jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۶۰۶۱۳۸ ۲۱ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۶:۴۲

توانایی ایکس‌باکس وان در اجرای چهار برنامه غیر بازی به صورت همزمان در پس زمینه طی اجرای یک بازی و همچنین سوئیچ از محیط بازی به آن برنامه‌ها در یک چشم بر هم زدن، طبیعتا تاثیراتی را هم بر کارایی حداکثری تئوریک کنسول در اجرای بازی دارد.

ایکس‌باکس وان، 10 درصد توان رزرو در سیستم پردازشگر ویدئویی خود دارد. از توان این 10 درصد رزرو برای سنسورهای کنترلر کینکت و برنامه‌های پس زمینه کمک گرفته می‌شود. از همین رو برنامه‌های باز حین اجرای یک بازی به کاهش سرعت گیم‌پلی و تاثیر چشمگیری روی آن منجر نمی‌شود.

گرچه این موضوع نکته مثبتی در مورد این کنسول به حساب می‌آید، اما این نقطه ضعف وجود دارد که توسعه‌دهندگان بازی اجازه دسترسی به آن فضای رزرو را ندارند. اما قرار است اجازه دسترسی به این فضا در اختیار توسعه‌دهنده‌ها نیز قرار گیرد به این شرط که اثری روی کارایی کلی سیستم گذاشته نشود. از سویی کنسول نسل جدید سونی، پلی‌استیشن 4 نیز قابلیت مشابه‌ای دارد؛ می‌توان حین اجرای بازی برنامه‌های غیر بازی را در پس‌زمینه در اختیار داشت و بین آنها سوئیچ کرد، اما سونی هنوز جزئیاتی در این مورد و این‌که چه تاثیری روی عملکرد کلی سیستم خواهد داشت منتشر نکرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر