jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۴۷۰۳۷ ۱۵ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۱:۱۱

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه از برپایی برنامه‌های مختلف فرهنگی در این شهرستان همزمان با ایام نوروز خبر داد.

برپایی برنامه‌های مختلف فرهنگی در کهگیلویه

خداداد مزارعیان با اشاره به این‌که شهرستان کهگیلویه آمادگی کامل برای استقبال از مسافران نوروزی را دارد اظهار داشت: از یک ماه پیش تدابیر لازم برای میزبانی شایسته از مسافران نوروزی اندیشیده شده است.

برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی در ورودی شهر دهدشت

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه اضافه کرد: برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی و توزیع بسته‌های فرهنگی و تاریخی از اصلی‌ترین برنامه‌های میراث فرهنگی برای استقبال از میهمانان نوروزی است.

وی با بیان این‌که شهرستان کهگیلویه از ظرفیت‌های قابل توجهی در حوزه جاذبه‌های تاریخی و طبیعی برخوردار است، بیان کرد: در حوزه تاریخی می‌توان به بافت قدیم دهدشت و امام‌زادگان واجب‌التعظیم شهرستان اشاره کرد.

مزارعیان افزود: با توجه به این‌که حاشیه‌های دریاچه‌های سد مارون و سد کوثر در شهرستان کهگیلویه قرار گرفته‌اند تدابیر لازم برای گردشگران در حاشیه این سدها اندیشیده شده و از همه مسافران تقاضا داریم که به هیچ وجه برای شنا کردن درون آب سدها نروند.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه از برپایی بازارچه و قهوه‌خانه سنتی در ورودی شهر دهدشت خبر داد و عنوان کرد: برپایی چنین برنامه‌هایی نقش موثری در معرفی فرهنگ و سنن منطقه به مسافران نوروزی دارد.

روند روبه رشد مرمت بناهای تاریخی دهدشت

وی خاطرنشان کرد: در سالی که گذشت کار مرمت بناهای تاریخی دهدشت روند روبه رشدی داشت و خیلی از بناهای این بافت برای بازدید مسافران نوروزی آماده شده است.

این مسئول تصریح کرد: مرمت امام‌زاده معصوم، امام‌زاده ابراهیم و مسجد جامع ضلع غربی انجام گرفته و در روزهای آینده نیز کار محوطه جلوی کاروانسرا به پایان می‌رسد.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر