jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۲۳۶۲۱   ۲۶ آذر ۱۳۹۱  |  ۰۰:۱۱

اگر از آن دست افرادی هستید که با سرعت زیاد رانندگی می‌کنید، باید توجه داشته باشید دوربین‌های کنترل سرعت در بسیاری از بزرگراه‌ها و خیابان‌های شهر بشدت مراقبتان هستند و خلاصه این‌که فناوری‌هایی نظیر دوربین‌های کنترل سرعت، رادارها و دیگر فناوری‌های دیجیتال دست‌تان را حسابی در پوست گردو گذاشته‌اند و همچون دو چشم همه جا به‌دنبالتان می‌آیند تا خدای نکرده تخلف نکنید.

اما گاهی حتی چنین ابزارهای پیشرفته‌ای نیز مرتکب اشتباه می‌شوند و این اشتباه گاهی به نفع راننده و گاهی به ضرر او تمام می‌شود. در شهر بالتیمور ایالت مریلند آمریکا راننده‌ای به علت سرعت غیرمجاز 40 دلار جریمه شد. تا اینجا هیچ موضوعی تعجب برانگیز نیست. اما زمان ثبت شده در این برگه جریمه درست زمانی است که خودروی این راننده اصلا در حال حرکت نبوده که بخواهد به‌دلیل داشتن سرعت غیرمجاز جریمه شود. تصاویر ثبت شده از دوربین ثبت تخلفات هم این موضوع را تائید می‌کند که این خودرو در لحظه ثبت تخلف پشت چراغ قرمز در توقف بوده است. بنابراین باید پذیرفت فناوری به‌رغم پیشرفته بودنش نمی‌تواند عاری از خطا و بی‌عیب و نقص باشد./ ‌ Bigpondnews

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر