jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۱۵۸۹۲   ۲۴ آبان ۱۳۹۱  |  ۲۳:۰۹

وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد داد؛

کاهش دوران خدمت سربازی برای متاهلان

مدیر کل دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد کاهش دوران خدمت سربازی متاهلان را به منظور تشویق ازدواج در جوانان به دولت مطرح کرده است.

مسعود امینی در گفت‌وگو با فارس،‌ افزود: قانون تسهیل ازدواج جوانان در آذر سال 84 در مجلس هفتم تصویب شد. پس از ابلاغ، دولت اجرای قانون را به سازمان ملی جوانان به عنوان متولی امور جوانان کشور که ریاست آن را معاون رئیس‌جمهور برعهده داشت، واگذار کرد، قانونی که برای اجرایش به تدوین آیین‌نامه اجرایی از سوی دولت نیاز بود.

وی ادامه داد: پیگیری‌های کمیسیون فرهنگی مجلس در سال 89 حکایت از تدوین پیش‌نویس آیین‌نامه از سوی سازمان ملی جوانان داشت که متأسفانه آیین نامه مذکور از سطح پیش‌نویس فراتر نرفت و به سرانجامی نرسید.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان توضیح داد: مسکن جوانان متأهل، اجاره تالارهای عروسی، پرداخت کمک هزینه تا دو سال، برگزاری دوره‌های آموزش مهارت‌های زندگی به جوانان و زوجین، واگذاری خوابگاه‌های متأهلی، ارائه تسهیلات به سربازان متأهل و... راهکارهایی ارائه شده بود و دستگاه‌های مختلف ازجمله وزارت مسکن و شهرسازی، علوم، اقتصاد، دفاع، کشور و صدا و سیما موظف به همکاری برای اجرای این قانون بودند.

امینی با اشاره به لزوم تدوین این قانون گفت: از زمان تشکیل وزارت ورزش و جوانان قوانین گذشته را بررسی کرده و برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدتی را مدنظر قرار دادیم.

وی عنوان کرد: در این عرصه دولت و مجلس باید جدی‌تر وارد شوند. ما پیشنهاد کم کردن دوران خدمت سربازی برای آقایان متاهل را هم به منظور تشویق ازدواج مطرح کردیم و پیگیر این موضوع هستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر