jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۵۴۷۰۶۱   ۱۵ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۲:۱۱

تازه ترین پژوهش انجام شده درباره شاخص های بهداشت و سلامت و امید به زندگی در کشورهای غربی نشانگر سقوط رتبه انگلیس در جدول کشورهای توسعه یافته است.

سقوط رتبه انگلیس در جدول بهداشت و سلامت و امید به زندگی

نتایج این پژوهش که از بررسی شاخص های مهم بهداشت و سلامت در 19 کشور غربی طی دو دهه گذشته حاصل شده، نشان می دهد که انگلیس از رتبه دهم در سال 1990 به رتبه 14 در آغاز دهه 2010 سقوط کرده است.

این پژوهش توسط کارشناسانی از انگلیس و آمریکا انجام شده و در شماره اخیر نشریه ˈلانستˈ منتشر شده است. اطلاعات بهداشتی مربوط به 15 عضو اولیه اتحادیه اروپا به همراه نروژ، کانادا، آمریکا و استرالیا در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته اند.

بر اساس یافته های این پژوهش احتمال اینکه شهروندان انگلیسی زودتر از شهروندان اکثر کشورهای توسعه یافته و ثروتمند بمیرند، طی 20 سال اخیر افزایش یافته است.

آسیب های ناشی از مصرف الکل، مواد دخانی و بیماری هایی نظیر آلزیایمر، سرطان، چاقی و بیماری های کبدی و قلبی از جمله عوامل مرگ زودهنگام و در نتیجه کاهش سطح امید به زندگی در انگلیس در مقایسه با دیگر کشورهای غربی به شمار می روند.

با اینکه این مطالعه نشان می دهد سطح امید به زندگی در انگلیس طی دو دهه گذشته حدود چهار سال افزایش یافته و به حدود 80 سال رسیده است ولی کارشناسان بهداشتی نسبت به افزایش شکاف میان انگلیس و دیگر کشورهای توسعه یافته در شاخص های بهداشت و سلامت هشدار داده اند.

دکتر ˈکوین فنتونˈ یکی از تهیه کنندگان این گزارش پژوهشی گفت: یافته های این پژوهش هم یک زنگ بیدارباش برای انگلیس است و هم فرصتی برای بهبود وضعیت به شمار می رود.

وی افزود: با اینکه در مجموع وضعیت سلامت و بهداشت در انگلیس طی 20 گذشته بهبود قابل توجهی یافته است ولی سرعت پیشرفت در مقایسه با دیگر کشورها کند و ناکافی است.

وی اظهارداشت: مقامات بهداشتی انگلیس باید بیشتر بر امر پیشگیری و همچنین ارائه خدمات با کیفیت متمرکز شوند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر