jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۰۹۰۵۵   ۲۵ مهر ۱۳۹۱  |  ۱۷:۰۱

وزیر معدن ، صنعت و تجارت گفت: ورود ارز حاصل از صادرات که در اختیار صادرکنندگان قرار می گیرد می تواند بخشی از فشار را از روی بانک های عامل بردارد و تامین ارز مبادله ای را بیشتر پوشش دهد.

به گزارش واحد مرکزی  خبر ،‌ مهدی غضنفری در حاشیه بازدید از مرکز مبادلات ارزی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صادر کنندگان به درخواست ما پاسخ مثبت داده اند ، افزود: اگر قرار بود این ارز خارج از مرکز مبادلات ارزی عرضه شود ، احتمال آن می رفت ، این ارز در مسیر قاچاق ، خروج سرمایه و یا واردات کالای لوکس و غیر ضروری مصرف  شود.

وی گفت: تقاضای ما از صادر کنندگان این است که حتما با توجه به اینکه میزی برای استقرار نماینده آنها از طریق اتاق بازرگانی اختصاص می یابد، بتدریج اطلاعات خود را از طریق نماینده صادر کنندگان در اختیار وارد کننده قرار دهند و ارز خود را به آنها بفروشند.

وزیر صنعت گفت: برای اینکه در حوزه اقتصاد به راحتی بتوانیم مدیریت منابع ارزی داشته باشیم ، باید دارندگان ارز دولتی و هم بخش خصوصی کمک کنند تا به تدریج همه نیازها از طریق این بازار پوشش داده شود.

غضنفری درباره ارایه مشوق های لازم برای صادر کنندگانی که ارز خود را در مرکز مبادلات ارزی ارایه می کنند ، گفت : در وزارت اقتصاد و دولت این موضوع  که صادر کنندگان از 100 درصد معافیت های مالیاتی برخوردار هستند ، مطرح است و انتظار می رود که در قبال آن ، حداقل این ارز را در جایی اظهار کنند و در اختیار وارد کنندگانی که قرار است کالای مورد نیاز تولید را تامین کنند ، قرار گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر