jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۹۸۵۳۱   ۲۷ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۸:۳۹

خبرگزاری فرانسه به نقل از مسئولان بحرینی از بازداشت خلیل مزروق نماینده سابق مجلس و از مقامات شیعی سرشناس مخالف دولت به اتهام گسترش فعالیت‌های تروریستی خبر داد.

به گزارش ایرنا، اپوزیسیون بــحرین بازداشت این نماینده سابق و از مذاکره‌کنندگان ارشد جمعیت شیعی الوفاق را اقدامی خطرناک در تشدید اقدامات سرکوب‌گرایانه دولت توصیف و آن را محکوم کردند. پیش‌تر نائف یوسف، رئیس دادستانی بحرین، گفته بود: بازرسان در حضور وکیل مزروق از وی بازجویی کرده‌اند و دستور حبس وی برای مدت ۳۰ روز به منظور تحقیقات بیشتر صادر شده است.

مزروق قبل از استعفای 18 نفر از نمایندگان با نفوذ شیعه جمعیت الوفاق از سمت خود در اعتراض به اقدامات خشونت آمیز علیه تظاهرکنندگان در فوریه ۲۰۱۲، معاون رئیس این گروه در پارلمان بحرین بود.

بر اساس این گزارش، دادستانی بحرین روز سه شنبه این مقام مخالف را با استناد به قوانین حفاظت از جامعه در مقابل اقدامات تروریستی بحرین به تشویق و حمایت از تروریسم متهم کرد.

بازپرسان هم چنین وی را به وابستگی با سازمان‌های تروریستی متهم کرده‌اند. مزروق همچنین به سخنرانی در چند گردهمایی، تشویق به گسترش اقدامات تروریستی و حمایت از اقدامات خشونت‌آمیز از سوی گروه‌های تروریستی و توجیه قانونی اقدامات جنایی متهم شده است. جنبش الوفاق بازداشت مزروق و حبس وی را اقدامی جدی و خطرناک از سوی حکومت بحرین توصیف کرد و اتهامات علیه وی را بی پایه و اساس و ساختگی خواند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر