jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۷۰۶۶۰   ۲۲ خرداد ۱۳۹۲  |  ۲۰:۴۷

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس با بیان این که بودجه آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است، گفت: بودجه آموزش و پرورش به ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با فارس با اشاره به این که بودجه آموزش و پرورش سال گذشته حدود 13 هزار و 500 میلیارد تومان بود، افزود: بودجه عمرانی آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته بیش از 50 درصد و بودجه عمومی که شامل حقوق، مطالبات و موارد دیگر است به 700 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این که 770 میلیارد تومان از بودجه به تخریب و بازسازی مدارس فرسوده اختصاص پیدا کرده است، ادامه داد: بودجه ورزشی آموزش و پرورش به رقمی حدود 35 میلیارد تومان رسیده و 70 میلیارد تومان نیز به ردیف خاص سرانه آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرده است.کوچکی‌نژاد با بیان این که بودجه هوشمندسازی مدارس در سال گذشته 20 میلیارد تومان بود که امسال 40 میلیارد تومان به آن اختصاص پیدا کرده است نیز گفت: 20 میلیارد تومان بودجه معاونت پرورشی افزایش پیدا کرد و بودجه دانشگاه فرهنگیان با 100 درصد افزایش به 700 میلیارد تومان رسیده است. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به کسری بودجه آموزش و پرورش اشاره و بیان کرد: آموزش و پرورش سال گذشته به علت مطالبات بازنشستگان، حذف امتحانات، بحث اضافه‌کاری و پاداش پایان خدمت، کسری بودجه داشته است که اعضای کمیسیون آموزش مجلس در تلاشند امسال این موارد جبران شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر