jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۵۹۶۲۹ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۳:۵۵

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی مقطع متوسطه پنجشنبه و جمعه این هفته -19 و 20 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی؛19 و 20 اردیبهشت

عبدالامیر عرفی گفت: آزمون ورودی مدارس سمپاد (استعدادهای درخشان) و نمونه دولتی مقطع متوسطه 19 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

وی افزود: در مجموع 493 هزار و 731 نفر از دانش آموزان مقطع متوسطه در آزمون های سمپاد و نمونه دولتی شرکت کرده اند که از این تعداد، 234 هزار و 630 نفر دختر و 259 هزار و 101 نفر پسر هستند.

عرفی اضافه کرد:از تعداد کل داوطلبان متوسطه،169هزار و945 نفر برای تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان نام نویسی کرده اند که از این تعداد نیز 78 هزار و 109 نفر پسر و 91 هزار و 836 دیگر دختر هستند.

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: همچنین 290 هزار و 824 نفر داوطلب شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی هستند.

عرفی افزود: از تعداد کل شرکت کنندگان در آزمون نمونه دولتی، 150 هزار و 872 پسر و 139 هزار و 952 دیگر دختر هستند.

وی اضافه کرد: آزمون ورودی مدارس سمپاد (استعدادهای درخشان)و نمونه دولتی مقطع تحصیلی راهنمایی نیز جمعه 20 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اظهارداشت: آمار کل شرکت کنندگان در آزمون های سمپاد و نمونه دولتی مقطع راهنمایی 475 هزار و 365 نفر هستند که از این تعداد 245 هزار و 40 نفر را پسران و 230 هزار و 325 نفر را دختران تشکیل می دهند.

وی افزود: از تعداد کل شرکت کنندگان مقطع راهنمایی 260 هزار و 268 نفر داوطلب ورود به مدارس سمپاد هستند که 134 هزار و 488 نفر از این تعداد را دانش آموزان پسر و 125 هزار و 780 را دختران تشکیل می دهند.

عرفی اضافه کرد: 314 هزار و 496 نفر نیز داوطلب ورود به مدارس نمونه دولتی راهنمایی هستند که از این تعداد 160 هزار و 59 هزار نفر را پسران و 153 هزار و 437 نفر را دختران تشکیل می دهند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
اولیائ دانش آموزان نمونه دولتی شیخ فضل الله نوری نور
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۵
انتقادات حقیر كه ولی دانش آموز در مدرسه نمونه دولتی شیخ فضل الله نوری نور میباشم به شرح ذیل میباشد ا- ابتدا از زحمات اساتید مربوطه تقدیر وتشكر مینمایم ولی كاستی های آن به شرح ذیل به سمع ونظر عزیزان میرسانم 2 -مدارس نمونه ای كه اساتید ومعلمان آن با مدارس دیگه نه تنها هیچ فرقی نمیكنه بلكه در سطح پایین تری هم هستند بنظر بنده كه تجربه ای در انجمن اولیا وازنزدیك به روند كاری آن مدرسه محترم دارم هیچ تفاوتی بین این مدرسه كه نمونه هست با مدارس دیگه ندارد بلكه از نظر علمی در سطح پایین تری قرار دارد3-چون معلمین محل كار خودرا خودشان انتخاب مینمایند لذا مدرسه وآموزش وپرورش وقتی هیچ نقشی در تعیین یا تایید مدرسین ومعلمین مربوطه ندارند چطور میتوان گفت كه بهترین اساتید در این مدارس هستند4-برگزاری كلاسهای تقویتی وفوق العاده میبایست از طریق موافقت مالی خانواده صورت پذیرد ولی استادها با معرفی مدرسه چه بسا اساتیدی هستند كه به دلایل مختلف نمیخواهند در چارچوب مدرسه تدریس كنند ودر كلاسهای كنكور یا كلاسهای دیگر خیلی موفق ترند5-با توجه به اینكه اینگونه مدارس به صورت خوابگاهی وشبانه روزی هستند ولی هیچ تغذیه ای به دانش آموزان تك وقته نمیدهند حتی یك تكه نان خالی و.....6-اشكال این مدرسه از همه مهمتر اینكه هیچ كنترلی از سوی مراجع بالاتر نمیگرددمانند حراست یا مقامات آموزشی چون بعضی از این دانش آموزان دختر با انجام اعمل ممنوعه باعث به انحراف كشیدن دیگران میشوندمثلا بیشتر بچه ها دارای موبایل هستند و با لباسهای مختلف مانند شلوار لی و آرایش های بسیار زننده هستند كه باعث انحراف دیگران میشوند7-مدیر این دبیرستان ازهمه بی خیال تر وبی تفاوت تر بوده وهیچ نقشی در آموزش وپرورش بچه ها ندارد و اتاقش از دفتر استاندار بالاتر بوده كه با پول بچه ها در ست گردیده است 8-اگر از نظر علمی دانش آموزان این مدرسه و اساتید مربوطه را به مدارس نمونه دیگر شهرها بسنجندند مطمئن باشید كه این مدرسه از مدارس درجات آخر شهرهای همجوار پایین تر است %در پایان اگر مزاحم وقت شماشده ام عذر خواهی نموده و عاجزانه از آن مقامات محترم درخواست بررسی و بازرسی این مدرسه را دارم وامیدوارم كه با درایت وتلاش شما عزیزان وضعیت آموزشی این گونه مدارس بهتر گردد
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر