jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۱۸۰۲۷   ۰۱ آذر ۱۳۹۲  |  ۲۲:۳۰

آمار قربانیان فروریختن سقف یک سوپر مارکت در حومه ریگا پایتخت لتونی، هر لحظه رو به افزایش است. بنابر گزارشها، تاکنون دست کم 43 نفر کشته و دهها تن دیگر نیز زخمی شده اند.

افزایش شمار تلفات ریزش سقف یک فروشگاه در لتونی

این در حالی است که به نظر می رسد هنوز 25 نفر دیگر زیر آوار باقی مانده باشند.

سه آتش نشان که برای عملیات امدادرسانی به این مکان آمده بودند نیز در میان قربانیان هستند.

به گزارش یورونیوز، والدیس دموبرووسکیس، نخست وزیر لتونی که برای دومین بار طی پنجشنبه شب تا جمعه به محل حادثه رفته، عدم رعایت استانداردهای ساخت و ساز را دلیل احتمالی آن دانسته است و می گوید: ما باید تدابیر لازم برای جلوگیری از وقوع تراژدی دیگری شبیه این را اتخاذ کنیم. ما باید کنترل بیشتری بر این نوع ساخت و سازها داشته باشیم. ما بخصوص کنترلمان را بر طرحهای ساختمانی در دست اجرا و طرحهای آینده افزایش خواهیم داد.

حدود 200 امدادگر تمام شب مشغول بیرون آوردن کشته ها و زخمیهای این حادثه بوده اند.

حال تعدادی از مجروحان این حادثه وخیم گزارش شده است. صدها نفر از جمله تعدادی کودک نیز در زمان وقوع این حادثه در این فروشگاه بوده اند.

این بزرگترین تراژدی در این کشور کوچک منطقه بالتیک از زمان استقلال آن در سال 1991 میلادی محسوب می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر