jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۵۴۰۷۳   ۲۵ فروردين ۱۳۹۲  |  ۲۲:۱۲

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به این‌که نبود مدیریت صحیح درباره پدیده گرد و غبار و ذرات معلق، سلامت مردم و محیط‌زیست را به خطر می‌اندازد، از افزایش اعتبار طرح‌های بیابان‌زدایی خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدی‌زاده در بازدید از منطقه حاجی‌آباد سمنان، با اشاره به این‌که در مجموع شش میلیون و 500 هزار هکتار از اراضی کشور کانون‌های بحران تلقی می‌شود، خاطرنشان کرد: گرد و غبار و ذرات معلق تهدیدی برای محیط زیست و مردم است که اگر مدیریت نشود، سلامت مردم و محیط‌زیست را به خطر می‌اندازد.

وی از ارائه طرحی برای مقابله با بیابان‌زایی به مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: با تصویب این طرح منابع و اعتبارات طرح‌های بیابان زدایی و توسعه پوشش گیاهی حداکثر سه برابر خواهد شد.محمدی‌زاده افزود: اگر بتوانیم در کشور سالی 500 هزار هکتار از بیابا‌ن‌زایی جلوگیری و سالی یکصد هزار هکتار برای توسعه جنگل سرمایه‌گذاری کنیم بر چالش بیابان‌زایی فائق می‌شویم.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر