خبرگزاری تسنیم: شرکت خودرو سازی رنوی فرانسه اعلام کرد که به‌محض برطرف شدن مسائل سیاسی به بازار خودروی مهم و کلیدی ایران باز خواهد گشت.
کد خبر: ۵۸۶۴۷۸
اعلام تمایل رنو برای بازگشت به بازار خودروی ایران

شرکت خودروسازی رنوی فرانسه برای بازگشت به بازار مهم ایران اعلام تمایل کرد و زمان برگشت به ایران را مشخص نکرده است اما به‌محض برطرف شدن مسائل سیاسی به بازار ایران برخواهد گشت.

رنو در ماه جولای (تیرماه) و پس از گسترش تحریم‌های آمریکا به صنعت خودروی کشورمان مجبور به خروج از ایران شد. رنو یکی از آخرین شرکت‌های خودروسازی اروپا بود که تا همین اواخر تلاش کرد جایگاه خود را در بازار ایران حفظ کند. این شرکت در سال گذشته بیش از 100 هزار دستگاه خودرو به فروش رساند در حالی که در همین زمان در ایتالیا 96 هزار و در اسپانیا 83 هزار دستگاه خودرو فروخته بود.

رنو با همکاری دو شرکت ایرانی پارس‌خودرو و ایران‌خودرو دو مدل خودرو  لوگان و مگان تولید می‌کند. یک سخنگوی این شرکت اعلام کرد رنو منتظر رفع تحریم‌ها برای بازگشت به بازار ایران است.

پیش از این نیز برخی از سناتورها و اقتصاددانان فرانسه نسبت به متضرر شدن صنعت خودروی فرانسه پس از اعمال تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا هشدار دادند و از دولت این کشور خواستند برای دفاع از  منافع ملی و نیز  حفظ برند صنعت خودروسازی فرانسوی در ایران با واشنگتن وارد مذاکره شود. (تسنیم)

برچسب ها: رنو پژو خودرو
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
ع
Germany
۰۲:۴۱ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۲
۰
۰
غلط كردن. متاسفم واسه خودرو سازای داخلی كه هنوز نمی تونن یه خودروی خوب طراحی كنن و بسازن به صورت كامل در داخل با قیمت مناسب. این ره كه ما می رویم به سقوط در 15-20 سال اینده منجر خواهد شد.
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۲ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۲
۰
۰
من از بیگانگان هرگزننالم كه بامن هرچه كرد ان آشناكرد. عملكرد بسیارضعیف صنعت خودرو امروز مارومحتاج به اروپاكرده وگرنه اگه این صنایع اینقدربه اونها وابسته نبودن وبه دروغ خودروی ملی!!! معرفی نمی كردن امروز میتونستیم كاری كنیم كه رنو وپژو 100 امتیازبدن والتماس كنن

نیازمندی ها