یکی از تبهکاران هنگام فرار از ناحیه کتف هدف اصابت گلوله پلیس قرار گرفت

لانه باند «عقرب سیاه» در جنگل ویران شد

شش عضو یک باند تبهکاری که با ربودن زنان و دختران در گرگان، آنها را در جنگل‌های استان گلستان مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند، از سوی ماموران پلیس آگاهی استان گلستان تحت تعقیب قرار گرفته و چهار نفر از آنها دستگیر شدند.
کد خبر: ۵۷۷۴۵۴

سرهنگ محمدرضا اکبری، رئیس پلیس آگاهی استان گلستان به جام‌جم گفت: شامگاه بیست‌وپنجم خرداد دختر جوانی با حضور در پلیس آگاهی شهرستان گرگان با ارائه شکایتی عنوان کرد مدتی پیش با جوانی که به وی ابراز علاقه می‌کرده آشنا شده و بدون اطلاع خانواده‌اش با این فرد ارتباط داشته تا این که بیست‌وپنجم خرداد مرد جوان او را با خودرو به جنگل‌های منطقه جعفرآباد برده و در تماس با پنج نفر از دوستانش، آنها نیز به این محل آمده و پس از ضرب و جرح، وی را مورد آزار و اذیت قرار داده و با سرقت اموال و فیلمبرداری از رفتار‌های غیراخلاقی، او را در شهر رها کرده و متواری شده‌اند.

سرهنگ اکبری افزود: در پی این شکایت، به دستور دادستان مرکز استان، پرونده به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

باند عقرب سیاه

رئیس پلیس آگاهی استان گرگان ادامه داد: با شروع تحقیقات معلوم شد شش جوان تبهکار با تشکیل باندی موسوم به عقرب سیاه با کشاندن طعمه‌های خود به جنگل، آنها را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند.

اکبری تصریح کرد: در حالی که تحقیقات ادامه داشت، دو دختر جوان دیگر با حضور در پلیس آگاهی با ارائه شکایتی گفتند، وقتی به عنوان مسافر سوار یک خودروی پراید شده‌اند، راننده و دیگر سرنشین خودرو با تهدید چاقو آنها را به جنگل کشانده و با همدستی چهار نفر دیگر پس از آزار و اذیت، اموالشان را سرقت و فرار کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در پی این شکایت‌ها و بررسی موضوع، معلوم شد آنها نیز در دام تبهکاران باند عقرب سیاه گرفتار شده‌اند. با جمع‌بندی اطلاعات و چهره‌نگاری از شش متهم، ماموران پلیس آگاهی گرگان با کمین در مناطق مختلف شهر و جنگل‌های جعفرآباد رد پای متهمان را در روستایی حوالی شهرستان گرگان شناسایی و با حضور تیم‌های عملیات و ضربت، در اقدامی غافلگیرانه سه نفر از آنها را دستگیر کردند.

شلیک به متهم فراری

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان افزود: در این عملیات یکی دیگر از تبهکاران که متوجه حضور پلیس شده بود، از محل فرار کرد که ماموران با قانون به کارگیری سلاح وی را از ناحیه کتف هدف گلوله قرار داده و دستگیر کردند.

وی یادآور شد: با انتقال متهمان به پلیس آگاهی و تبهکار مجروح به بیمارستان، آنها به جرم خود اعتراف کردند و در بازرسی از مخفیگاه متهمان، اموال مسروقه قربانیان نیز کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی با اشاره به دستور قاضی پوریانی، دادستان مرکز استان مبنی بر پیگیری ویژه پرونده و شناسایی دیگر قربانیان، گفت: دادستان گرگان با دستور قضایی چاپ تصاویر متهمان بدون پوشش چهره، از مردم خواست اگر شکایتی از متهمان دارند، به پلیس آگاهی شهرستان گرگان مراجعه کنند.

اکبری با تاکید بر این که به شکایت قربانیان احتمالی به صورت محرمانه در پلیس آگاهی رسیدگی خواهد شد، از خانم‌ها درخواست کرد از سوار شدن به خودرو‌های مسافربر شخصی خودداری و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: دو نفر دیگر از اعضای این باند تبهکاری در پی اطلاع از دستگیری همدستانشان متواری شده‌اند که با شناسایی این دو تبهکار فراری، تلاش برای دستگیری آنها ادامه دارد.

ناصر صبوری/ دبیر گروه حوادث

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها