jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۵۶۱۵۹۵   ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۱:۴۳

محققان نوعی سیستم خنک کننده برای جمجمه ساخته اند که می تواند از ریزش مو در زمان شیمی درمانی جلوگیری کند.این کلاه که «DigniCap» خوانده می شود به تایید سازمان بهداشت و درمان انگلیس رسیده است.

کلاهی که مانع ریزش موی ناشی از شیمی درمانی می شود

بیماران باید در جلسات شیمی درمانی خود این کلاه خاص که جمجمه را خنک می کند و مانع از ریزش مو می شود به سر بگذارند.

این سیستم به طور مداوم دما را چک می کند تا از روند مداوم درمان خنک سازی مطمئن شود. این کلاه ها طراحی خاصی دارند از این رو در زمان استفاده از آن گوش ها بیرون از کلاه قرار می گیرند.

سخنگوی شرکت سازنده این کلاه گفت نتایج بالینی نشان می دهد هشت نفر از 10 بیمار آزمایش شده در اروپا و آسیا که در زمان شیمی درمانی خود از سیستم «DigniCap» استفاده کرده اند، موهایشان را حفظ کرده و دچار ریزش مو نشده اند.

وی افزود: آزمایش های دیگری نیز در مراکز درمانی جهان تایید کرده اند که این سیستم می تواند گزینه مناسبی برای زنان و مردان اقوام گوناگون باشد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها