jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۵۴۹۰۷۵   ۲۲ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۰:۲۹

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار شد دولت برای هزینه های دریافتی و پرداختی خود در سه ماهه اول سال 92 از سه دوازدهم کل بودجه مصوب سال 91 استفاده کند.

تنخواه 41 هزار میلیارد تومانی دولت تصویب شد

با پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه و تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی سه دوازدهم ارقام مصوب لایحه بودجه سال 91 به عنوان تنخواه برای دریافت‌ها و پرداخت‌های دولت در سه ماهه اول سال92 به دولت اختصاص داده شد.

بر اساس این ماده واحده به دولت اجازه داده می‌شود در سه ماهه اول سال 92مطابق احکام و جداول قانون بودجه سال 1391 کل کشور و اصلاحات بعدی آن بر مبنای سه دوازدهم ارقام مصوب آن با رعایت سایر قوانین و مقررات عمل کند.

رقم بودجه سال 1391 ، 164 هزار میلیارد تومان بود که 144 هزار میلیارد تومان آن مربوط به درآمدهای عمومی و 20 هزار میلیارد تومان آن مربوط به درآمدهای اختصاصی است.

سه دوازدهم بودجه سال 91 که قرار است دولت به عنوان تنخواه برای سه ماهه ابتدای سال 92 دریافت کند 41 هزار میلیارد تومان است.

همچنین دولت قرار است هزینه مربوط به انتخابات و همچنین افزایش حقوق و دستمزد کارکنان را از طریق همین 41 هزار میلیارد تومان پرداخت کند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر