jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۹۱۳۶۲   ۰۳ شهريور ۱۳۹۲  |  ۱۸:۲۵

رئیس شورای اسلامی ساربوک گفت: مدرسه پسرانه ابتدایی ساربوک استان سیستان و بلوچستان به‌عنوان قدیمی‌ترین مدرسه بخش که جزو مدارس فرسوده به‌ثبت رسیده در شرایط نامطلوبی قرار دارد اما همچنان از این مدرسه استفاده می‌شود.

نورمحمد ریسی با اشاره به وضع تاسف‌بار مدرسه شهر ساربوک از توابع شهرستان قصرقند به ایسنا افزود: این مدرسه هم‌اکنون وضع بسیار نامناسبی دارد و امکانات این مدرسه برای ادامه تحصیل فرزندان این شهر بسیار غیراستاندارد و نامناسب است.

وی گفت: بدون اغراق همه ما نگران هستیم که روزی سقف این مدرسه بر سر دانش‌آموزان معصوم بریزد و فاجعه‌ای بزرگ و ناگوار برای شهرستان و استان به بار بیاورد.

ریسی درباره پیگیری‌های به عمل آمده برای ترمیم و بازسازی مدرسه تازه ساخت راهنمایی و ابتدایی دخترانه که دو سال است به بهانه تعمیر و بازسازی سقف آن تخریب و به حال خود رها شده بیان کرد: دو سال است که تمام امور مدرسه از قبیل بازسازی و تجهیز در تعهدات پیمانکار بوده، ولی تاکنون نه از سوی پیمانکار و نه از سوی اداره آموزش و پرورش منطقه اقدام جدی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی افزود: دانش‌آموزان ابتدایی دارای روحیه‌ای لطیف هستند و درس خواندن در چنین فضای قطعا شادابی آنها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و انتظار داریم که بزودی و با تدابیر شایسته مسئولان شاهد تعمیر و بازسازی این مدرسه باشیم.

رئیس شورای اسلامی ساربوک گفت: امیدواریم که مسئولان استان و شهرستان پیش از این که اتفاق ناگواری برای دانش‌آموزان این مدرسه بیفتد، فکری به حال آن‌ بکنند چون اگر اتفاق ناگواری بیفتد و کسی آسیب ببیند، پشیمانی دردی را دوا نمی‌کند. ‌طی چند روز گذشته، مردم شهر ساربوک از وضع هر دو مدرسه این شهر بشدت گلایه کرده و خواستار رسیدگی به شرایط این مدارس شده‌اند.‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر