jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۵۱۵۱۲ ۱۶ فروردين ۱۳۹۲  |  ۱۶:۰۸

محققان معتقدند، تفاوتهای ذاتی بین مغز زنان و مردان نه تنها یکی از علت‌های پرچانگی زنان در مقایسه با مردان است، بلکه همین تفاوت سبب توان بیشتر آنها در استفاده از مهارتهای کلامی است.

 

به گزارش دیلی میل، پژوهشها نشان داده‌اند زنان تقریبا سه برابر مردان صحبت می‌کنند. یک زن به طور متوسط روزانه ۲۰ هزار کلمه صحبت می‌کند که این میزان صحبت کردن تقریبا ۱۳ هزار کلمه از یک مرد بیشتر است.

زنان نه تنها بیشتر از مردها حرف می‌زنند، بلکه سرعتشان در حرف زدن هم بیشتر است.

محققان می‌گویند، وقتی زنها سفره دلشان را برای اطرافیانشان باز می‌کنند از شنیده شدن صدای خودشان لذت می‌برند. آنها معتقدند که در مغز زنان در مقایسه با مردان، سلولهای بیشتری به گفتار اختصاص یافته‌اند و این یکی از دلایلی است که باعث می‌شود زنان راحت‌تر باب گفت‌وگو را باز کرده، بیشتر صحبت کنند و احتمالا توانایی بیشتری در مهارتهای کلامی داشته باشند.

>> خراسان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر