jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۱۵۰۲۹ ۲۰ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۹:۱۱

معاون برنامه‌ریزی استاندار البرز از تمدید تعطیلی ادارات البرز در روزهای پنجشنبه تا پایان سال ۹۳ خبر داد.

مهرداد مظفری در چهارمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان البرز اظهار کرد: شورای برنامه‌ریزی استان، کانونی برای تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و ارائه راهکارهاست و باید براساس ظرفیت‌هایی که در اختیار دارد، فعالیت کند.

وی با مروری بر فعالیت‌های شورای برنامه‌ریزی در دوره‌های گذشته گفت: شورای برنامه‌ریزی استان براساس ظرفیت‌هایی که در اختیار داشته، فعال نبوده است.

وی از تصویب 21 طرح در نشست شورای برنامه‌‌ریزی و توسعه استان خبر داد و گفت: از تمام طرح‌های بررسی شده 21 طرح تصویب و 27 مورد نیز برای بررسی دوباره به جلسه آینده شورای برنامه‌ریزی موکول شد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار البرز درباره علت تعطیلی روزهای پنجشنبه اظهار کرد: تعطیلی روزهای پنجشنبه در البرز 11 میلیارد تومان هزینه‌های ملی را کاهش می‌دهد. علاوه بر آن تعطیلی روزهای پنجشنبه در این استان آثار محسوسی در کاهش میزان آلودگی هوا دارد./ تسنیم

مشاهده گونه جدید پرنده در ایران

مدیرعامل موسسه کاوشگران حیات وحش پارت گفت: برای نخستین بار در ایران گونه جدید پرنده‌ای در منطقه نایبندان شهرستان طبس خراسان جنوبی مشاهده شد و مورد رصد علمی قرار گرفت.

امیر طالبی افزود: این پرنده اوایل آبان ماه در دره سنگلاخی و کوهستانی نایبندان طبس مشاهده شد.

به گفته وی با رایزنی‌ای که با پرنده‌شناس مشهور، دکتر ریچارد پورتر، مولف کتاب پرندگان خاورمیانه و محقق سوئدی به نام پرآلسترم صورت گرفت، مشخص شد این پرنده تا به حال در ایران دیده نشده و برای نخستین‌بار در خراسان جنوبی و فقط دو بار در خاورمیانه مشاهده شده است.

طالبی خاطرنشان کرد: این پرنده کوچک از راسته گنجشک‌سانان و تیره سسکیان است که بین 9 تا 10 سانتی متر طول دارد و از حشرات تغذیه می‌کند./ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر