رئیس اداره بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت تاکید کرد که آب تهران نیازی به دستگاه‌های تصفیه‌ آب خانگی ندارد.
کد خبر: ۵۶۷۲۷۸
آب تهران نیازی به تصفیه خانگی ندارد

مهندس غلامرضا شقاقی در گفت‌وگو با ایسنا، تأکید کرد: در هر منطقه‌ای که آبرسانی تحت پوشش شرکت‌های آب و فاضلاب انجام می‌شود، معمولاً آب توسط شرکت آب و فاضلاب و همچنین وزارت بهداشت به صورت دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد و همه عوامل مربوطه مطابق استانداردها چک می‌شود.

وی افزود: اکنون آبرسانی در اغلب شهرها و همچنین بسیاری از روستاها تحت پوشش شبکه آب و فاضلاب انجام می‌شود. اگر مشکلی در زمینه آب مصرفی مردم وجود داشته باشد، اطلاع رسانی‌های لازم به ساکنان منطقه صورت می‌گیرد.

شقاقی تاکید کرد: در مجموع آبی که معمولا در شهرها و از جمله در تهران از سوی شرکت آب و فاضلاب توزیع می‌شود، از نظر کیفی مشکلی ندارد و هیچ لزومی برای تصفیه مجدد آب در منازل یا هر مکان دیگری نیست.

وی با اشاره به انواع مختلف دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، مجدداً تأکید کرد: از آنجا که آب تهران تصفیه می‌شود و در حال حاضر نظارت دقیقی نیز بر آن صورت می‌گیرد، نیازی به این تصفیه‌های خانگی نیست. از طرف دیگر اگر از این دستگاه‌های تصفیه خانگی در منازل به درستی استفاده نشود، ممکن است در درازمدت آلودگی آب را سبب شوند. اگر در مناطقی نیازی به انجام چنین اقداماتی باشد، این کار توسط متصدیان تامین آب انجام می‌شود.

شقاقی در پاسخ به سوال درباره رسوب گل و لای در صافی‌هایی که بر سر شیرهای آب منازل جمع می‌شود، گفت: زمانی که آب به جوش می‌آید "سختی" آن رسوب می‌کند که البته برای سلامتی مضر نیست و این "سختی" آب تا حدی هم برای سلامتی مفید هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رسوب سختی آب ارتباطی به ایجاد سنگ کلیه دارد یا خیر، گفت: این موضوع ارتباطی به سنگ کلیه ندارد. تعدادی از مقالات سختی آب را برای سلامتی مهم دانسته‌اند. این درحالیست که بسیاری از دستگاه‌های تصفیه‌ آب خانگی، سختی آب را به شدت پایین می‌آورند که ممکن است برای سلامت چندان مفید نباشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
نام: محمدكیقبادی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۹
۰
۰
برای وزیرمتاسفم .450هزاردادم دستگاه تسویه خریدم .ضمن شستشوی چندین باره فیلترهای این دستگاه ، بازهم درصورت تاخیردرشستشوی فیلتر، دستگاه بادادن آلارم خاموش میشود .كاش جناب وزیر اطلاعاتش راتكمیل ترمیكرد.

نیازمندی ها