jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۵۴۶۷۵۷   ۱۴ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۷:۰۱

توسط پژوهشگران کشورمان ساخته شد

آسفالت مقاوم در برابر مواد سوختی

۱

پژوهشگران دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر نوعی آسفالت مقاوم در برابر مواد سوختی ساختند.

آسفالت مقاوم در برابر مواد سوختی

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت : یکی از عوامل تخریب کننده آسفالت در پمپ بنزین ها، پایانه ها، فرودگاه ها، پالایشگاه ها، بنادر و اسکله ها ریخته شدن مواد سوختی مانند بنزین و گازوئیل بر روی آن است. این مواد موجب تخریب زود هنگام آسفالت می شود از این رو آسفالت نیاز به بازسازی مستمر دارد که هزینه های سنگینی را به بار می آورد.

دکتر فریدون مقدس نژاد افزود: طرح ساخت آسفالت مقاوم در برابر مواد سوختی با همکاری پزوهشگران دانشگاه امیر کبیر ارایه شده است.

همچنین شعله کاظمی فرد پژوهشگر و مخترع این طرح، اظهارداشت: پژوهش در زمینه ساخت آسفالت های مقاوم در برابر مواد نفتی از سال 1999 میلادی آغاز شده است و هم اکنون چند شرکت که اغلب در کشورهای کانادا، امریکا و آلمان هستند، این نوع آسفالت ها را تولید می کنند.

وی افزود: فرمول و دانش فنی ساخت آسفالت مقاوم در اختیار این کشور ها قرار داشته است که محققان دانشگاه امیرکبیر با بررسی 50 نمونه آسفالتی و آزمایش پلیمرهای مختلف در اصلاح نمونه های مذکور به آسفالتی با شرایط مورد نظر دست یافتند.

به گفته این محقق، این نوع آسفالت مقاوم علاوه بر ثبت اختراع ملی، در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران نیز به تایید رسیده است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رضا شایگان
Germany
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۷
ضمن تبریك بجهت دستیابی این مهم، موفقیت روز افزون شما را از درگاه ایزد منان خواستارم. سرافراز باشید
۰
۰

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو