رئیس‌جمهور گفت: اینکه می‌گویند پشت سر هر مرد موفق، یک زن موفق است، پایین آوردن جایگاه زن و اصالت دادن به مرد است.
کد خبر: ۵۷۹۶۶۹
هزاران حنجره و بلندگوی بی‌انصاف علیه همکارانم بسیج شده است

محمود احمدی‌نژاد صبح امروز (دوشنبه) در مراسم تجلیل از تلاشگران حوزه زن و خانواده، اظهار کرد: امروز و دیروز و در طول تاریخ نقش زن و جایگاه او همیشه مورد توجه صاحب‌نظران و اندیشمندان بوده است و این موضوع در برخی مقاطع به سیطره مرد بر زن و گاهی نیز به سیطره مردان بر جامعه منجر شده است، اما من فکر می‌کنم قبل از اینکه کسی زن یا مرد باشد، انسان است.

وی افزود: زن یا مرد بودن قالب است، ولی آن حقیقتی که در هستی اصالت دارد حقیقت، کمال، عظمت، رشد و خدایی شدن انسان است و این حقیقتی است که از ابتدای خلقت مورد غفلت واقع شده و اصلا مهم‌ترین کار شیطان این است که هرکس را چه زن و چه مرد از حقیقت خود غافل کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه "انسان در بالاترین رتبه هستی خلق شده است"، افزود: من همیشه به دوستان خود عرض کرده‌ام که عظمت انسان به عناوین نیست؛ اینکه یک شخصی پزشک متخصص درجه یک است بسیار خوب است اما این موضوع نشانه اصالت، ترجیح و برتری او قلمداد نمی‌شود. اینکه شخصی رییس کل دنیاست، نشانه کمال، برتری و ترجیح او نیست؛ چرا‌که ملاک برتری، کمال و اصالت میزان شکوفا شدن انسانیت یک انسان است. ممکن است فردی خیاط باشد اما در اوج مراتب انسانی باشد و همه از او نور بگیرند.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: ما معمولا در اسارت قالب‌ها هستیم در حالی‌که همه قالب‌ها حتی عناوین مقدس، خاکی است و حتی اینکه فلان‌کس پیشوای مذهبی است نیز قالب است. آن‌چه باید دید این است که یک فرد چقدر باتقوا و چقدر تجلی خداوند است و چقدر زیباست که خدای متعال می‌فرمایند «ان اکرمکم عندالله اتقاکم».

وی در ادامه گفت: آن جوهره حقیقی که باید دائم از او مراقبت کنیم حقیقت انسان بودن خودمان است و در این راستا مهم نیست که کجا و در چه قالب و عنوانی باشیم، معیار این موضوع هم خود انسان است و هرکس خودش می‌داند که چکاره است. اگر همه عالم برای آدم کف بزنند ولی آن آدم خودش بداند که آن بالاها نیست و راضی هم شود، این خودفریبی است و از سوی دیگر اگر همه عالم علیه آدم شعار بدهند ولی آدم بداند که آن بالاست، این موضوع مهم نیست و هرکس باید خودش مراقب گوهر خدادادی درونی خودش باشد و اگر در این جهت رشد نکند ساعت‌ها سخنرانی و فعالیت او آثاری نخواهد داشت، چراکه معادلات عالم تنها معادلات فیزیکی نیست.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه "لازم نیست کارهای آدم جلوی چشم باشد و در گزارش‌ها و تلویزیون دیده شود"، افزود: عملی که برای خدا باشد هر چند از همه چشم‌ها پنهان باشد، اثر کمالی خود را بر جای خواهد گذاشت و در همین راستا توصیه من به خودم و همه عزیزان این است که اول از همه مراقب جوهر وجودی خودمان باشیم، آن وقت بحث زن یک طرف و مرد یک طرف دیگر موضوعیت پیدا نمی‌کند.

احمدی‌نژاد در ادامه گفت: بالاترین بت‌شکنی، شکستن بت خودمان است و ما اگر به دنبال نجات زن هستیم باید اول به دنبال نجات انسان باشیم. مگر مردها نجات پیدا کردند که زن‌ها به نجات برسند؟ البته خیلی جاها زور می‌گویند ولی مگر خودشان به جایی رسیدند؟ ما سر چه دعوا می‌کنیم، اینها انحرافی است. زن و مرد مکمل هم در مسیر کمال هستند.

وی همچنین با مورد توجه قرار دادن ضرورت وجود محبت میان انسان‌ها اظهار کرد: حتی تنبیه هم باید از روی محبت باشد وگرنه اثر تخریبی دارد. در واقع اگر مجازات از روی کینه‌ورزی باشد آثار اجتماعی مخرب دارد و اگر محبت را از جامعه انسانی برداریم، قانون جنگل حکم‌فرما خواهد شد.

احمدی‌نژاد ادامه داد: معلوم است که خدای متعال ماموریت مهرپراکنی و عشق‌ورزی را به خانم‌ها داده و شخصیت زن را طوری قرار داده است که در سایه مهروزی شکوفا می‌شود و ایمان و توحید هم در سایه مهرورزی است. توحید با چکش به مغز نمی‌رود و اگر هم برود آثاری ندارد. باید با محبت آن را جا انداخت. هر امری که نقش مهرآفرینی زنان را مخدوش کند در نقطه مقابل زن، کمال و انسان قرار دارد. فیلم‌هایی درست می‌کنند که زن در آن هفت‌تیر می‌کشد و می‌گویند ما به زنان آزادی داده‌ایم در حالیکه این نابود کردن زن است. اگر روح زن منجمد شد و لطافتش از بین رفت، جامعه خواهد مرد. هر چقدر هم که در آن ضرق و برق باشد اما از انسانیت، لذت و آرامش خبری نیست.

وی افزود: آنچه که من اصرار دارم و می‌خواهم هم مردها و هم زن‌ها به آن توجه کنند، همین نقش است که البته این موضوع با فعالیت‌های اجتماعی منافاتی ندارد ولی باید مراقب بود. ممکن است نسلی بیاید و هر چه دلش خواست را به دست بیاورد اما ادامه آن نابودی است. برخی فکر می‌کنند اگر جامعه‌ای بخواهد نابود شود حتما با سیل و زلزله این کار انجام می‌شود ولی وقتی به جامعه‌ای می‌روید که در آن ارزش‌های انسانی مرده باشد، در واقع چنین جامعه‌ای از بین رفته است.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به فعالیت‌های مرکز امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری گفت: در این مرکز کارهای بزرگی انجام شد، چنانچه اسناد مورد نیاز را این مرکز تدوین کرد و امتداد آن به سازمان کنفرانس اسلامی کشانده شد که این کار بزرگی بود و در واقع در دوره‌ای که از نام زن سوءاستفاده می‌کنند و کارهایی در دنیا و حتی ایران خودمان می‌شود این مرکز فعالیت‌های بسزایی انجام داد.

وی با اشاره به مساله حضور زنان در کابینه نیز گفت: برخی در انتخابات می‌گفتند که ما چهار نفر زن را به کابینه می‌آوریم و برخی هم می‌گفتند پنج نفر را. من به آنها گفتم این نامردی است. مگر شخصیت زن اسباب تبلیغات انتخاباتی است؟ اصلا به چه دلیل این حرف را می‌زنید؟ کار شما چه فرقی با آن کسی دارد که عکس زن را پشت کالا می‌چسباند تا آن را بفروشد؟ مگر انتخابات مهم‌تر از زن است؟

رئیس‌جمهور همچنین از فعالیت رییس مرکز امور زنان و خانواده تشکر کرد و افزود: خانم مجتهدزاده در طول این سال‌ها با خستگی‌ناپذیری خود ما را هم از رو بردند. آدم در بیان حق نباید از کسی بترسد. رییس رژیم صهیونیستی هرچه می‌خواهد به من بگوید و هر چقدر عقده دارد خالی کند؛ ما باید جا بزنیم؟

احمدی‌نژاد خطاب به زنان در این جلسه، با بیان اینکه "کار شما پیامبری است و پیامبران پرچم را بلند نگه می‌داشتند"، اظهار کرد: حق در ذات خود پیروز است. در خیلی از موارد موتور حرکت دولت خانم‌هایی بودند که در دولت فعالیت می‌کردند. ماموریت انسان شدن، انسان بودن و انسان ساختن منحصر به عناوین اجتماعی نیست. برخی می‌گویند حالا که دولت عوض می‌شود ما باید چکار کنیم؟ باید کارتان را ادامه دهید و ارتباطات را حفظ کنید، چراکه فرصت برای کار هست، ما هم در خدمتتان هستیم و باید ادامه داد اما تا کی؟ تا همیشه.

وی افزود: وقتی ما بحث انسان کامل را مطرح کردیم، خیلی‌ها عصبانی شدند و حمله کردند. می‌دانیم چرا حمله کردند، چراکه تنها دشمنی شیطان با انسان کامل و امام است و به خدا نزدیکتر شدن یعنی به امام نزدیک شدن، وگرنه این شیخ‌هایی که نشسته‌اند و فرمان قتل پیروان حضرت علی (ع) را می‌دهند هم نام خدا را بر زبان می‌آورند.

احمدی‌نژاد در ادامه خاطرنشان کرد: همه باید برای حاکمیت امام تلاش کنیم، بقیه حرفی بیهوده است، حتی انقلاب عظیم اسلامی و جمهوری اسلامی هم برای حاکم شدن امام است و اگر آن را برداریم نمی‌ارزد و می‌شویم مثل بقیه.

رئیس‌جمهور همچنین از فراحی (همسرش)، مجتهدزاده رییس مرکز امور زنان و خانواده و دیگر حاضران در این جلسه تشکر کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: معمولا می‌گویند پشت موفقیت یک مرد، یک زن قرار دارد در حالیکه این پایین آوردن جایگاه زنان است. به هر حال ما یک حرف‌هایی می‌زنیم که برخی خوششان نمی‌آید. به پیر، به پیغمیر، جایگاه یک همسر شهید بالاتر از خود شهید است. شهید یک تیر می‌خورد و تمام است اما یک همسر شهید باید یک عمر پرچم او را نگه دارد و این کار سخت است. آنها که فیزیکی نگاه می‌کنند فکر می‌کنند او بالاتر است. اینکه یک روز جای او را پر کند، به اندازه شش سال جبهه است. کسانی که می‌گویند پشت هر مرد موفقی، زن موفق است در واقع اصالت را به مرد داده‌اند.

رئیس‌جمهور همچنین گفت: برخی می‌گویند احمدی‌نژاد در این آخر دولت از همکاران خودش تشکر می‌کند و اینها دارند خودشان از خودشان تشکر می‌کنند. در این مورد باید بگویم غیر از خدای متعال و امام عصر(عج)، من تنها کسی هستم که زحمات همکارانم و خانواده‌هایشان را دیده‌ام. آنها شبانه‌روز خود را برای انقلاب و خدمت وقف کرده‌اند و من وظیفه دارم از آنها تشکر کنم.

احمدی‌نژاد افزود: رییس‌جمهور آمریکا در سال اول ریاست‌جمهوری خود جایزه صلح نوبل گرفت در حالیکه هنوز کاری نکرده بود ولی همکاران من کار کرده‌اند و من می‌بینم که نه تنها کسی از آنها تشکر نمی‌کند بلکه هزاران حنجره و بلندگوی بی‌انصاف علیه آنها بسیج شده‌اند و خدماتشان را زیر سوال می‌برند. به هر حال این موضوع جزو ویژگی‌های این دولت است. من کاری ندارم که برخی ناراحت می‌شوند، آنها همیشه ناراحت هستند. اگر می‌شد من از تمام همکارانم یکی یکی با اسم و حضوری تشکر می‌کردم و این یک کار خدایی داست و ما داریم وظیفه‌مان را انجام می‌دهیم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از طرف هیات دولت به پاس قدردانی از زحمات فراحی همسر رییس‌جمهور، از او تقدیر شد و جمعی از تلاشگران حوزه زن و خانواده نیز از محمود احمدی‌نژاد تجلیل کردند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۱ - ۲۵ تير ۱۳۹۲
۰
۰
سلام خدا برشما باد....
میترا
France
۱۴:۲۷ - ۲۵ تير ۱۳۹۲
۰
۰
خداوند همواره همراه ماست و همیشه با حق است از زحمات شما دكتر عزیزم ممنونم.
یحیی كول صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۰۱ مرداد ۱۳۹۲
۰
۰
آقای ریس جمهور تا فرصت باقی است فكری به حال حقوق ازدست رفته اسرا كنید

نیازمندی ها