. کارگر قبرستان هنگامی که قصد داشت تشریفات خاکسپاری این نوزاد پسر را انجام دهد، ناگهان متوجه شد کودک زنده است. مسئولان اداره بهداشت استان آنهوی به رسانه‌ها گفتند: این نوزاد یکماهه با نارسایی‌ شدید مادرزادی متولد شده بود و در بیمارستان کودکان استان آنهوی حال او بشدت وخیم و پزشک معالج مرگ او را تایید کرده بود. پلیس در حال تحقیق درباره این رویداد عجیب است و پزشکی هم که مرگ نوزاد را تائید کرده بود، تعلیق شده است./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر