jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۵۳۶۶۹ ۲۴ فروردين ۱۳۹۲  |  ۱۱:۰۱

وزیر صنعت، معدن و تجارت از خودکفایی ایران در تولید فولاد، بی نیازی از واردات و صادرات مازاد فولاد کشور تا پایان سال جاری خبر داد.

ایران تا پایان سال به باشگاه صادرکنندگان فولاد جهان وارد می‌شود

«مهدی غضنفری» با بیان اینکه تولید فولاد در کشور 2 برابر شده و از 10میلیون تن درسال به 20میلیون تن در سال رسیده است گفت: هم اینک ایران وارد کننده شمش فولاد و صادرکننده محصولات فولادی به خارج از کشور است.

وی افزود: با افزایش ظرفیت تولید شمش فولادی به26 میلیون تن در سال تا پایان امسال ازواردات شمش فولادی به کشور بی نیاز خواهیم شد.

غضنفری همچنین از اعطا مجوز برای تولید 50 میلیون تن فولاد در کشور خبر داد و گفت: با طرحهای فولادی ایمیدرو و بخش خصوصی با تولید این میزان فولاد نه تنها تا پایان سال 92 از واردات فولاد بی نیاز می شویم بلکه صادرات مازاد آن هم کاملا امکان پذیر است.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر