jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۳۹۲۶۴   ۲۰ بهمن ۱۳۹۱  |  ۲۱:۴۱

شاگردان امیر قلعه نویی که می‌دانستند تراکتورسازان با پیروزی بر ملوان موقتا به صدر جدول رده‌بندی صعود کرده‌اند، برای آن‌که صدر را پس بگیرند، در جنگی میلی‌متری با راه‌آهن دونده و پر‌انگیزه به برتری یک بر صفر رسیدند تا با 49 امتیاز دو دستی صدر جدول را بچسبند.

در این بازی استقلال با وجود آن‌که چند تن از ملی‌پوشانش و از جمله جواد نکونام را به‌واسطه خستگی ناشی از بازی با لبنان در اختیار نداشت، اما در راه پیروزی با حوصله‌تر از راه آهن عمل کرد تا به دنبال یک لحظه اشتباه مرگبار محمد محمدی، سنگربان با تجربه لکوموتیورانان، تیر خلاص را بر پیکر تیم علی دایی شلیک کند. زننده این گل نیز کسی نبود جز فرهاد مجیدی که وقتی به‌دنبال گره‌خوردن بازی، از سوی هواداران نامش در استادیوم آزادی طنین‌انداز شد، با اشاره قلعه‌نویی و البته با کسب اجازه از علی دایی به زمین رفت تا در بدو ورودش،گلی طلایی را برای آبی پوشان به ثمر رسانده و نشان دهد که برای حضور 90 دقیقه‌ای در زمین انگیزه‌های زیادی دارد. این گل در دقیقه 71 و 9ثانیه بعد از ورود مجیدی به زمین زده شد.

جریان گل نیز به‌ا ین طریق بود که وقتی روی توپ سانتر شده روی دروازه راه‌آهن، توپ از دستان محمدی جدا شد، فرهاد مجیدی آن وسط حی و حاضر بود تا تیر خلاص را به قلب حریف شلیک کرده و سه امتیاز طلایی و ارزشمند را به حساب آبی‌ها واریز کند.علی دایی که روی این اشتباه مرگبار، اعصابش کاملا به هم ریخته بود، در دقایق پایانی بازی نیز به قضاوت محسن ترکی معترض شد تا در شرایطی که راه آهن می‌توانست در ثانیه‌های پایانی و روی خروج ناموفق مهدی رحمتی، بازی را به تساوی بکشاند، آه از نهاد سرمربی راه‌آهن بلند شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر