پیوند ریه مادر ژاپنی به کودک 3 ساله‌اش

بیمارستان اوکایاما در ژاپن اعلام کرد که بخشی از ریه یک مادر با موفقیت به پسر سه ساله‌اش پیوند زده شد که این نخستین پیوند لوب میانی از یک اهداکننده در قید حیات در جهان بود.
کد خبر: ۵۷۶۴۴۸

پیوند بخشی از ریه یک مادر به پسر سه ساله‌اش موجب‌شد که این کودک که عملکرد ریه‌اش رو به وخیم شدن بود به جوان‌ترین بیمار پیوندی ریه در ژاپن تبدیل شود.

تاکاهیرو اوتو، رئیس این گروه تحقیقات و استادیار جراحی تنفسی در بیمارستان دولتی اوکایاما گفت: در جریان این جراحی، قلب و ریه مصنوعی این کودک خارج شد و وی توانست با ریه اهدایی تنفس را از سر بگیرد.

من اعتقاد دارم که این جراحی با موفقیت انجام شده است.خارج کردن لوب میانی ریه راست مادر سه ساعت طول کشید و پس از آن بلافاصله پیوند آن به پسرش آغاز شد.پیوند ریه از اهداکننده در قید حیات معمولا دربرگیرنده لوب پایینی ریه است که ظرفیت تنفسی بیشتری دارد، اما قسمت میانی ریه به این دلیل برای این کودک سه ساله در نظر گرفته شد که کوچک‌تر است و با اندازه بدن وی تطابق بیشتری دارد.

براساس اعلام این بیمارستان تصمیم مادر برای اهدای بخشی از ریه خود به این علت بود که شانس یافتن یک ریه اهدایی برای کودک بسیار کم بود./ مهر

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها