jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۸۰۸۴۵   ۲۸ تير ۱۳۹۲  |  ۲۳:۰۸

تحقیق درباره سوزانده شدن هفت تابلوی نقاشی از هنرمندان مشهور مانند پیکاسو، نقاش معروف اسپانیایی از موزه‌ای در هلند سرقت شده بود، آغاز شد.

سارق،7 تابلوی نفیس را سوزاند

هفت تابلوی مشهور نقاشی از هنرمندان مختلف ماه اکتبر سال گذشته در بزرگ‌ترین عملیات سرقت در چند دهه گذشته در هلند از موزه‌ای در این کشور دزدیده شد.

سارقان از در خروج اضطراری وارد ساختمان موزه «روتردام» شدند و پس از شکستن شیشه در چند دقیقه این تابلوها را سرقت کردند.

ماه می ‌گذشته سه رومانیایی به اتهام سرقت این تابلوهای نقاشی بازداشت شدند، اما این تابلوها کشف نشد.

مادر یکی از این جوانان رومانیایی اعتراف کرد، این تابلوهای نقاشی را در یک گورستان محلی پنهان کرده بود و زمانی که اعلام شد قرار است روستای محل سکونت آنها برای کشف تابلوها بازرسی شود، آنها را سوزاند.

بقایای پارچه و میخ‌هایی در خانه این زن رومانیایی کشف شد که مربوط به پیش از قرن بیستم است. کارشناسان با آزمایش خاکسترهای کشف شده، تلاش می‌کنند اطمینان یابند این تابلوها سوزانده شده است. (واحد مرکزی خبر)

برچسب ها: نقاشی
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شهروند ایرانی
Netherlands
۰۵:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۹
عزیز دل برادر جام جم آقای پابلو پیكاسو نقاش اسپانیایی بود ، وی در ۲۵ اكتبر سال ۱۸۸۱ در مالاگا، یكی از شهرهای اسپانیا، زاده شد و در ۸ آوریل ۱۹۷۳ در گذشت .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر