jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۵۷۸۰۸۴ ۱۸ تير ۱۳۹۲  |  ۲۱:۴۷

کاپیتان تیم ملی والیبال آلمان، بازی با ایران را در سالن 12 هزار نفری بسیار سخت دانست

یزدانی‌خرم: پاسخ تحقیر کاسترو را پس از 30 سال دادیم

محمدرضا یزدانی‌خرم، رئیس سابق فدراسیون والیبال با اشاره به موفقیت ملی‌پوشان در لیگ جهانی بویژه شکست دادن کوبا در هاوانا، ایـن پیروزی را پاسخی قاطع به تمسخر 30 سال پیش رهبر سابق این کشور دانست.

یزدانی‌خرم که سابقه هفده ساله ریاست بر فدراسیون والیبال را در کارنامه خود دارد، با بیان این‌که والیبال ایران نباید به پیروزی برابر چند تیم قدرتمند اکتفا کند، تصریح کرد:باید پشتوانه‌سازی کنیم تا این روند ادامه داشته باشد، چرا که ماندن در این سطح بسیار سخت‌تر از رسیدن به این جایگاه است.

وی به خاطره‌ای از دوره ریاست حسن غفوری فرد بر سازمان وقت تربیت بدنی اشاره کرد و به فارس گفت: غفور‌ی‌فرد در سفری که به کوبا داشت از کاسترو (رهبر سابق این کشور) برای کمک به والیبال ایران درخواست کمک کرد، اما کاسترو به وی گفت: باید به مسئولان جهانی بگوییم که قد والیبالیست‌ها را کوتاه کنند تا ایران هم بتواند در این رشته حضور داشته باشد. در واقع او با این حرفش می‌خواست والیبــال ایران را مورد تمسخر قرار دهد، اما ما پس از حدود 30 سال جواب خوبی به آنها دادیم.

هراس ژرمن‌ها از ایران

اما در شرایطی که طی روزهای بیستم و بیست و یکم تیر در سالن 12 هزار نفری آزادی تیم‌های ملی والیبال ایران و آلمان در ادامه لیگ جهانی به مصاف هم می‌روند، از هم‌اکنون هراس آلمان‌ها برای رویارویی با ایران نمایان شده است. در این باره یوخن شوپس، کاپیتان تیم ملی آلمان که تیمش در صورت کسب شش امتیاز از ایران به مرحله بعدی این رقابت‌ها راه خواهد یافت به ایرنا گفت: والیبال ایران در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته و مسیر رشد را با موفقیت خیره‌کننده‌ای طی کرده است.کاپیتان تیم ملی والیبال آلمان نقش، وعملکرد خولیو ولاسکو مربی آرژانتینی والیبال ایران را در این موفقیت‌ها تعیین‌کننده دانست و گفت: نتایج تیم ایران در لیگ جهانی که با هدایت ولاسکو بدست آمده، بسیار دور از انتظار و شاید بتوان گفت شگفتی‌آفرین بوده است.کاپیتان والیبال آلمان تماشاگران مشتاق ایرانی را دیگر نقطه قوت والیبال ایران دانست و افزود: آنچه در تماشای فیلم دو دیدار داخلی این تیم مقابل صربستان توجه ما را به خود جلب کرده است، حضور بی‌شمار تماشاگران پرشور ایرانی است که سالن مسابقه را به یک تنور سوزان برای حریفان تبدیل کرده و کار را برای آنان بسیار سخت و طاقت‌فرسا می‌کنند.

بلیت تمام شد

فدراسیون والیبال در حالی همچون دیدار ایران ـ صربستان برای بازی ایران ـ آلمان هم اقدام به فروش اینترنتی بلیت‌های این مسابقه کرد که دیروز سایت این فدراسیون از تکمیل ظرفیت فروش بلیت دیدار اول ایران با آلمان خبر داد و این‌که همچون دو بازی گذشته بانوان نمی‌توانند در این دو بازی حضور داشته باشند.

دیدار نخست ایران و آلمان ساعت 21 روز پنجشنبه بیستم تیرماه در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر