jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۱۴۶۰۸ ۱۹ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۸:۲۳

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه ایران و آژانس در حال نهایی کردن چارچوب جدید برای همکاری هستند ابراز امیدواری کرد این چارچوب جدید همکاری که نقطه عطفی در روابط ایران و آژانس است فردا با حضور آمانو نهایی شود.

سیاست گام به گام اساس همکاری‌های جدید ایران و آژانس

عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار عصر امروز بین محمدجواد ظریف و فومیو کیشیدا وزرای خارجه ایران و ژاپن در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از دو هفته قبل رویه جدیدی از همکاری بین ایران و آژانس آغاز شده، تصریح کرد: این رویه بر اساس سیاست گام به گام است.

وی با بیان اینکه رویکرد جدید تهران در قبال 1+5 است، تصریح کرد: آثار این رویکرد قابل مشاهده‌ است.

عراقچی با بیان اینکه طرح گام به گام مطرح شده از جانب ایران مورد استقبال آژانس بین‌المللی انرژی اتمی واقع شده تاکید کرد: دو طرف قصد دارند چارچوبی را برای ادامه همکاری‌ها در نظر بگیرند.

معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: نهایی شدن این چارچوب جدید همکاری در مراحل پایانی قرار دارد ابراز امیدواری کرد که فردا با حضور آمانو رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تهران این چارچوب جدید برای همکاری امضا شود که نقطه عطفی در روابط ایران و آژانس است.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر