jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۵۸۴۵۹۶   ۱۰ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۱:۵۲

عناوین صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه

79 سال از اعدام اصغر قاتل گذشت

روزنامه‌های صبح امروز ایران مهمترین عناوین خبری صفحه اول خود را به مسائلی همچون رگبار کنسرت‌ها در آسمان تهران،قدس شریف! رهایی نزدیک است،اعلان جنگ کردهای سوریه علیه تروریست‌ها،حبس کالاهای استراتژیک در گمرکات کشور،راهکارهای پیشگیری از جرایم شهری،افتتاح لوله‌های خالی از گاز در روزهای آخر،منع فروش سکه در صرافی و ... که برخی از آنها در زیر می‌آید.

79  سال از اعدام اصغر قاتل گذشت

قانون: 79 سال از اعدام « اصغر قاتل» گذشت

«33 قتل در 41 سال زندگی» این خلاصه زندگی اصغربروجردی یا همان اصغر قاتل، اولین قاتل زنجیره ای ایران است که تیر ماه سال 1313 در میدان توپخانه به دار آویخته شد.داستان جنایات اصغر قاتل ابتدایش در عراق بود و انتهایش در ایران.زمانی که اصغر قاتل فهمید به خاطر تجاوز و قتل 33 پسر جوان و نوجوان قرار است اعدام شود گفت:« این‌ها یک عده بی پدر و مادر هستند؛ بی سروپا و خوشگل‌اند. این‌ها دشمن مملکت هستند. به این جهت آن‌ها را کشته‌ام.»

  دومینوی وحشت در تهران 1312
زمستان سال 1312 برای تهرانی ها وحشت داشت.این موج ترس با کشف یک جسد بی سر در شترخان که نام بیابانی اطراف تهران بود آغاز شد.دهم دی ماه همان سال نصرت ا... 19 ساله به اداره تامینات(آگاهی) تهران رفت و از پیدا کردن یک جسد بی سر حوالی شترخان خبر داد.جسدی که نصرت ا... پیدا کرده بود سر آغاز کشف شدن چندین جسد دیگر شد.

در بررسی اولیه مامور ها زیر چهارطاق ساختمانی مخروبه جسد عریان و بی سر پسر جوانی که هویتش معلوم نبود پیدا شد.خیلی نگذشت که با کاوش در اطراف همان مخروبه جنازه سلاخی شده یک پسر نوجوان و سر بریده پسر بچه کم سن و سال نیز کشف شدند.خبر پیدا شدن این جنازه ها در تهران والدین را تشویق می کرد تا از بیرون رفتن بچه هایشان به تنهایی جلوگیری کنند.

دوماه از آن حادثه گذشت و هنوز هیچ رد و سرنخی از قاتل و هویت افراد کشته شده به دست نیامده بود که خبر پیدا شدن جمجمه یک پسر جوان در میدان جلالیه سابق که همان پارک لاله امروزی تهران است ترس و وحشت را به جان تهرانی‌ها انداخت.

پنج روز بعد پیدا شدن جسد جوانی 30 ساله در اطراف قنات امین آباد که همانند افراد قبلی به قتل رسیده بود پلیس (نظمیه) و دادگستری (عدلیه) را مجبور کرد تا جدی تر پیگیر قضایای قتل‌هایی باشند که گویا قرار نیست به همین زودی‌ها پایانی داشته باشد.

حمل راز جنایات در یک پیت حلبی
اوایل اسفندماه سال 1312 مامور جوانی متوجه مردی میانسال و قوی جثه‌ای  شد که یک پیت حلبی و یک پشته حمالی همراهش بود.مرد به مامور گفت که بامیه فروش است و پیت حلبی هم ابزار کارش است اما کاوش درون پیت حلبی چیز دیگری را نشان می داد.کشف چند دست لباس خونین و چاقویی که رد خون بر آن مشخص بود مرد بامیه فروش را در تله انداخت و باعث شد تا مسیر زندگی اش به اداره تامینات بیفتد. مرد بامیه فروش که خودش را اصغر معرفی کرده بود ادعا کرد که لباس های خونی را حوالی حرم عبدالعظیم پیدا کرده است اما پرس و جو از همسایه های اصغر که ساکن کاروانسرای رضا خان بودند این گمان را ایجاد کرد که احتمالا اصغر همان قاتلی است که پلیس به دنبالش می گردد. یکی از همسایه ها به ماموران گفت:«چند شب پیش اصغر با پسربچه ای به کاروان آمد و گفت که او برادر کوچک‌ترش است.آنها شب در کاروانسرا خوابیدند و صبح از آنجا رفتند اما وقتی که شب اصغر دوباره برگشت تنها بود و برادرش همراهش نبود.این لباس‌های خونی هم همان لباس هایی است که تن برادر اصغر بود.»
اعتراف اولیه اصغر به تجاوز و قتل «علی» که به گفته خودش قرار بود در کنارش شاگردی کند اولین برگ از صفحات بی پایان 33 قتلی است که 25 فقره آنها در عراق اتفاق افتاده و بقیه در ایران صورت گرفته بود.

یک دادگاه جنجالی
خرداد و تیر سال 1313 خبر دادگاه اصغر قاتل تنها خبری بود که دهان به دهان می گشت و پیگیری می شد.اصغر بروجردی معروف به اصغر قاتل به جرم تجاوز و قتل ده ها پسر جوان و نوجوان در دادگاه محاکمه شد.او در دادگاه عنوان کرد که جنایاتش را در سن 14 سالگی و در کشور عراق آغاز کرده بود تا اینکه عاقبت در سن 18 سالگی به جرم آزار و اذیت پسران نوجوان به 9 سال حبس محکوم شد.او پس از آزادی از زندان تصمیم گرفت پس از انجام دادن کارش قربانی هایش را سر به نیست کند.همین تصمیم سر آغاز فرار اصغر قاتل به ایران شد.
اصغر که در عراق به بچه ها تنقلات می‌فروخت و از این راه آنها را فریب می‌داد پس از آمدن به ایران و مستقر شدن در کاروانسرای رضاخان تصمیم گرفت کارهایش را با شغل بامیه فروشی از سر بگیرد.

اصغر قاتل در تمامی جلسات دادگاهش از چگونه کشتن پسر بچه های بی گناه حرف زد.

چرا کشتم؟
سابقه کشت و کشتار در خاندان اصغر ریشه ای تاریخی دارد.پدربزرگش لطفعلی خان از راهزنان مشهور منطقه بروجرد و پدرش علی میرزا دزد و قاتلی بنام بود.علی اصغر خودش متولد عودلاجان تهران بود اما پس از کشته شدن پدرش به بهانه زیارت به عراق می روند و برای همیشه در بغداد ساکن می شوند.

اصغر در عراق در قهوه خانه برادرش کار می کرد و از همین طریق دست به جنایت می زد.« درعراق در قهوه‌خانه برادرم هر چه پول‌ می‌گرفتم خرج اطفال می‌کردم. مدتی هم آجیل می‌فروختم و با اطفال رابطه‌ برقرار می‌کردم تا این که به علت فریب دادن ۵ بچه از فرزندان متمولین آنجا و فریب دادن آنها، 9 سال حبس کشیدم. پس از آزادی، از برادرم خواستم که برایم زن بگیرد ولی قبول نکرد. دیگرهمیشه با اطفال بودم تا این که یک شب یک شاگرد نجار به نام حسن را فریب دادم با پنج نفر دیگر به او تجاوز کردیم به خاطر همین دو سال حبس کشیدم و از طرف محکمه تحت نظر پلیس بودم. هر شب پلیس در خانه می‌آمد و بودن مرا در خانه کنترل می‌کرد، تصمیم گرفتم به هر پسری‌ که تجاوز می‌کنم، او را به قتل برسانم در بغداد ۲۵ پسر را سر بریدم اغلب جنازه را در شط غرق‌ می‌کردم، برخی را هم به قدری ماهر شده بودم که پس از سر بریدن هیچ آثاری باقی  نمی‌گذاشتم آخرین‌ بچه را که می‌کشتم کودک دیگری مرا دید و به‌ طرف شرطه دوید که من از همانجا به ایران فرار کردم.»

روز محاکمه زمانی که رئیس دادگاه از اصغر پرسید:« می‌دانی که نتیجه این اعمال اعدام است؟» او پاسخ داد:« هر چه خدا نوشته همان است!»

اعدام در توپخانه
پس از صدور حکم اعدام اصغر قاتل و تایید آن در دیوان عالی تمیز، او در واکنش به این حکم گفت:« این‌ها یک عده بی پدر و مادر هستند؛ بی سروپا و خوشگل‌اند. وقتی که ریش آنها درآمد، دزدی می‌کنند. من با این‌ها دشمنی دارم. این‌ها دشمن مملکت هستند. به این جهت آن‌ها را کشته‌ام. من در خارجه که بودم از این‌ها خیلی بودند و خیلی از آن‌ها را کشتم. اینجا هم که آمدم، دیدم در اینجا هم هستند و آن‌ها را می‌کشتم.» روز ششم تیرماه سال 1313 روزی بود که حکم اعدام اصغر قاتل اجرا شد.جمعیت بسیاری از شب قبل برای دیدن اعدام او در میدان جمع شده بودند.او که از صبح آرام و خونسرد بود به محض دیدن طناب دار به جای توبه و طلب عفو و بخشش گفت:«من چند ولگرد و مجهول الهویه را کشتم، شما به‌خاطر آن‌ها مرا می‌کشید؟»

جام جم

یک جهان فریاد در حمایت از فلسطین
فازهای 15 و 16 پارس جنوبی راه اندازی شد
رگبار کنسرت‌ها در آسمان تهران
معرفی برترین‌های کنکور 92

خراسان

فریاد آزادی قدس سند شکست سازش
پالایشگاه فازهای 15و16 پارس جنوبی به‌بهره‌برداری رسید
آخرین جلسه هیئت دولت دهم در مشهد برگزار شد    
اظهار نظر و ارائه دیدگاه های برخی گزینه های احتمالی کابینه روحانی

کیهان

قدس شریف! رهایی نزدیک است
پرداخت 1000 میلیارد تومان یارانه دارو و کالای اساسی در سال جاری
ابراز نگرانی غرب و قطر از پیروزی‌‌های اخیر ارتش سوریه
نفرات برتر آزمون سراسری سال 92

جمهوری اسلامی

فریاد رهایی قدس شریف در ایران و 80 کشور جهان
افزایش دخالت‌های اروپا و آمریکا در تحولات داخلی مصر
حضور بیش از 25 مقام بلند پایه خارجی در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب
صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران:آینده صهیونیست‌ها بهتر از آینده صلیبی‌ها نخواهد بود

رسالت

جمعه فریاد رهایی قدس در ایران و 80 کشور جهان
بهره برداری از پالایشگاه فازهای 15 و 16 پارس جنوبی
آزادسازی داروها از گمرک آغاز شد
رمضان عبدالله:مذاکرات با اسرائیل دام است

سیاست روز

صهیونیست‌ها در تنگنا
رئیس جمهور:مهم‌تر از ساخت پالایشگاه شکسته شدن انحصار کشورهای مدعی است
اعلان جنگ کردهای سوریه علیه تروریست‌ها
فردا ،جهان یک صدا در حمایت از فلسطین

آفرینش

اسامی نفرات برترکنکور 92 اعلام شد
مهم‌تر از ساخت پالایشگاه، شکسته شدن انحصار کشورهای مدعی در دنیاست
خاویر سولانا و ماهاتیر محمد میهمانان ویژه مراسم تحلیف
نتایج اولیه کنکور امروز اعلام و دفترچه انتخاب رشته 15مرداد منتشر می‌شود

حمایت

فراخوان برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس
رییس قوه قضاییه:روزقدس‌گفتمان‌وحدت‌جهان‌اسلام‌دربرابررژیم‌صهیونیستی‌است
100 درصد داوطلبان آزمون92، مجاز به انتخاب رشته
راهکارهای پیشگیری از جرایم شهری

تهران امروز

حبس کالاهای استراتژیک در گمرکات کشور
مسکن مهر در آستانه تغییر قیمتی
اهداف افزایش بمبگذاری‌ها در عراق
فراخوان حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس

قانون

اعتراض همیشگی به اشغال و ستمگری
ترخیص داروهای انبار شده از گمرک
رئیس اتحادیه دامداران:از افزایش قیمت لبنیات جلوگیری کنیم
جزئیات جنایات نخستین قاتل سریالی ایران

تابناک

افتتاح لوله‌های خالی از گاز در روزهای آخر
مذاکرات صلح محکوم به شکست است
میراثی که حاجی بابایی به جای گذاشت
استقلال - سپاهان؛ با نمایش 8 جنجالی

آرمان

اکبر ترکان:افراطیون بدانند اعتدالگرایان رای آوردند
دانشگاه ایرانیان و آغاز اشکالات
حلقه اطرافیان روحانی
هشدار درباره کمبود مواد غذایی

بهار

آمادگی مجلس برای رأی اعتماد
رمضان شریف: روز قدس در 80 کشور جهان برگزار می‌شود
آغازبه کار عجولانه فاز‌های 15و16 پارس‌جنوبی
گام بلند تهران برای تبدیل شدن به یک بازیگر بین‌المللی

شرق

جلسه اضطراری در «میرداماد»
«ممسنی» پدیده کنکـور 92 پسران 61درصد برترین‌ها
رییس دفتر حافظ منافع قاهره در تهران:انقلاب مصر اصلاح شد
عبدالله‌گل، قانون جدید را امضا کرد؛محدودسازی دخالت نظامیان در سیاست

دنیای اقصاد

تناقض آمریکایی در برابر روحانی
رکود در بازار وام مسکن
گمانه‌زنی از مفهوم اعتدال در اقتصاد
منع فروش سکه در صرافی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر