jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۵۵۶۹۰   ۱۱ دی ۱۳۸۳  |  ۲۳:۳۵

در حالی که شمار تلفات فاجعه زلزله جنوب شرق آسیا از مرز 130هزار نفر گذشته است ، مقامات محلی در سریلانکا اعلام کرده اند ، هنوز نشانه ای از کشته شدن حیوانات در اثر این بلای طبیعی را پیدا نکرده اند.


به گزارش خبرگزاری رویترز از سریلانکا در حالی که تنها حدود 25هزارنفر در ساحل اقیانوس هند در این کشور در اثر امواج برخاسته از زلزله جان خود را از دست داده اند ، هنوز نشانه ای از لاشه حیوانات پیدا نشده و آنها توانسته اند از این زلزله جان سالم به در برند. گروهی از محققان ، این مساله را نشانه دیگری مبنی بر توانایی حیوانات در پیش بینی زلزله دانسته اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو