jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۵۵۲۱۰۱ ۱۸ فروردين ۱۳۹۲  |  ۱۲:۲۶

مدیر کل سلامت شهرداری تهران از برگزاری ویژه برنامه های مختلف هفته سلامت در خانه های سلامت 374 محله پایتخت خبر داد و گفت: در هفته سلامت سه هزار دوره آموزشی در خانه های سلامت برگزار می شود و 30 دهکده سلامت نیز در پارک ها و اماکن عمومی مستقر می شود.

استقرار 30 دهکده سلامت در پارک ها و اماکن عمومی

به گزارش روز یکشنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، محمد مهدی گلمکانی درخصوص هفته سلامت و اقدامات شهرداری تهران، گفت: امسال با توجه به شعار سازمان بهداشت جهانی «فشار خون را جدی بگیرید» عمده محور برنامه های ما مربوط به این شعار است چرا که فشار خون از مشکلات جدی شهروندی محسوب می شود و بحث کم تحرکی و تغذیه ناسالم در شهرها بیشترین عامل بروز این عارضه است.

وی افزود: هدف اصلی این است که شهروندان از عارضه فشار خون مطلع شوند. تا در این زمینه خود افراد مراقبت های لازم را به انجام رسانند.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه امسال در تمامی محلات و خانه های سلامت برنامه ویژه هفته سلامت برگزار می شود، اظهارداشت: 30 دهکده سلامت در پارک ها و اماکن عمومی مستقر شدند.همچنین سه هزار دوره آموزشی در خانه های سلامت، مدارس و مساجد برگزار می شود.

گلمکانی دیگر اقدامات را اجرای 100 نمایش میدانی با موضوعات مختلف سلامت، برگزاری 100 مسابقه ورزشی، فرهنگی و آموزشی، بازدید از مراکز درمانی توسط شهرداران مناطق و نواحی، استقرار 500 پایگاه تست فشار خون و استقرار پایگاه ارائه خدمات سلامت در خانه های سلامت محلات، استقرار هفت ایستگاه سلامت در ایستگاه های مترو، استقرار 150 ایستگاه در میادین میوه و تره و بار و استقرار 75 ایستگاه در پایانه اتوبوسرانی برشمرد.

وی دیگر اقدامات را برگزاری جشنواره های مختلف سلامت با عنوان غذاهای سالم در 22 منطقه، برگزاری 500 تور سلامت با تاکید بر آموزش، بازدید از اماکنی که خدمات سلامت عرضه کرده و تقدیر از فعالان عرصه سلامت در مناطق 22 عنوان کرد.

مدیر کل سلامت شهرداری تهران افزود: 22 همایش بزرگ منطقه ای با محوریت شعار «فشار خون را جدی بگیرید»، استقرار پنج پایگاه انتقال خون، تهیه و توزیع 500 بروشور آموزشی از دیگر برنامه های شهرداری تهران است.

گلمکانی توجه به حوزه سلامت شهروندی را به عنوان یکی از شاخص های مهم توسعه اجتماعی در سطح محلات مرکزی شهر ضروری دانست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش