jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۵۸۳۷۵۴ ۰۶ مرداد ۱۳۹۲  |  ۲۳:۰۹

مدیرکل تشریفات مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون حضور مقام‌های 40 کشور در مراسم تحلیف حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهور منتخب قطعی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی خانه ملت، سیدمحمد یثربی افزود: حضور روسای‌جمهور کشورهای افغانستان، قزاقستان، پاکستان، لبنان، ارمنستان، کره شمالی، تاجیکستان، ترکمنستان، گینه بیسائو و توگو و همچنین سه نخست‌وزیر، پنج رئیس مجلس، پنج معاون رئیس‌جمهور و ده وزیر امور خارجه در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب قطعی شده است.وی همچنین از حضور معاون دبیرکل سازمان ملل و ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر سابق مالزی در مراسم تحلیف روحانی خبر داد.

مدیرکل تشریفات مجلس یادآور شد که به دلیل بیماری رئیس‌جمهور عراق، قرار است کفیل ریاست‌جمهوری این کشور در مراسم تحلیف شرکت کند. یثربی با بیان این‌که حضور مقامات کشورهای اروپایی در مراسم تحلیف در حال بررسی است و تعداد کشورهای اروپایی حاضر در مراسم قطعی نشده است، تصریح کرد: از طرف دیگر درباره حضور جک استراو در این مراسم هنوز جوابی از سوی وی داده نشده است.

وی خاطرنشان کرد: از مقام‌های آمریکایی برای حضور در مراسم تحلیف دعوتی نشده است.

مدیرکل تشریفات مجلس افزود: مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب روز یکشنبه، سیزدهم مرداد، ساعت 16 آغاز می‌شود و مهمانان خارجی از روز شنبه برای حضور در مراسم تحلیف وارد تهران می‌شوند.

یثربی همچنین در گفت‌وگو با فارس با بیان این‌که مراسم تحلیف جزو دستور علنی مجلس است، افزود: این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید آغاز خواهد شد و سپس لاریجانی به عنوان رئیس مجلس نطق خواهد کرد؛ در ادامه آیت‌الله آملی لاریجانی به عنوان رئیس دستگاه قضاییه سخنرانی خواهد کرد و سپس دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس‌جمهور سوگند یاد می‌کند.یثربی با بیان این‌که روحانی بعد از سوگند در صحن مجلس سخنرانی خواهد کرد، افزود: مراسم تحلیف با حضور محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور دور نهم و دهم، رئیس‌ دفتر مقام معظم رهبری و حقوقدانان شورای نگهبان برگزار خواهد شد.

مدیرکل تشریفات مجلس اظهار کرد: احتمال دارد بعد از مراسم تحلیف، مسئولان کشورهای خارجی با آقای روحانی رئیس‌جمهور و آقای لاریجانی رئیس‌ مجلس دیدار‌هایی داشته باشند، اما فعلا قطعی نشده است. مدیرکل تشریفات مجلس گفت: از تمام سفرای کشورهای خارجی که در تهران حضور دارند، برای شرکت در مراسم تحلیف دعوت شده است.

خاویر سولانا در مراسم تحلیف روحانی شرکت می‌کند

خبرگزاری ایسنا نوشت: خاویر سولانا، رئیس پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با قبول دعوت ایران به منظور شرکت در مراسم تحلیف حسن روحانی، به تهران سفر می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر