مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: به نتیجه نرسیدن در مذاکرات اخیر نشان دهنده این است که تیم هسته ای ایران مقابل زورگویی ها و باج خواهی های آنها مقاومت کرده و این نکته امیدوار کننده ای است.
کد خبر: ۶۱۵۳۲۸
تیم مذاکره کننده در  مقابل باج خواهی ها مقاومت می کند

حسین شریعتمداری سه شنبه در حاشیه آیین بزرگداشت حبیب الله عسگراولادی که با حضور مسئولان بلند پایه کشوری و محلی در حسینیه محله قاضی دماوند، شهر زادگاه آن مرحوم، برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما علیه گروه مذاکره کننده حرفی نزدیم و رهبر معظم انقلاب نیز با صراحت فرمودند که این گروه فرزندان انقلاب هستند و از آنها حمایت می کنیم؛ همچنین ایشان فرمودند که همه با چشمان باز باید مراقب اوضاع باشند.

این مسئول در پاسخ به این پرسش که چرا برخی رسانه ها سیاستهای روزنامه کیهان و شخص حسین شریعتمداری را به افراطی گری و تندروی محکوم می کنند، گفت: آنها سالهاست که به ما دشنام می دهند و از آنها انتظاری نیست.

شریعتمداری ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب فرمودند که باید از تیم مذاکره کننده حمایت کرد، به هر حال آنها در خط مقدم در حال کار هستند و باید از آنها حمایت کرد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان اضافه کرد: در ضمن، اگر جایی هم نقطه نظری هست می توانیم دوستانه با آنها مطرح کنیم؛ ما که مطبوعاتی هستیم از طریق رسانه و سایر رسانه ها نیز در جای خود باید دست به دست یکدیگر دهند تا عزت و سربلندی جمهوری اسلامی حفظ شود.

وی در پاسخ به این پرسش که در روند مذاکرات بیشتر امتیاز داده شده یا گرفته، عنوان کرد: البته امتیازی رد و بدل نشده و هنوز هم مذاکرات به نتیجه ای نرسیده، طرفین ابراز امیدواری می کنند که به نتیجه برسند.

او تصریح کرد: اما نکته مهم این است که ما در جریان مذاکرات تسلیم باج خواهی های حریف نشویم که البته به نتیجه نرسیدن در مذاکرات اخیر نشان دهنده این است که تیم هسته ای ایران مقابل زورگویی ها و باج خواهی های آنها مقاومت کرده و این نکته امیدوار کننده ای است.

شریعتمداری ادامه داد: حتماً نباید به یک توافق دست پیدا کرد، چراکه تنها توافق ارزشمند نیست، زمانی که شما به دلیل ایستادگی و پایداری بر ارزشها تن به توافق نمی دهید، خود یک ارزش است.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
حسین
Germany
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۲
۰
۰
چه عجب حسین آقا موضع معتدل گرفت !

نیازمندی ها