jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۶۶۱۵   ۲۷ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۳:۴۸

مشکلات مالی بیمارستان‌های خصوصی و دولتی باعث شده تا آنها نیز برای کسب درآمد، به سمت و سوی پیامک‌های تبلیغاتی گرایش پیدا کنند. در حالی که تبلیغات در حوزه سلامت، شرایط خاص خودش را دارد.

اخیرا برخی از بیمارستان‌های خصوصی با ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، به معرفی خدمات خود با تخفیف ویژه می‌پردازند. این در حالی است که چنین تبلیغاتی در حوزه سلامت و بیمارستان‌ها، نیازمند اخذ مجوز از سازمان نظام پزشکی است. اما به نظر می‌رسد که این قبیل پیامک‌ها بدون مجوز نظام پزشکی برای برخی از خطوط تلفن‌همراه ارسال می‌شود. محتوای پیامک یکی از بیمارستان‌های خصوصی، تبلیغات خدمات جراحی زیبایی بینی، سینه و شکم است که عنوان داشته این خدمات را با تخفیف ویژه ارایه می‌دهد. در تماس با این بیمارستان جویای هزینه جراحی زیبایی بینی شدیم که عنوان شد حداقل هزینه جراحی زیبایی بینی در این بیمارستان سه‌میلیون‌و300‌هزارتومان است. کسی که پاسخگوی سوالات بود، عنوان کرد هزینه این جراحی در یکی دیگر از بیمارستان‌های خصوصی تهران بالغ بر 12‌میلیون‌تومان است. دکتر سجاد رضوی مدیر نظارت بر درمان وزارت بهداشت در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: هرگونه تبلیغات پزشکی باید با مجوز سازمان نظام پزشکی انجام شود ولی متاسفانه مخابرات و نشریات ما بدون توجه به این قانون، نسبت به تبلیغات پزشکی اقدام می‌کنند. وی از رایزنی وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی با وزارت ارشاد برای ساماندهی تبلیغات پزشکی خبر داد و افزود: گفته می‌شود در حدود 10‌درصد تبلیغات پزشکی با مجوز نظام پزشکی انجام می‌شود و مابقی آنها مجوز ندارند که این امر یک تخلف محسوب می‌شود. دکتر علیرضا زالی رییس‌کل سازمان نظام پزشکی ایران در رابطه با تبلیغات در حوزه سلامت گفت: متاسفانه بالاتر از دوسوم تبلیغات حوزه سلامت کسانی هستند که فاقد صلاحیت ورود به بحث‌های تخصصی بوده یا اساسا پزشک نیستند و هیچ‌گونه توانمندی حرفه‌ای در این زمینه ندارند. وی با اعلام اینکه در حدود 60‌درصد تبلیغات به‌صورت قاچاق، پنهان و زیرزمینی در حوزه‌های مختلف اتفاق می‌افتد، گفت: حجم مواردی که از سازمان نظام پزشکی استعلام می‌شود بسیار نادر است و متناسب با حجم انتشار این آگهی‌ها نیست. زالی ادامه داد: خوشبختانه اصلاحی در آیین‌نامه تبلیغات ملی کشور صورت گرفته و ما نیز در بخشی از آن شرکت داشتیم و در همان‌جا به‌صورت دقیق اعلام شده برای درج آگهی سلامت باید از سازمان نظام پزشکی محل استعلام صورت گرفته باشد.

>> شرق

* شما چه نظری دارید؟ تجربه‌ها و نظراتتان را در این زمینه، با ما در میان بگذارید *

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها