jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۸۰۷۵۴   ۲۸ تير ۱۳۹۲  |  ۱۹:۱۹

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش از بومی سازی استفاده از تبلت در مدارس خبر داد و گفت: در صورتیکه امکان بومی سازی تبلت برای دانش آموزان وجود داشته باشد، پس از بررسی نهایی و مثبت بودن نتایج ارزیابی از مهر ماه سال آینده، تبلت به مدارس وارد می شود.

بومی سازی استفاده از تبلت در مدارس

یوسف نوری در گفت‌وگو با مهر با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر استفاده از تبلت در سه مدرسه از مدارس شهر تهران به صورت پایلوت اجرایی می شود و کارشناسان در حال بررسی مشکلات و مزایای استفاده از آن هستند.

وی با بیان اینکه تکلیف ورود تبلت به مدارس تا مهرماه سال آینده مشخص می شود، افزود: در حال حاضر در بسیاری از مدارس دنیا از تبلت برای سیستم آموزشی استفاده می کنند و ما نیز ضمن مطالعه تجارب این کشورها، درصدد بومی سازی آن با فرهنگ و هویت ایرانی هستیم.

به گفته نوری، اگر نتایج بررسی ها مناسب باشد از این وسیله به عنوان یکی از ابزار آموزشی استفاده و از  مهر ماه سال آینده تبلت به مدارس کشور وارد می شود.

نوری درباره روند هوشمندسازی مدارس استثنایی و کلاس های مناطق عشایری نیز توضیح داد: هوشمندسازی مدارس استثنایی به نسبت مدارس عادی روند بهتری را طی می کند. در حال حاضر میانگین هوشمندسازی مدارس دو کلاس در هر مدرسه است، اما مدارس استثنایی بیشتر از این تعداد هوشمند شده اند.

وی ادامه داد: یک اعتبار 4 میلیارد تومانی از سوی رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور اختصاص یافته است و همچنین ما نیز درصدد هوشمندسازی 32 کلاس مدارس استثنایی هستیم.

نوری از اختصاص اعتباری برای هوشمندسازی 50 تا 60 کلاس عشایر خبر داد و گفت: در حال حاضر نیز پکیج های کامل هوشمندسازی در اختیار مجتمع های روستایی و مدارس عشایر قرار می گیرد تا در روند آموزشی آنها خللی ایجاد نشود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر