jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۰۹۰۵۵   ۲۵ مهر ۱۳۹۱  |  ۱۷:۰۱

وزیر معدن ، صنعت و تجارت گفت: ورود ارز حاصل از صادرات که در اختیار صادرکنندگان قرار می گیرد می تواند بخشی از فشار را از روی بانک های عامل بردارد و تامین ارز مبادله ای را بیشتر پوشش دهد.

به گزارش واحد مرکزی  خبر ،‌ مهدی غضنفری در حاشیه بازدید از مرکز مبادلات ارزی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صادر کنندگان به درخواست ما پاسخ مثبت داده اند ، افزود: اگر قرار بود این ارز خارج از مرکز مبادلات ارزی عرضه شود ، احتمال آن می رفت ، این ارز در مسیر قاچاق ، خروج سرمایه و یا واردات کالای لوکس و غیر ضروری مصرف  شود.

وی گفت: تقاضای ما از صادر کنندگان این است که حتما با توجه به اینکه میزی برای استقرار نماینده آنها از طریق اتاق بازرگانی اختصاص می یابد، بتدریج اطلاعات خود را از طریق نماینده صادر کنندگان در اختیار وارد کننده قرار دهند و ارز خود را به آنها بفروشند.

وزیر صنعت گفت: برای اینکه در حوزه اقتصاد به راحتی بتوانیم مدیریت منابع ارزی داشته باشیم ، باید دارندگان ارز دولتی و هم بخش خصوصی کمک کنند تا به تدریج همه نیازها از طریق این بازار پوشش داده شود.

غضنفری درباره ارایه مشوق های لازم برای صادر کنندگانی که ارز خود را در مرکز مبادلات ارزی ارایه می کنند ، گفت : در وزارت اقتصاد و دولت این موضوع  که صادر کنندگان از 100 درصد معافیت های مالیاتی برخوردار هستند ، مطرح است و انتظار می رود که در قبال آن ، حداقل این ارز را در جایی اظهار کنند و در اختیار وارد کنندگانی که قرار است کالای مورد نیاز تولید را تامین کنند ، قرار گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر