jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۹۹۷۱۳   ۳۱ شهريور ۱۳۹۲  |  ۲۰:۲۲

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: حتماً روزهای بهتری را برای اقتصاد ایران پیش بینی می‌کنیم که از نشانه های آن به پایان رسیدن التهابات در بازارهای مختلف است.

روزهای بهتری در انتظار اقتصاد ایران است

محمد نهاوندیان در بیست و ششمین نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران افزود: دوران آرامش آغاز شده است و باید شاهد ثبات در بازارهای مختلف با سیاستگذاری درست باشیم، البته دیگر شاهد جست و خیزهای غیرقابل محاسبه در اقتصاد نخواهیم بود.

وی گفت: حتماً مناسبات بین المللی شرایطی پیدا خواهد کرد که ظرفیت های اقتصاد ما سرمایه گذاران را به خود جذب خواهد کرد البته در این برهه از نقل و انتقالات وظیفه ما تشکل‌ها بسیار خطیر است.

نهاوندیان ادامه داد: بیان ظرفیتهای اقتصادی کشور و اینکه سرمایه گذاران فرصت های تجاری را از دست داده اند و نیز انتقال واقعیت اقتصاد ایران به طرف‌های خارجی باید در دستور کار اتاق‌های بازرگانی و تشکل‌های اقتصادی قرار گیرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: همزمان با فعال شدن دیپلماسی رسمی و عمومی کشور دیپلماسی اقتصادی کشور باید با حضور جدی فعالان اقتصادی و تشکل‌ها در این مسیر به ملت کمک کند.

وی با اشاره به افتتاح مجدد شرایط جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آن را نمادی از رویکرد دولت جدید در همراهی با فعالان اقتصادی و تحقق یک وظیفه قانونی توصیف کرد.

نهاوندیان افزود: آغاز به کار مجدد جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی نشان از عزم جدی است که در تصمیم سازی کشور برای شنیدن و استقبال از سخن و استدلال فعالان اقتصادی توسط مسوولان اقتصادی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه باید در همه استان‌ها شاهد برگزاری مناسب جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی باشیم گفت: به این ترتیب بازده کل سیستم اقتصادی را با اجتناب از تصمیمات نادرست بالا می بریم و این نوعی کشورداری مردم‌سالارانه در حوزه اقتصادی است.

نهاوندیان افزود: دولتی که رویکردش استفاده از ذخایر دانش و اقتصادی و ظرفیت‌های مردمی باشد خود را غنی کرده است و استفاده از این مؤلفه‌ها ضایعات را کاهش خواهد داد و پیشرفت‌ها را بیشتر خواهد کرد.(واحدمرکزی خبر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر