jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۹۵۰۴۶   ۱۷ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۳:۱۸

مرکز آزمون دانشگاه آزاد، ضوابط مربوط به بورسیه مقطع دکتری این دانشگاه را اعلام کرد.

زیر و بم گرفتن بورس تحصیلی دکتری آزاد

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مرکز آزمون دانشگاه آزاد ، متقاضیان استفاده از بورس تحصیلی پس از قبولی قطعی در دوره دکتری تخصصی می‌توانند با مراجعه به سایت استخدام اینترنتی دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی http://jazb.iau.ir نسبت به ارائه درخواست و انجام مراحل بورسیه خود با توجه به ضوابط اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، دانشگاه آزاد پس از پایان مهلت مقرر برابر آئین نامه‌های جاری تقاضاها را مورد رسیدگی قرار داده در صورت انطباق با شرایط، زمان مصاحبه را که منحصراً برای پذیرش بورسیه انجام می‌گیرد به طریق مقتضی به اطلاع داوطلبان می‌رساند.

بر اساس اطلاعیه مرکز آزمون دانشگاه آزاد، دانشجوی بورسیه مکلف است برابر مقررات در هر یک از واحدهای دانشگاهی در سراسر کشور بنا به تشخیص شورای بورس سازمان مرکزی دانشگاه بدون عذر و بهانه‌ای به انجام وظایف دانشگاهی محوله ادامه دهد مگر آن که قبلاً در مورد محل خدمت او توافق حاصل شده باشد.

بنابراین گزارش، کسانی که در استخدام سازمان‌ها یا نهادهای دیگر باشند نمی‌توانند بورسیه دانشگاه آزاد شوند.

 بنابراین برای ثبت نام و اشتغال به تحصیل در دوره دکترای تخصصی، افرادی که در استخدام وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف هستند، باید مدارکی مبنی بر مرخصی، مأموریت به تحصیل یا استعفا از آن وزارتخانه، سازمان یا ارگان در هنگام ثبت‌نام ارائه کنند.

همچنین مربیان دانشگاه که به عنوان دانشجوی دوره دکترای تخصصی پذیرفته می‌شوند، می‌توانند با استفاده از مأموریت تحصیلی با دریافت حقوق و مزایای خود برابر ضوابط، بورسیه واحدهای دانشگاهی محل خدمت خود شوند و اینگونه افراد در طول تحصیل نباید هیچگونه مسئولیتی را در دانشگاه به عهده بگیرند. این گزارش حاکی است، تمام بورسیه‌ها باید تعهدنامه لازم را امضاء کنند تا چنانچه در هر مرحله از تحصیل ثابت شود که به کار اشتغال دارند، دانشگاه حق اخراج و توقف تحصیل آنها را داشته و در صورت اخراج هزینه انصراف را نیز طبق مقررات از آنان دریافت کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محیط‌ زیست نیازمند تحول

محیط‌ زیست نیازمند تحول

دولت سیزدهم در گام‌اول باید دریاچه ارومیه و اتفاقاتی را که پیرامون آن افتاد از لوث ناکارآمدی‌ ها پاک کند. در مرحله بعد باید نظارتی دقیق بر تمام عملکردهای صورت‌گرفته داشته باشد و پس از آن به قید فوریت برنامه عملیاتی کارآمدی درباره احیای دریاچه ارومیه تهیه کند.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر