jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۵۳۷۵۹۹ ۱۵ بهمن ۱۳۹۱  |  ۱۸:۲۲

دبیر دوازدهمین دوره جشنواره ادبی شهید حبیب غنی‌پور داوران و نامزدهای دریافت این جایزه در دوازدهمین دوره برگزاری آن را معرفی کرد.

معرفی داوران و نامزدهای جایزه ادبی شهید غنی‌پور

نشست خبری دوازدهمین جشنواره انتخاب کتاب سال شهید حبیب غنی پور صبح امروز یکشنبه 15 بهمن ماه در مسجد جواد الائمه (ع) برگزار شد.

در این نشست محمد ناصری دبیر این جشنواره با اشاره به فرآیند خرید کتاب برای این دوره از جشنواره اظهار داشت: کتاب سال شهید حبیبی غنی پور امسال برای داوری در هفت بخش خود 1233 عنوان کتاب خریداری کرد که به ترتیب شامل 77 عنوان کتاب در بخش خاطره، 270 عنوان در بخش رمان با موضوع آزاد، 141عنوان کتاب در بخش داستان کوتاه با موضوع آزاد، 211 عنوان در بخش کودک، 55 عنوان در بخش زندگی نامه داستانی، 73 عنوان در بخش نوجوان و 25 عنوان در بخش رمان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی بودند.

دبیر دوازدهمین دوره جشنواره ادبی شهید حبیب غنی‌پور به معرفی نامزدهای نهایی این جشنواره به شرح زیر پرداخت:

رمان با موضوع آزاد:

پریباد نوشته محمدعلی علومی، دشت‌های سوزان نوشته صادق کرمیار، حافظ هفت نوشته اکبر صحرایی، کمی دیرتر نوشته سید مهدی شجاعی، قدیس نوشته ابراهیم حسن‌بیگی.

مجموعه داستان کوتاه با موضوع آزاد:

زیرخاکی نوشته مجید قیصری، برخورد نزدیک نوشته محمدرضا بایرامی، چتر کبود نوشته جواد افهمی، داستان‌های غریب مردمان عادی نوشته محمدعلی علومی، فقط عاشق زبان عاشق را می‌فهمد نوشته قاسمعلی فراست.

رمان با موضوع دفاع مقدس و انقلاب اسلامی:

قسمت دوم نوشته سیدهاشم حسینی، رنج نوشته محمد محمودی نورآبادی، میوه‌های رسیده نوشته سیدمهرداد موسویان.

 داستان کودک با موضوع آزاد:

روزی که مانیا پادشاه شد نوشته عذرا جوزدانی، پادشاه کوتوله و ازدواج دماغ کوچک‌ها نوشته مهدی میرکیانی، کتاب‌های نارنجی جلد 50 نوشته فروزنده خداجو، مجموعه یک اسم چند قصه نوشته گروه نویسندگان و دیو سایه دم به سر نوشته طاهر عبید.

رمان نوجوان با موضوع آزاد:

فصل پنجم: سکوت نوشته محمدرضا بایرامی، گردان قاطرچی‌ها نوشته داوود امیریان، دختران علیه دختران نوشته مصطفی خرامان، بازگشت هرداد نوشته فریبا کلهر، ننه یخی پسر و تابستان نوشته حمیدرضا نجفی.

بخش زندگینامه داستانی با موضوع دفاع مقدس و انقلاب:

خواب خون نوشته محمد عزیزی، زمین گواهی می‌دهد نوشته کامران پارسی نژاد، پروانگی یک شمع نوشته سیدعباس فاطمی و اکرم احمدی و قله فریاد نوشته محمدعلی آقامیرزایی.

موضوع دفاع مقدس و انقلاب:

پایی که جا ماند نوشته سیدناصر حسینی پور، دختر شینا نوشته بهنام ضرابی‌زاده، نورالدین پسر ایران نوشته معصومه سپهری، چه کسی قشقره‌ها را می‌کشد نوشته حجت شاه محمدی.

در این نشست همچنین ناصری داوران این دوره از جشنواره را به شرح زیر معرفی کرد و گفت: در بخش رمان با موضوع آزاد محمدعلی قربانی، محمدمهدوی شجاعی و محمدکاظم مزینانی و در بخش مجموعه داستان کوتاه با موضوع آزاد رضا پریزاد، راضیه تجار و حسین فتاحی داوری آثار را بر عهده داشتند.

وی افزود: در بخش زندگینامه داستانی با موضوع انقلاب و دفاع مقدس علی اصغر جعفریان، گلعلی بابایی و مهدی دهقان نیری داور این دوره از جشنواره بودند و در بخش داستان کودک با موضوع آزاد ناصر نادری، محمدحسن حسینی و مجید راستی به قضاوت آثار رسیده به دبیرخانه پرداختند.

دبیر دوازدهمین دوره جشنواره ادبی شهید حبیب غنی‌پور اظهارداشت: داوران بخش رمان نوجوان این دوره از جشنواره را حبیب یوسف‌زاده، محسن پرویز و بیژن قفقازی‌زاده تشکیل داده و در بخش رمان با موضوع دفاع مقدس و انقلاب اسلامی نیز خسرو باباخانی، سمیرا اصلانپور و فیروز زنوزی جلالی به داوری پرداختند.

ناصری از داوری نبی‌الله بابایی، جواد کامور بخشایش و نصرت‌الله محمودزاده در بخش خاطره نویسی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی این دوره از جشنواره خبر داد. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گوهری كه از دست رفت

گوهری كه از دست رفت

كل جامعه هنری ما شاید به صدهزار نفر هم نرسد كه نسبت به جمعیت 80 میلیونی كشورمان واقعا چیزی نیست ولی واقعا تسهیلاتی كه به هنرمندان می‌دهیم ناچیز است امابه‌محض این‌كه هنرمندی فوت می‌كند تازه یادمان می‌افتد كه چه گوهری را از دست داده‌ایم.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر