jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۴۸۳۴۳   ۱۹ اسفند ۱۳۹۱  |  ۲۱:۳۲

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید براین که سیاست باید در چارچوب دیانت باشد، گفت: هر مسئولی در این نظام وقتی اظهاراتی را مطرح می‌کند باید در این چارچوب سخن بگوید و از آن خارج نشود.

وی با تاکید بر این‌که هر کسی نمی‌تواند در مسائل دینی اظهار نظر کند، گفت: فلسفه حوزه‌های علمیه این است که بتواند منابع دینی را بررسی و احکام و عقاید شیعی را تشریح کرده تا تصمیم‌گیران بتوانند در این چارچوب عمل کنند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآور شد: اگر افرادی در امور سیاسی و اجتماعی کشور بخواهند در بخش‌های قانونگذاری، اجرا و قضا اقدامی انجام دهند، باید چارچوب حرکت آنها بر مبنای احکام اسلام باشد.

وی با تاکید بر این‌که هر مطلب تخصصی را باید از متخصصان گرفت و نباید نظر افراد غیر متخصص در یک زمینه از رسانه‌های عمومی منتشر شود، افزود: در علوم انسانی که حساس‌تر و دقیق‌تر است باید از متخصص نظر گرفت و غیرمتخصص نباید نظر دهد.

آیت‌الله یزدی با بیان این‌که آقای احمدی‌نژاد، در مواردی در مسائل اعتقادی اظهار نظر کرده است، گفت: اظهارنظرهایی که ایشان داشته و دارند گاهی منشأ نگرانی‌هایی است که حتی دوستان و علاقه‌مندان را نگران می‌کند و در این زمینه در حوزه‌های علمیه و جامعه مدرسین در این خصوص بحث شده و نگرانی‌هایی مطرح شده است.

آیت‌الله یزدی افزود: چون سفارش موکد ولی امر این است که در شرایط کنونی، کشور را آرام نگه داریم. کسانی که ولایی هستند، سعی می‌کنند مطالب اختلاف‌انگیز و سوژه‌های خاص را دست دوست و دشمن ندهند و آرامش کشور را در آستانه انتخابات حفظ کنند.

آیت‌الله یزدی ادامه داد: در جلسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پس از گفت‌وگوهای فراوان قرار بر این شد که در یک مصاحبه محدود به‌طور اجمال این مطالب را گوشزد کرده و یک نصیحت مشفقانه داشته باشیم و بگوییم اطلاعات دینی شما کم بوده و تحصیلات عمومی دارید و باید در شرایط اجتماعی ـ سیاسی کنونی پیرو نظرات ولی امر و مراجع باشید. وقتی از حوزه و مراجع فاصله بگیریم این لغزش‌ها پیش می‌آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر رانت‌خواری در واردات واکسن

خطر رانت‌خواری در واردات واکسن

دکتر سیدعلیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه مهمی به دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چند نکته مهم و اساسی در زمینه واکسن و ایمن‌سازی جامعه علیه ویروس کرونا متذکر شدند. در این نامه به موارد مهمی در خصوص خرید واکسن و فرآیند واکسیناسیون اشاره شده است که به نظر می‌رسد باید مورد توجه دولت و نظام سلامت قرار گیرد.

بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر