jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۵۸۸۶۷۸ ۲۵ مرداد ۱۳۹۲  |  ۲۲:۰۷

مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی، اعتیاد و روان وزارت بهداشت با اعلام توقف صدور مجوز تاسیس مراکز درمان اعتیاد به بخش خصوصی، لزوم ادغام خدمات ترک و درمان اعتیاد در برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع را علت این اقدام وزارت بهداشت عنوان کرد.

عباسعلی ناصحی به ایسنا گفت: به دنبال بخشنامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه‌های علوم پزشکی فعلا مجوز درمان اعتیاد برای بخش خصوصی صادر نمی‌شود؛ زیرا با اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع، خدمات ترک و درمان اعتیاد باید در قالب این برنامه ارائه شود.

وی به دیدگاه‌های مطرح درباره چگونگی ادغام خدمات درمان اعتیاد در برنامه پزشک خانواده اشاره کرد و افزود: یک نظر آن است که با اجرای برنامه پزشک خانواده، تمام سیستم‌های درمانی در سطوح اول، دوم و سوم خدمات باید در برنامه پزشک خانواده ادغام شود و به این ترتیب قاعدتا درمان اعتیاد هم باید در برنامه پزشک خانواده قرار گیرد، اما هنوز در مورد این‌که این ادغام باید به چه صورت باشد، اتفاق نظری وجود ندارد.ناصحی ادامه داد: یکی از نظرات مطرح آن است که با ادغام درمان اعتیاد در برنامه پزشک خانواده، تمام این خدمات از سوی پزشک خانواده در سطح اول ارائه شود. نقطه نظر دیگر آن است که گروهی از خدمات مربوط به پیشگیری و درمان‌های دارویی ساده برای اعتیادهای سبک باید در سطح اول پزشک خانواده ارائه شود و درمان‌های دارویی با آگونیست‌ها از جمله متادون، شربت اپیوم تینکچر و بوپرونورفین در سطح دوم (تخصصی) پزشک خانواده ارائه شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

گوهری كه از دست رفت

گوهری كه از دست رفت

كل جامعه هنری ما شاید به صدهزار نفر هم نرسد كه نسبت به جمعیت 80 میلیونی كشورمان واقعا چیزی نیست ولی واقعا تسهیلاتی كه به هنرمندان می‌دهیم ناچیز است امابه‌محض این‌كه هنرمندی فوت می‌كند تازه یادمان می‌افتد كه چه گوهری را از دست داده‌ایم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر