این شبکه برای نیمه دوم سال چند سریال، مسابقه و برنامه ترکیبی را تدارک دیده است

شب‌های پاییز در شبکه تهران آفتابی ‌می‌شود

سریال‌های زمانی برای عاشقی، باغ سرهنگ، بازرس فویل، عملیات نجات، سری جدید هشدار برای کبری 11 و شمشیر و گل در نیمه دوم سال به مخاطبان شبکه تهران ارائه می‌شود.
کد خبر: ۵۹۹۷۸۱

روز گذشته مدیر شبکه تهران و مدیران گروه‌های برنامه‌ساز این شبکه تلویزیونی در جمع خبرنگاران، برنامه‌های این شبکه در فصل پاییز و زمستان را معرفی کردند.

سریال‌های نیمه دوم سال

گروه فیلم و سریال شبکه تهران سریال‌های‌ «زمانی برای عاشقی» و «باغ سرهنگ» را برای نیمه دوم سال در نظر گرفته است. سعید مقیسه، مدیر شبکه تهران درباره این سریال‌ها گفت: زمانی برای عاشقی به کارگردانی محمدحسین لطیفی در ده قسمت 45 دقیقه‌ای برای پخش در ایام محرم در حال تولید است.به گفته مقیسه، سریال باغ سرهنگ به کارگردانی و نویسندگی فلورا سام و تهیه‌کنندگی مجید اوجی در 30 قسمت 40 دقیقه‌ای ساخته شده و مرحله تدوین را پشت سر می‌گذارد.

محمد مطیع، فرهاد آئیش، مجید صالحی، نیما فلاح، مریم سعادت، آناهیتا همتی، سحر ولدبیگی، فاطمه هاشمی، افسر اسدی، فرهاد بشارتی و شمسی فضل‌اللهی از بازیگران اصلی این مجموعه هستند.

مدیر شبکه تهران درباره سریال‌های خارجی شبکه تهران گفت: روزهای شنبه سریال عملیات نجات را پخش خواهیم کرد که محصول سال 2012 استرالیاست. برای روزهای دوشنبه‌ سریال بازرس فویل را تدارک دیده‌ایم که محصول 2010 انگلستان است و چهارشنبه‌ها سری جدید سریال هشدار برای کبری 11 پخش می‌شود که از تولیدات آلمان است و چند سری از آن پیشتر از شبکه تهران به نمایش در آمده است. سریال شمشیر و گل محصول کره برای پخش در فصل زمستان در نظر گرفته شده است. جشنواره فیلم‌‌های سینمایی، تماشاخانه و تماشا 5 نیز در پاییز و زمستان به علاقه‌مندان آثار نمایشی ارائه می‌شود.

«آبروی کوچه ما» در شبکه تهران

هم‌اکنون برنامه «ساعت 25» تنها برنامه موسیقایی شبکه تهران است که به موسیقی و ترانه تیتراژ سریال‌های تلویزیونی می‌پردازد. مدیر شبکه تهران درباره این برنامه در ماه محرم گفت: برنامه نغمه عشاق در این ماه جای برنامه ساعت 25 را می‌گیرد. این برنامه به پخش مداحی‌های مورد علاقه مردم می‌پردازد.

از دیگر برنامه‌های تازه شبکه تهران می‌توان به «جمعه تعطیل نیست» اشاره کرد که راهنمایی برای تفریحات آخر هفته محسوب می‌شود. مقیسه درباره این برنامه گفت: مخاطبان شبکه تهران به کمک این برنامه به پرسش‌هایی نظیر چه بخورم، کجا بروم، چه ببینم، چه بشنوم و... در تعطیلات آخر هفته پاسخ می‌دهند. این برنامه درباره نمایش فیلم، تئاتر و برنامه‌های کنسرت در تهران به مخاطبان اطلاعات می‌دهد و سایت‌ها و مراجع اطلاع‌رسانی درباره شهر تهران را معرفی می‌کند.

«آبروی کوچه ما» یکی از برنامه‌های جدید شبکه تهران است که در هفته دفاع مقدس شروع شده و به گفته مدیر شبکه تهران در طول شش ماهه دوم سال نیز ادامه خواهد داشت. مقیسه در این باره گفت: عوامل تولید این برنامه هر هفته سراغ یکی از خیابان‌ها، کوچه‌ها و اماکن شهر تهران می‌روند که به نام یکی از شهدا نامگذاری شده است. همرزمان شهید مورد نظر، کسانی که روز تولدشان همزمان با شهادت این شهید بوده و اهالی محله دور هم جمع می‌شوند و در برنامه آبروی کوچه ما فرم هم‌عهدی امضا می‌کنند تا دنباله‌رو شهیدان باشند. نمایش عکس‌ها، مستندها و اطلاعاتی که مردم از شهدا دارند نیز یکی دیگر از بخش‌های این برنامه است.

شبکه تهران برای پاییز و زمستان امسال سری جدید سه مجموعه مستند را برای مخاطبان خود در نظر گرفته است. مقیسه با اعلام این خبر گفت: سری جدید «مستند 5» که به طبیعت و حیات‌‌ وحش اختصاص دارد، دوبله و آماده شده و با شروع فصل پاییز از شبکه تهران به نمایش در می‌آید. سری جدید مستند کاوش و مجموعه دانستنی‌ها نیز به علاقه‌مندان ارائه می‌شود.

از جمله تازه‌های شبکه تهران، می‌توان به مسابقه «ترین‌ها» اشاره کرد که رکوردها را به ثبت می‌رساند.

به گفته مدیر شبکه تهران، برنامه تولیدی کسب و کار شبکه تهران برای تحلیل فضای کسب و کار، راه‌های جدید اشتغالزایی و کسب درآمد بزودی در جدول پخش قرار می‌گیرد. برنامه راهنمای خرید نیز با محوریت هدایت شهروندان در انتخاب صحیح و خرید لوازم منزل و تجهیزات الکترونیک، تقویت هزینه‌های اقتصادی خانوار و... در مرحله تولید است.

مقیسه مسابقه بی‌سابقه را یکی از برنامه‌های جدید و پرهیجان شبکه تهران برشمرد و گفت: این مسابقه هم‌اکنون در مرحله پیش تولید قرار دارد، اما در توضیح بیشتر این مسابقه باید بگویم مسابقه‌ای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات است که با بهره‌گیری از این ابزارها سعی در ایجاد رقابت، هیجان و شناسایی افرادی با ذهن برتر در این زمینه دارد.

به گفته مدیر شبکه تهران، برنامه بورس و بازار سرمایه به منظور بررسی بازار سرمایه اقتصادی به‌ویژه بازار بورس و برنامه ثروت‌آفرینان با موضوع تبدیل ایده‌ها و اختراعات به ثروت در مرحله پیش تولید قرار دارد.

به خانه برمی‌گردیم، تازه می‌شود

سری جدید مستند سرزمین دانایی، جاده ورزشی، مسابقه فوت و فن و برنامه جام دیجیتال در مرحله پیش تولید قرار دارد و برنامه‌های مسابقه سه‌گانه، جُنگ‌های شبانه و آرزوهای ما، در مرحله طراحی نهایی قرار دارد.تحولاتی که در شبکه تهران رخ داده به تغییراتی در برنامه «تهران 20» نیز منجر شده است. این برنامه از این پس در کنار دو برنامه دیگر به نام «شب آفتابی» و رتبه ایرانی به مخاطبان ارائه می‌شود. مقیسه درباره جزئیات این برنامه‌ها توضیح داد: برنامه شب آفتابی به گفت‌وگو با مسئولان کشوری اختصاص دارد. برنامه تهران 20 با مسئولان استانی گفت‌وگو خواهد کرد و رتبه ایرانی به رتبه‌های خوب و بدی که ایران در موضوعات مختلف به دست آورده اختصاص دارد و رتبه‌های بالا و پائین را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

به گفته مدیر گروه اجتماعی فرهنگی شبکه تهران برنامه «به خانه برمی‌گردیم» نیز در نیمه دوم سال با تغییرات اساسی به مخاطبان ارائه خواهد شد. کریمان در این باره گفت: بخش‌های جدیدی در این برنامه ایجاد شده که از آن جمله می‌توان به معرفی کتاب در حوزه خانواده، آموزش رایانه در منزل، آموزش عیب‌یابی لوازم خانگی، آموزش و معرفی لوازم جانبی برای بهره‌وری در انرژی، آموزش کمک‌های اولیه، بازیافت، تربیت کودکان، آموزش دم‌نوش‌ها، دعوت از زوج‌های جوان و ارائه تجربه‌هایی در زمینه ازدواج آسان و... اشاره کرد.

این مدیر تاکید کرد، برنامه به خانه برمی‌گردیم به تغییرات اساسی نیاز داشته و اظهار امیدواری کرد تغییراتی که در این برنامه ایجاد می‌شود رضایت مخاطبان برنامه را فراهم کند.

پاییز کودکان و نوجوانان

در نیمه دوم سال بویژه فصل پاییز سه برنامه رنگین‌کمان، بچه‌ها بیاین تماشا و مثبت من همچنان ادامه خواهد داشت. به گفته مدیر شبکه تهران این برنامه‌ها رنگ و بوی پاییزی خواهند گرفت. مقیسه گفت: برنامه مثبت من در فصل پاییز به موضوع مدرسه و آینده نوجوانان اختصاص دارد و بخش‌های مختلفی چون نوجوان و سال تحصیلی جدید، نوجوان و آینده، من می‌توانم به نوجوان مسئولیت بدهم، ابراز وجود، ساعات درس خواندن و استراحت روزانه و... را شامل می‌شود.

زهرا بهروزمنش، پریناز چرمچی، مهیا اثناوندی، سینا راستگو، میثم بیدقی و محمد الله‌دادی مجریان این برنامه هستند. نویسندگی آن را لیلی عاج و کارگردانی آن را محمدرضا حیدری بر عهده دارند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها