تنش میان گروههای تروریستی در سوریه؛

ارتش آزاد به جبهه النصره اعلام جنگ کرد

پس از ترور یکی از فرماندهان ارشد گروه مسلح موسوم به ارتش آزاد سوریه توسط جبهه النصره تنشها میان این دو گروه تروریستی مخالف دولت سوریه به اوج خود رسیده است.
کد خبر: ۵۷۸۶۵۲
ارتش آزاد به جبهه النصره اعلام جنگ کرد

رسانه های غربی شب گذشته از ترور «کمال حمامی» یکی از فرماندهان ارشد گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه توسط جبهه النصره در استان لاذقیه خبر دادند.

این منابع اعلام کردند: فرد ترور شده از اعضای ستاد عالی فرماندهی ارتش آزاد بوده که توسط جبهه النصره وابسته به القاعده به قتل رسیده است.

گروه موسوم به ارتش آزاد چند ساعت پس از انتشار این خبر با تایید ضمنی آن، در بیانیه ای ترور فرمانده ارشد خود را به منزله اعلام جنگ جبهه تروریستی النصره به ارتش آزاد قلمداد کرده است.

به گزارش پایگاه لبنانی الجدید ، یکی از فرماندهان ارتش آزاد که نخواست نامش فاش شود با تاکید بر اینکه ارتش آزاد انتقام این اقدام را در عملیاتی متقابل خواهد گرفت، افزود: اجازه نمی دهیم گروههای وابسته به القاعده به این گونه اقدامات خود ادامه دهند چون آنها به طور جدی ما را هدف قرار داده اند.

وی افزود: گروههای وابسته به القاعده پیش از این به نیروهای ارتش آزاد در لاذقیه هشدار داده بودند که جایی در این شهر ندارند و در ادامه به ترور فرمانده نیروهای ما اقدام کردند.

منابع آگاه سوری در این باره اعلام کردند: این فرمانده ارتش آزاد طی درگیری با یکی از زیرشاخه های جبهه النصره برای سیطره بر یک نقطه استراتژیک در لاذقیه کشته شده است.

گفته می شود اعضای جبهه النصره پس از کشتن این فرمانده ارتش آزاد،  سر وی را از تنش جدا کرده اند.( مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها